Polícia na francúzskej Riviére si nevie poradiť s mafiánskymi skupinami a tak sa rozhodne vyprovokovať medzi nimi vojnu, ktorá by pobrežie čiastočne vyčistila. Plán je jednoduchý - stačí vylúpiť kasíno vo vlastníctve jednej zo skupín a z činu obviniť konkurenciu. Ale na takúto akciu sú potrební špecialisti... (RTVS)

Martensson35

V jádru takový klasický film o vloupačce. Předehra, příprava, provedení a nějaké řízné "finito" na závěr, jak je u frantíků dobrým zvykem. Ihned mi naskočilo přirovnání s Melodií podzemí. Ale zatímco Gabin a Delon film podrželi svými charaktery, tady to zkrátka funguje celé koncepčně, nepočítaje, že oba pro mne bezejmení herci jsou prostě parádně postavení a zahraní, a i ve fázích přípravy má film spád. Možná i sledování generačního vývoje tohole typu filmů, když si porovnám hi-tech postupy Dannyho partáků s hrabáním VHS kazet na smetišti u mě hodnocení filmu vytahuje. ()

Master19

Asi je škoda, že v hlavních rolích jsou prakticky neznámí herci. Chtělo by to někoho charismatičtějšího (a ani dabing to nezachránil - i když pomohl). Příběh je dosti originální i když to nejzajímavější, tj. dokonale vykradený sejf, se opakuje neustále jen se mění technické vychytávky, které je nutné přelstít. ()

Padme_Anakin

Chvíli mi trvalo, než jsem se naladila, začátek o zbrklém útěku v poutech mě nijak nenadchnul, ovšem postupně si mě snímek získal.. Druhá polovina pro mě výrazně lepší, záživnější i vtipnější, no a v závěru už mě pánové měli na lopatě, ta loupež v kasínu byla bezvadná a konec parádní, bylo mi potěšením.. ()

Jonatána

Specialisty jsme s kamarádkou v prváku na gymplu viděly snad desetkrát, dialogy jsme znaly zpaměti. Já jsme milovala Bernarda, ona Gérarda. Nikdy jsme si nelezly do zelí (já Delon, ona Bebel, já Vaculík, ona Tofi :-D). To je mých krásných náct, méně než plný počet prostě dát nemůžu. A kromě těch báječných vzpomínek je to bezvadný film! ()

slunicko2

Příjemná kriminální oddychovka. 1) Fajnová podívaná s příjemnými charismatickými herci - 38letým Bernardem Giraudeauem (Paul) a 35letým Gérardem Lanvinem (vězeň Stéphane). 2) Ani příšerná hudba, která instruuje diváka, co že to má ve kterém okamžiku pociťovat, celkový dojem nezkazí. 3) A že děj nepůsobí přliš hodnověrně? No a co? ()