Hned po příjezdu ukáže major Kuneš své schopnosti v případu vraždy z vězení právě propuštěného dealera. Zásah malou ráží za silného větru na více než 200 m zvládne jen málokdo. Kuneš musí rozbít konstrukci o mstě gangu a vypátrat skutečného vraha. (Česká televize)

honajz

Příjemně nekorektní osvěžení a detektivka, jak má být - uvěřitelné postavy, dobří herci, sem tam vtip, ale skutečně povedený, dobrá hláška, do toho modré filtry, které zde fungují, i hudba je na místě, a jednotlivé body pátrání se přelévají stále kupředu - ne jako v prvním dílu Mordparty, kde se vařilo ani z vody, ale ze vzduchu a všem byl pachatel hned jasný. Čermák hraje svého neomaleného drsoně skutečně dobře. ()

SOLOM.

Ale jo první díl tohoto seriálu ušel. Změna prostředí tomu výrazně pomohla. Prahu vystřídal zapadákov, pěkná příroda a vcelku snesitelná parta policajtů. Kuneš byl odklizen, ale to nikterak nesnižuje jeho kvality. Zakousne se do případu a nedá pokoj, než ho vyřeší. Bukowsky je pryč, což beru jako obrovské plus pro celého Rapla. Sice je to pořád průměrná kriminálka, ale pevně věřím, že se to rozjede a udrží si to nastavenou laťku… ()

Necrotongue

Moc jsem se snažil, přivíral jsem oči, jak jen to šlo, ale nakonec jsem se ke čtyřem hvězdičkám přinutit nedokázal. První epizoda fungovala poměrně dobře jako nenáročná oddechovka, líbila se mi pochmurná atmosféra, ale zklamala mě forma vyšetřování. Major Kuneš v podstatě kašlal na důkazy i stopy, místo toho spoléhal na intuici a skvělé potápěče, kteří dokázali najít vražednou zbraň v mokřině, v níž bylo, podle jejich vyjádření, pod hladinou po kolena bahna, přitom měli plochu pro hledání určenou evidentně jen slovy: "Někde tady." ()

DonBraso

Čistě náhodou jsem se dostal k tomuhle seriálu a nevypadá to vůbec zle.S Janem Pachlem už jsem měl čest v jeho seriálu Cirkus Bukowsky.Víceméně pouhým okem i to stejné máme zde.Pachl prostě dává na odiv severskou kinematografii.Kamera v krajině,za autem nad lesem.Tohle je vlastně trend několika let hlavně v Evropských seriálech a Pachl to chce ukázat i nám.Do toho má samozřejmě dvorního herce Hynka Čermáka,kterýmu tyhle role pasujou.Celkově casting je vcelku fajn.Bohužel malinko podráží ty scénáristické berličky a bojím se,že se to bude táhnout dál.Jsem docela zvědav jakou váhu režisér udělá dvojí dějové lince.Jestli té hlavní v podání majora Kuneše nebo to rozháže i na jednotlivé případy,který bohužel minutáží budou ztrácet na úkor kvality.70% ()

Enšpígl

No jsem rád, že to má vysoké hodnocení, ale já bych s dovolením byl za mírného kazišuka. Úvodní bitka mně připomínala směšně blbé zápasy wrestlingu, uvodní titulky sice překrásné leč připomínka Temnýho případu tam byla. Major Kuneš no jasně připomínka Schimanskiho a ty Jizerky, hm severní depinka, takže originalita každým coulem, ale klid tvůrci, rozhodně natáčet umíte, atmosféru to má, kamera rovněž ví jak snímat a Hynek Čermák je Kunešovic kluk jak vyšitej a pokud jde o první případ, tak víc než samotný případ se mě líbilo to prostředí, typ policajta, atmosféra, Jen doufám, že si zvyknu na vedlejší postavy. Jan Dolanský zatím ve mě nebudí příliš důvěry, Lukáše spíš neznám a u Alexeje jsem rád, že ho konečně taky vidím a nejen slyším. Hele nic, dávám tomu šanci myslím si, že tvůrci chtěj jen moc koukali na všechyn možný krimošky, chce to bejt svůj i za cenu nějakýho toho minus. Pokud si zvyknu na všechny postavy a případy budou míc napínavý nebo zajímavý pak přidám, nebojte kluci. ()

• V úvodních titulkách (konkrétně u jmen Lukáš Příkazký/Alexej Pyško) se objeví letecký záběr na bývalou nacistickou továrnu Sauersack (česky Rolava), jež se nachází poblíž Přebuze. (Šéfik)
  • Tento díl se natáčel v Jablonci nad Nisou, na Špičáku v Jizerských horách, Jáchymově, Klánovicích, Nuslích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Zhruba v polovině dílu si můžeme ve scéně u kina všimnout plakátu na film Gangster Ka (2015), ve kterém ztvárnil hlavní roli také Hynek Čermák. (Bube1)