Taboo

• Veľká Británia Taboo
Dráma / Thriller / Mysteriózny
Veľká Británia, 2017, 7 h 55 min (Minutáž: 55–60 min)

Je rok 1814. James Keziah Delaney, sa po dvanástich rokoch strávených v Afrike, vracia do Londýna, kde si jeho blízki mysleli, že už je dávno mŕtvy. Vrátil sa preto, aby znovu vybudoval lodné impérium svojho otca a pomstil jeho smrť. (RTVS)

filmmovier

Veliká paráda a ve výsledku mnohem lepší podívaná, než jsem čekal (a čekal jsem opravdu hodně). Vizuální žrádlo, úchvatná atmosféra (po téhle stránce je Taboo naprosto dokonalé), fantastické herecké výkony ve velkých i malých rolích, vynikající scénář, tempo, které utíká mnohem víc, než by jste možná čekali, snad ani jeden nudný moment... Prostě další seriálové zlato, které je prostě perfektní. Hmmmující Tom Hardy je parádní, John Keziah Delaney je rozhodně jeden z nejzajímavějších seriálových charakterů za hodně dlouho dobu, což je v rámci jeho postavy skutečně neuvěřitelné, ale já si po pár týdnech mnohem víc pamatuju tu úžasnou atmosféru a všechno to kolem – kameru, režii, hudbu... Vtahující, strhující, úchvatné. Taboo rozhodně stojí za to, hned z kraje roku jeden z nejzajímavějších seriálových počinů. Velikých a silných 100% a velmi se těším na druhou sérii. ()

epicek

Hodně povedená a atmosferická podívaná a tak trochu vlastně Hardyho one-man show, která z počátku kladla spoustu otázek a k nim žádné odpovědi, ale s blížícím se koncem gradovala do skvělého finále. Rozhodně se bude povídat o jednom z největších seriálových překvapení tohoto roku a to je teprve začátek! Snad vidina pokračování není uplně ztracená, jelikož já bych si další špinavý nášup rozhodně dal ! We are Americans ()

DwayneJohnson

Vlastně vůbec nevadí, že je už tak trochu předem jasné, jak to celé dopadne. Člověk sice ví, nebo aspoň tuší, ale stejně si říká, co když tam bude něco, co bych vůbec nečekal. Něco by se nakonec našlo, pár zajímavých dějových zvratů, soubojů na život a na smrt, skvostná výprava, u které se opravdu ocitnete v 19. století a pak hlavně herci. Tom je sice správný drsoň, ale jen kvůli němu bych na ty čtyři dneska nešel. Herecky ho zcela válcuje Jonathan Pryce a při pohledu na stále kouzelnou Franku "Lolu" Potence budu jen tiše doufat, že ještě zdaleka neřekla svoje poslední, herecké slovo. ()

Mr.Apache

Po zhruba pěti epizodách, z nichž tu poslední jsem z valné části prospal (a na dotaz, zda jsem o něco přišel, bylo mi řečeno, že ani ne), musím trochu zakroutit hlavou nad zdejším vysokým hodnocením. Špinavá goticko-pirátská neobvyklost Taboo se poměrně rychle přejí. Zvlášť když je čekání na každou zajímavější scénu neúměrně natahováno časem spolehlivě prudícími záběry na někam jdoucího Drsného Hardyho. Také nemalá porce ze spousty přebytečných tlachů kolem šla jistě vypustit. Sestříhat těch pět dílů na dvě hodinu a půl dlouhé epizody, určitě bych byl podstatně nadšenější. ( - - - ) Edit: Po delší (a nezbytné) přestávce jsem se odhodlal dodívat na zbytek. U šesté části jsem se pořád ještě trochu ošíval. ALE poslední dvě už byly konečně tím správně napínavým nářezem, kterým si to u mě Hardy a spol. vylepšili o celou jednu hvězdičku. Na tomto místě si však neodpustím povzdech nad natahovacím trendem v současných seriálech. A nejen v nich; vata je dnes všude: V románech, povídkách, v muzice... Prý je za tím vším třeba hledat peníze. Ale to je mi jedno. Mě za čas, který louskáním té vaty strávím, nikdo nezaplatí. Celé to bylo opravdu tak na tři devadesátiminutové epizody. A jak napsal d-corso, muž který zmizel, "pak by Taboo fungovalo perfektně, klidně za 5*." ()

italka63

Tak za prvé, jasný, vynikající Tom Hardy, za druhé, Jonathan Pryce, který si roli doslova užil a za třetí, Stephen Graham, okamžitě jsem se rozzářila a pronesla, no hele, Al Capone je tu taky, nikdy mu ho neodpářu. Oona Chaplin se svojí podobou opravdu nezapře, i kdybyste ji nikdy předtím neviděli, ač na svůj věk vypadá staře. Tudíž, temná série z Londýna, u něhož je vždy pozoruhodné, že pupíci mají paláce že zlata, ale venku chodí v blátě, že ten shluk domů povětšinou ve špíně, vypadá jako o čtyřista let dříve. Nedivím se, že rozumní obyvatelé houfně zemi opouštěli. Každopádně se velmi těším na druhou sérii, která by nás měla zavést do lepších míst, kde na moři vrže dřevo korábů, plachty se třepetají ve větru a bude teplo. Jinak hodně dobrá muzika, včetně úvodní titulkové části. ()

• Steven Knight súhlasil s písaním scénara Taboo len pod tou podmienkou, že si Tom Hardy zahrá hlavnú rolu vo filme Locke (2013), ktorý Knight režíroval. (juditik)

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (viac)

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (viac)

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

24.06.2016

Ačkoliv Tom Hardy seká jednu velkou roli za druhou, teprve letos se dočkal první oscarové nominace. Na rozdíl od Leonarda DiCapria šel sice domů s prázdnou, i tak mu ale Revenant pomohl k dalšímu… (viac)