Napínavé francouzské krimi líčí nemilosrdný boj dvou soupeřících policejních oddělení. Šéf speciálního oddělení boje proti gangsterům Fush se snaží v rámci možností hrát čistě a bez podrazů. Ale nedá se říct, že by jeho kolega z kontrašpionáže, inteligentní a cynický komisař Ballestrat, ctil za všech okolností zákon. Ballestrat čeká na vhodnou příležitost, jak svého protivníka i s jeho mladou kolegyní zničit. Ta se brzy naskytne a válka policajtů začíná. Claude Brasseur byl za svůj výkon oceněn Césarem – nejvyšším francouzským filmovým oceněním, jeho partnerku ztvárnila krásná Marlene Jobertová. (Česká televize)

choze

Parádní policajtská záležitost, která se mi líbila víc, než Francouzská spojka, když zůstanu v sedmdesátkách. Dvě policejní party jdou po stejném zločinci a kromě toho, že neváhají šikanovat a vydírat kohokoli, kdo by jim mohl pomoct, tak si dělají podrazy navzájem a strojí pochybné pasti, které občas stojí někoho z nich nebo nějakého civila život. A policejní šéf svým podřízeným vysvětluje, že "stát jim dovoluje zmlátit každého, kdo se jim nelíbí - teplouše, araby - a ještě jim za to platí". Plus je v obou partách zaháčkovaná stále ještě idealistická policajtka, která postupně přichází o poslední ideje... Brasser (Fush) je sympaťák a připomíná tu de Nira, na Jobert se pěkně kouká, ale herecky pokulhává, a Rich (Ballestrat) je dobrej studenej hajzl. Kamera a hudba mi přišly nic moc, neškodila by nějaká výraznější akční scéna (po vzoru té Spojky), ale zase je to příjemně sleazy - Jobert jde hned v první scéně full frontal, později ji skoro znásilní, pak ji vyšetřování zavede do pornokina...). Každopádně za mě jeden z nejlepších policajtských filmů a viděl jsem jich dost. ()

nascendi

Film o tom, že konkurencia v policajnom prostredí neprináša lepšie výsledky a pôsobí skôr kontraproduktívne. Videl som lepši i horšie francúzske filmy s touto problematikou a dlhšie som premýšľal, či ponechať pôvodné štyri hviezdičky. Nakoniec som ich celé zoslabnuté ponechal. Claude Brasseur si film uzurpoval pre seba a urobil dobre, pretože ostatní plnili úlohy sparringpartnerov. Marléne Jobert som neveril úlohu policajtky, ale úlohu príťažlivej ženy áno. ()

Padme_Anakin

Tak já nevím, asi jsem dnes večer neměla naladěno, správně naladěno.. Claude Rich mi nehorázně pil krev, což asi měl, dobrá tedy, nicméně to, co tu předvedla Marlène Jobertová, bylo tristní, nedokážu ji vzít na milost, ať se snažím, jak chci, nahota na úkor logiky mě zatím ještě nikdy nepřesvědčila.. A v závěru, zcela vyčerpána, jsem se musela smát.. Co dělali všichni ti nastoupení a připravení policajti? Stáli tam a koukali se? Co je mi platný zajímavý námět a způsob zpracování (pěkně natočeno), když to má takové nepřehlédnutelné mouchy.. ()

kinderman

Na vzájemném soupeření dvou policejních oddělení tvůrci této drsné kriminálky ukazují, že metody vyšetřovatelů se od metod stíhaných zločinců prakticky v ničem neliší. A hlavní hrdinka, inspektorka Marie (M.Jobertová), postupně zjišťuje, jaký člověk se z ní stal a zda práce, kterou dělá, má ještě vůbec nějaký smysl. ()

Pink.Panther

Mezi skutečnými francouzskými gurmány se k žabím stehýnkům, červenému Valombreuse Bordeaux a vybranému sýru Bleu d´Auvergne nejlépe hodí právě tato Válka policajtů, kde můžeme vysledovat stejný název i v originále. Film vychází ze skutečného konfliktu, který existoval v té době ve francouzském policejním systému. Claude Brasseur zaslouží pochvalu za výborný výkon. (Krimi ze staré školy)._____Poťouchlý smysl pro humor projevil distributor, který dal stejný český název i fr. filmu z roku 2004, který se věnuje stejnému tématu, ale je to prostě už krimi nové školy, takže takyfajnšmekři co upřednostňují 36 Quai des Orfèvres před tímto filmem ze sedumdesátých let s oldschool dabingem se potom jeví v hodnocení francouzských policejních válek jako poněkud dezorientovaní. ()

• Claude Brasseur získal v roce 1980 za roli Komisaře Jacquese Fushe Césara v kategorii nejlepší herecký výkon. (Terva)

Zemřel herec Claude Brasseur

Zemřel herec Claude Brasseur

22.12.2020

Ve věku 84 let zemřel francouzský filmový, televizní a divadelní herec Claude Brasseur. Syn francouzských hvězd stříbrného plátna, Odette Joyeux a Pierra Brasseura, započal svou kariéru v roce 1956… (viac)