Omán - růže z pouště

(TV film)
  • Francúzsko Oman, les roses du désert (viac)
Francúzsko / Nemecko, 2007, 52 min

Tisíciletá tradice vodního hospodářství v zemi, kde je vody méně než ropy. (Česká televize)

Marze

Příjemná exkurze do skromného podnikání s růžovým olejem. Na můj vkus dost vyprahlá země s obyvateli s podivně temným myšlením. Ale ty nedozírné prostory jsou osvěžující a na teplo se v zimě dobře dívá. Vody bude se změnou klimatu stále větší nedostatek, naštěstí je naše země na střeše rozvodí. Dokument lze nalézt zde: https://dokumenty.tv/360-geo-report-1-serie-dokument/ ()

SOLOM.

Před pár dny jsem se vrátil z Ománu a můžu říci, že je to vskutku pěkná země. Mohu jen vřele doporučit. Nejde jen o luxusní resorty, ale je tu k vidění spousta pěkných míst. Já však navštívil jen jižní část okolo Salalah – město, trhy al-Haffa, mešitu Sultána Qábúse, okolí Paláce al-Husn , plantáže s banány, papayou, kokosy, atd…, Dhofár (Ptačí studnu - Tawi Attair, Propast Tayq, Jebe Samhan, Údolí Hinná s Baobaby) a Wadí Darbát. I z toho důvodu jsem se rád podíval na tento dokument ze severu. Jejich vodní zavlažovací systém i pěstování růží pro růžový olej byli zajímavé, stejně jako nakouknutí do Muskatu, takové zpestření, ale Omán toho turistům může rozhodně nabídnout daleko více… ()

MI-380

Ibádiové: Muži v bílém, ženy v černém. Několik dnů ze života správců venkovských podhorských umělých vodních cest: 60% (zatím 3 hodnotící). ()