Lonegeverňáci a Velraňáci sú 2 skupiny chlapcov zo sediacich dedín, ktoré sa nenávidia a s vervou a odhodlaním proti sebe vedú vojnu, ktorej trofejami sú gombíky, traky a opasky. Ich strata znamená nielen potupu na bojovom poli, ale aj výprask, či iný trest rovnako zarputilých rodičov. Film, ktorý bol nakrútený podľa rovnomennej knihy Louisa Pergauda, sa stal jedným z najpôvabnejších a najzábavnejších filmov nielen pre deti, ale pre celú rodinu. (RTVS)

rudeboy

Vtipné, parodické i úprimné, no škoda, že čas sa podpísal na filmovej dynamike, takže miestami trochu prázdnejšie a pomalšie ako by som si predstavoval. Ale to nemení nič na tom, že Gombíkova vojna je povinnosť pre všetkých mužov a chalanov, lebo hovorí o nás (priznajte sa - kto ako malý nemal partiu s ktorou tiahol do bitiek proti chalanom z inej ulice :-) ?) ()

easaque

v dětství jsem na tento film nenarazil a dnes jsem na něj asi už starý. Přesto se mi líbil a klukovské potyčky a nevraživost, kter8 měla hluboký základ v nenávisti sousedních vesnic, už minimálně od dob jejich otců, byly zpracovány důkladně, stejně jako dobře vybudované charaktery dětských postav. Zaujal mě i jejich pohled na politiku nezkaženou všemocnými intrikami. Zaslouží si to i 4 hvězdičky a nebál bych se to pustit klukovi v předpubertálním věku, i když v dnešní době? .... zkusit to však můžete ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

MM11

Citlivá klasika na motivy legendárního románu Louise Pergauda. Lovreňáci a Velraňáci definují správně ráznou partu, zdá se mi, že v dnešní době pouze romantizujícího vzezření. Ta jejich "neposkvrněnost" není náhodná, protože stejně idylicky vyhlíží další postavičky, v čele s laskavým panem učitelem. Tahle pohádka potěší a pobaví, ale zajímá dnes ještě někoho? ()

Frajer42

Takové Bylo nás pět na francouzský způsob. Dvě party strašně drsných frajerů si krátí čas nelítostnými souboji, ve kterých v případě neuspěchu mohou přijít až o všechny své knoflíky. Místy je to vtipné a místy trapné. Přeci jen je film podstatně starší než hlavní hrdinové v něm. Čas se zkrátka na tomto klenotu patřičně vyřádil. Průser to však vyloženě nebyl. Třeba jak ten jeden frajer přijel přejet traktorem domeček svých nepřátel se mi líbilo. A takových momentů tam bylo víc. 3* ()

PetrPan

"Kdybysem to byl viděl, tak bysem se na remake nikdy nedíval".. Wau a ještě jednou wau, mám skoro chuť dát si tuhle klasiku do TOP 10. Smál jsem se od prvních záběrů a rozzářený jsem zůstal až do toho posledního, klukovina jak má být a jsem rád, že patřím do generace, která měla dětství ne nepodobné Valreňákům a Lovreňákům. Dnes se bohužel nestříhají knoflíky a tkaničky, ale sbírají bonusy a překračují levely...nu jiná doba, ale tak třeba jednou ty internety někdo vypne. ()

• Film měl problém ve Spojených státech kvůli nahým scénám, které šokovaly americkou Ligu ctnosti. (sator)
  • Aby režisér našel správné mladé amatérské herce, vyfotografoval téměř tisíc dětí ve věku kolem dvanácti let. Ty vybrané později procházely sítem castingu. (sator)

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie

04.05.2016

Filmové cestování po Evropě pokračuje letos výletem do provoněné Francie a Zlín Film Festival odtud přiveze návštěvníkům více než 40 archivních i nejnovějších filmových počinů. Sekce Dny francouzské… (viac)