Max je perfektne vycvičený americký armádny pes, ktorého v Afganistane nasadili do prvej línie. Po tom, čo v akcii príde o svojho pána, príslušníka amerického námorníctva Kyla Wincotta, prežíva traumu a pošlú ho späť do Spojených štátov. Aj doma Max trpí veľkým stresom a nedokáže si k nikomu nájsť cestu. Všetko sa zmení, keď stretne Kyleovho dospievajúceho brata Justina. Ten sa ho ujme a spoločne prežijú vzrušujúce a nebezpečné dobrodružstvá pri pátraní, čo sa v skutočnosti stalo Kyleovi na fronte. A to je už dobrý základ pre budúce priateľstvo na život a na smrť. Zbližovanie však nebolo jednoduché. Justin spočiatku nemá záujem starať sa o bratovho utrápeného psa, pretože ho dusia vlastné problémy. Musí napríklad plniť očakávania a nároky, ktoré na neho kladie jeho otec. Maxa však prijme Justinova rodina, čím mu v skutočnosti zachráni život. Justin sa rozhodne zistiť, čo sa v skutočnosti stalo jeho bratovi na fronte, a prečo musel zomrieť. Na tejto misii je Max jeho jedinou oporou a šancou na úspech. Vďaka ukecanej Carmen, ktorá to so psami vie, si Justin začne svojho chlpatého spoločníka vážiť. (TV JOJ)

panMartin

Vzpomínka na padlé syny a příběh o hrdinném psovi. Pro lidi s láskou pro hafany je to koukatelný. Jelikož jsem věrný pejskař, hodnotím o hvězdičku víc a pohled do psích očí mě vždycky dostane. Nebylo to zas tak zlý na rodinnou zábavu, ale tři hvězdy hlavně za toho nádhernýho psa. Naštěstí herci a pes jsou roztomilí a tak lehký nadprůměr sedí... ()

FFilipCZ

Ztotožňuji se s tamní většinou komentujících, kteří mají stejný problém se zavádějícím trailerem a obsahem filmu. Očekával jsem o něco serióznější snímek, který se bude více věnovat tématice služby psů v armádě. Bohužel ale (jak mě mohlo napadnout už z popisku dobrodružný/rodinný) se jedná spíše o tuctovou rodinnou podívanou, nepřináší vůbec nic nového, děj je ohraný místy až otravný a přibližně po 1/4 filmu už všichni moc dobře víme, jak to dopadne. Je to škoda, každopádně jsem pejskař, takže pod tři nejdu. ()

jenik71

Pokud to filmaři se zvířaty při natáčení skutečně umějí, většinou je výsledkem film, který většinu diváků dojme. A to je i tento případ. Příběh není nijak složitý, tudíž je to určeno pro celou rodinu. Nenáročný děj mohl být ještě lepší a dětské role bohužel nejsou moc přesvědčivé. Protože sám pravidelně venčím a pohled do psích očí mě vždycky dostane, dal bych hodnocení okolo 60%. ()

Figu

Za mě teda příjemný překvápko. Filmek laplej náhodně v bedně a díky popisku nechán puštěn. Ona ta tématika okolo života a smrti psů je vždycky trochu víc hraná na city a na nás občany z reality kolikrát víc působí než nějaká ta lidská mrtvolka. Je to holt tak. Kor když nějakýho takovýho mazla máte doma. Nicméně Max je podloženej malinkato skutečností, aspoň co se týče závěrečných fotek, jinak je story čistě americká, plná dojmů a v podstatě šťastných konců! Ovšem na mě to v tu danou chvíli působilo parádně. Proto za 4* a 70% ()

Filiman

Tak teď mám vážně dilema jestli tomu dát 3 nebo 4 hvězdy. Mé vlastní hodnocení by spíš bylo tak 3.75 hvězdy. Docela pohodový a oddechový film na který se dá v klidu podívat. Není to nic extra, ale ani nic, co by mělo někoho vysloveně znechutit. Hlavní postava mi byla ze začátku dost nesympatická, ale to se naštěstí později trochu vylepšilo. Na začátku scéna v kostele působila opravdu docela smutně a občas mi přišlo, že ten pes je lepší herec než ten kluk. Navíc když byli nějaké ty psí souboje, tak to vypadalo, jako trochu přehnaný akční film. Prostě jeden pes kopne druhého a ten odletí pár metrů dozadu. Ale jinak to byl fakt docela fajn film. Sice nemám potřebu si to jít hned pustit znovu, ale bylo to OK. ()

• Hlavného psieho hrdinu nehrá belgický ovčiak malinois, ako udávajú niektoré zdroje. Ide o kríženca plemien malinois a nemecký ovčiak. Tieto krížence sú často označované iba pojmom "cross" a sú často používané ozbrojenými zložkami v rôznych kútoch sveta, pretože vybrané jedince spájajú tie najlepšie vlastnosti oboch plemien. Hoci ide o krížencov, ich chov je riadne evidovaný. (Scar)
  • Postavu afghánského povstalce ztvárnil Walid Hakim, paradoxně bývalý americký mariňák. (oje)