Nočná mora v Elm Street 4: Vládca snov

• Slovensko Nočná mora na Elm Street 4: Vládca sna (viac)

Kristen, Kincaid a Joey se utkali s Freddym Kruegerem již v NOES 3. Tentokrát jsou zpět v normálním životě, ale Kristen znova začíná mít noční můry... V jedné z nich se prochází Freddyho domem, dojde až do kotelny a tam vtáhne do svého snu Kincaida i Joeyho. Po útoku psa se Kristen probouzí s ošklivou ránou na ruce... Během další noci se Freddy znovu "vrací k životu" a Kincaid a po něm i Joey se nedosní rána... To je však jen začátek a Freddy se už těší na další mladé maso, samozřejmě s Kristen v čele... V roli Kristen se představí Tuesday Knight, která také nazpívala titulku "Nightmare" (úvodní titulky). (5150)

juta

Nejvíc mě na tomhle pokračování mrzí to, že Kristen si zahrála jiná herečka, než v předchozím třetím díle a také to, že právě brzy zemřou tři přeživší z minulého dílu. Na třetí pokračování nemá 4ka ani zdaleka. Už co se týče rafinovaností způsobu smrtí, kde zde se jen bodalo do břicha, zatímco v minulém díle spíše dopláceli na svojí největší slabosti a herecké tváře tomu ve 4ce taky moc nepřidaly. Přesto nemůžu říct, že čtyřka je zas tak špatná, to ne. Prostě je to další zajimavé pokračování s dalším zjištění slabiny Freddyho. ()

Goldbeater

Renny Harlin odvedl dobrou práci a natočil velmi solidní pokračování, které funguje jako zábavný spotřební horor a nabízí nové a rozmanité postavy, u nichž si předem můžete tipovat, jaký bude jejich osud. Technicky a po stránce speciálních efektů je to rozhodně jedna z nejlepších Nočních můr v Elm Street a ve všech ostatních ohledech jde o zcela uspokojivou hororovou podívanou, ze které srší velmi silný „80s feeling“ a jejíž sledování vám velmi rychle uteče. ()

5150

"Neměli jste mě zahrabávat, já ještě žiju." Freddy Krueger____Po letech jsem se k NOES 4 vrátil, ale bohužel kouzlo prvního zhlédnutí bylo definitivně pryč. Nicméně i tak stále zůstává mým nejmilejším dílem série, hlavně pro svoji zábavnost... Moje nej pasáž je ta úvodní "titulková", kdy malá holčička kreslí křídama na chodník a do toho hraje píseň "Nightmare"... Jinak doporučuju komentář od Mr.Apache. ()

Dudek

SPOILER: Renny Harlin si to dal. Okořenil nový díl série neskutečným černým humorem, který dokáže zastínit i obrovské chyby ve scénáři. Začátek je úžasný, film nabere obrovské tempo a až do téměř své poloviny si jej neúprosně drží. Renny má v rukávech pár trumfů, které několikrát upustí a divák se má věru na co dívat. Robert Englund je ve své roli - jak jinak - opět úžasný a na jeho démonický smích se nedá zapomenout. Škoda jen, že opět skončíme prohrou Freddyho, která je znovu nepochopitelná, jak sakra někdo kdo vládne takovou neuvěřitlenou silou může zemřít tak pitomou smrtí. Naštěstí právě jeho umírání je po přeměně jedné hrdinky ve švába tou nejpozoruhodnější nechutnou scénou, opravdu se povedla. Ačkoli Renny Harlin posunuje sérii do nových sfér a dává vyniknout to nejlepší z Freddyho zvrhlé povahy, neustále se drží jasně daného konceptu a neporušuje pravidla nastolená předchozími díly. ()

Shit

Tady už je bohužel Freddy trochu z formy. Jeho triky už moc nezabíraj a tentokrát podle mě ubral i v krvavosti a nechutnosteach a i ve vraždách, všechno je tak o polovinu slabší než první díl. Taky skoro žádná hororová atmosféra se nekoná. Jediný co se tak trochu povedlo je Freddyho prostředí snů, opět je pěkně temný a strašidelný, ale to na lepší hodnocení než 3* neni, kór, když závěrečnej souboj je spíš na obtíž, než že by bavil. NIcméně hláška "neměli ste mě zahrabávat, já ještě žiju" byla dokonalá ()

• Poté, co Freddy (Robert Englund) skočí z postele na oběť, je vidět, že nemá spálenou ruku. V dalším záběru ji spálenou má. (Raichu.Cz)