Novinářka Kim Baker (Tina Fey) už má dost své rutinní práce, a tak se rozhodne opustit newyorskou redakci a coby válečná zpravodajka se vydává na nebezpečnou misi do Afghánistánu. Ocitá se daleko od domova i známého pohodlí a zažívá kulturní šok. Zároveň nachází přátele, kteří jí pomáhají se v novém prostředí zorientovat: dobrodružnou australskou korespondentkou (Margot Robbie), pragmatického plukovníka (Billy Bob Thornton) a okouzlujícího skotského fotografa (Martin Freeman). Uprostřed chaosu odhaluje Kim svou skutečnou sílu a riskuje vše, aby přišla s dobrou reportáží - v tomto „chytrém a absurdně vtipném filmu." (Pete Hammond, Deadline) (Magic Box)

laik_60

vo filme ma skôr zaujala atmosféra mesta, krajina, stret dvoch kultúr .... ako sa musí nemoslim správať moslimsky aby po ňom nehodili kameň. Jediný úsmev na tvári mi vyvolala veta Rusi sú teraz čierny. Komediálnych prvkov bolo vo filme pomenej a zdali sa mi tak trochu nasilu "vtláčané" do deja. U mňa len priemer. ()

Patw

On by tento film klidně mohl mít pět trailerů a tak i pět způsobů jak film prodat. Trailer o válce - pro fanoušky válečného žánru, o nekončící párty uprostřed Afghánistánu, dokonce i romantický trailer plný pohledů, polibků.. ale my jsme dostali trailer, který film prodával jako komedii. To byl sice chytrý krok jak nalákat diváka do kina, jenže pak nastává problem v tom, že divák z kina odchází zklamaný (hlavně, že zaplatil, že?) protože místo komedie dostal film, který se snaží tváři vážně, snaží se ukázat lidskou stránku, ale aby film člověk bral vážně je to moc vtipné, a aby se bavil je to moc vážné. Kdyby tam bylo trochu víc vtipu dal bych čtyři hvězdy (ano přiznávám, těšil jsem se na více komediální podívanou) takhle to jsou tři. Ovšem vyzdvihnout musím Tinu Fey, která se své role zhostila parádně a stejně dobře jako zvládla vtipné scény zvládla i ty vážně. ()

Raziel_cz

Tak strašně rozporuplný film, že je až neuvěřitelné, jak dobře funguje. Začne to vtipkováním o Afgáncích souložících kozy a končí velmi netradičním válečným dramatem. A díky tomu, že pro jednou klasicky skoro dvouhodinová netflixovská produkce tu délku využívá oprávněně, to ten styl mění postupně a nenápadně a neruší to. Tina Fey to táhne a jelikož jsem moc nevěděl, do čeho jdu, byli pro mě příjemným překvapením nečekaně hvězdní herci ve vedlejších rolí. Billy Bob Thornton sice mohl být využitý víc, ale Margot Robbie a Martin Freeman už zacloumají dějem razantněji. Je to vtipné i smutné a dramatické a na každý pád velmi originální a velmi kvalitní. Pokud vás aspoň trochu zajímá práce armádních reportérů, směle do toho! ()

BMW12

Filmy z prostředí Afghánistánu mám raději ty o vojácích, kde je spousta akce, kdežto ty o reportérech jsou o něco horší. Tenhle snímek mě však celkem bavil, měl sympatickou hlavní hrdinku (Tina Frey), byla tam i docela akce a dějově to také šlo. Nelíbila se mi snad jen Margot Robbie, všichni z ní jsou úplně vycákaní, ale mě ta herečka nějak moc nebere. Filmu dávám 3,5*. ()

MartinezZ

Překvapivě mi to sedlo. Hořko-nasládlé odlehčenější drama na pozadí novinářské stránky americko-spojenecky-afghánského konfliktu je z nějakého důvodu promováno co by komedie, kterou tu ale moc nenajdete. V tomhle ohledu tedy trailer (ten jeden, co jsem viděl) dost lže a nedivím se, že tu jsou i komentáře spílající na tohle zavádějící očekávání. Sám jsem k tomu ale tak přistupoval, protože jsem to tak nějak očekával. A doslova v 50% filmu jsem čekal, že to skončí, já tomu dám dvě za těch pár sexistických oplzlých vtipů, jež jsou běžně nazývání Hollywoodem "humor" a vypustím film z hlavy. Kupodivu to ale nekončilo a teprve se to stále rozjíždělo a ta nosná linka vnikala skutečně až poté, do té chvíle to byl jen úvod, seznámení s postavami a jejich vzájemné propletení co by nesourodých postaviček na divném místě. Potom mi to ale celé splynulo právě v pohodový film o jednom probuzení, který sice měl hodně dlouhý a celkově pomalý rozjezd, ale přesto mi těch dvou hodin líto není. Možná to není dějově nijak objevné, ale jak píšu: Překvapivě mi to sedlo. ()

• Hlavná predstaviteľka prišla do Afganistanu v roku 2002. Na vojenskom letisku je možné vidieť stroje Bell Boeing V-22 Osprey. V22 je americký viacúčelový vojenský konvertoplán, ktorý však bol v Afganistane nasadený až od roku 2007. (MikaelSVK)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v USA, v Maroku a v Indii. (MikaelSVK)
  • Název filmu Whiskey Tango Foxtrot zamená ve fonetické abecedě WTF. (KRYSIOPICE)

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)