Vražda na strednej

• Česko Listopadoví vrazi (viac)

Stredoškolák Addison (Ansel Elgort) sa ťažko vyrovnáva s nedávnou smrťou svojej matky, pričom sa zároveň snaží byť normálnym tínedžerom, ktorý práve prežíva svoju prvú lásku so spolužiačkou Phoebe (Chloë Grace Moretz). Veci však naberú rýchly spád, keď z ničoho nič a bez zjavného dôvodu je za bieleho dňa zavraždený ich spolužiak Kevin (Jared Kemp). K vražde došlo v kaviarni, kde v minulosti pracoval ako barista. Postupne, keď úrady označia prípad za „súvisiaci s gangom“, sa Addison stane posadnutý vyriešením záhadného zločinu. Ale aby objasnili Kevinovu smrť, Phoebe aj Addison si budú musieť siahnuť na dno svojich síl a vyšetrovanie ich zavedie až do temného podhubia mesta. Sú však pripravení dozvedieť sa pravdu? (TV Markíza)

DonBraso

Jako klasická romantika by to rozhodně bylo lepší. Horší je, že není a tvůrci něco točí a určitě tomu ani nevěří co. Scénář žalostný a to na něm pracoval i mistr Steven Knight. Bůhví kolik papíru to bylo, ale tahle rádoby kriminálka s dramatickým podtextem je i přes svojí štědrost v podobě krátké minutáže jalová. Vyšetřování vraždy v kriminálce, kde přišla jedna náhoda, která se nabalila na to, že to řekla vaše holka a tím se vyšetřování uzavřelo. Hmm. I přesto se na hlavní dvojku koukalo i fajn, ale zbytek dost mimo. Kromě pár kamerových pouzder a soundtracku.35% ()

drake31

80 minútový film bez tempa, energie a emócií, ktorý je sterilne natočený, a s neodpustiteľne nevýraznými postavami. Sledovať sílene otravne emotívneho Ansela by bolo fajn vidieť v lepšom filme, a roztomilosť Chloë nepozná hraníc, takže aspoň tá obmäkčila moje srdce. Inak vcelku strata času, a to má ten film 80 minút! ()

juta

Zajímalo mě, jak to bude klapat dvojici Chloë / Ansel a docela jim to spolu sedělo. Trochu mi to připomínalo dějem film "I Don't Feel at Home in This World Anymore", ve kterém se také dva parťáci snaží vypátrat zloděje na vlastní pěst. Tohle už taková komedie nebyla, bylo to už větší drama, ale že by film měl nějaké originální rozzuzlení to se říci nedá. V tomhle směru to bylo spíš podprůměrný. Bez snahy o nějakou zákrutu v ději. Prostě nic, co bychom už v jiném filmu neviděli. ()

DAPDO odpad!

Skvělej film pro stanice jako Prima Love, Barrandov Krimi atd. I když možná ani tyhle stanice by to nevysílaly, protože jak je jejich zvykem najebat do upoutávek to nejlepší, tak tady by neměli z čeho vybírat. Film je ukrutně nudnej, nic se tam neděje, název nemá nic společnýho s dějem. Marně pátrám v paměti, jak jsem zrovna na tenhle snímek narazil, rozhodl si ho stáhnout a snad po roce se na něj podívat. ()

Morholt

V bistru je zastřelen student a policie jeho smrt označí za součást vyřizování si účtů mezi gangy. S tím se nechce smířit jeho kamarád a začne pátrat po vrahovi na vlastní pěst. Z mého pohledu zápletka plavala na vodě a hlavní hrdina mi svým umanutým chováním lezl neskutečně na nervy. A neomlouvala ho ani dokolečka omílaná smrt jeho matky.Jeho nesnesitelnost částečně vyvažovala Chloe Grace Moretz, ale nepodařilo se jí to úplně. Dalším negativem je tempo, které je nulové a chybělo mi i alespoň minimální napětí. Zklamání. 30% ()

• Natáčelo se ve státě Rhode Island v USA. (BMW12)
  • Natočeno podle knihy „The November Criminals“ od spisovatele Sama Munsona. (BMW12)