Nová nočná mora

• Česko Nová noční můra (viac)

Natáčení nového dílu Noční můry v Elm Street se odehrává v zákulisí filmu, ale i na place. Nechybí tu herečka Heather, která před lety vytvořila v prvním díle celé série hlavní roli dívky Nancy a později si zahrála i v třetím dílu odbornici na sny. Po skončení natáčení záběrů se nečekaně začne hýbat Freddyho rukavice, dva techniky zabije a Chase (manžela Nancy) řízne do ruky. Heather se náhle probudí a zjistí, že vše byl jen zlý sen, vydechne si, ale pak si všimne, že manžel má opravdu ruku pořezanou. Studio nabídne Heather roli v novém dílu Noční můry v Elm Street, ke kterému píše scénář Wes Craven, ale ona to odmítne! Dovídá se, že manžel na filmu už pracuje a telefonuje mu a prosí ho, aby se vrátil domů. Chase za volantem cestou domů usne, havaruje a náhodou ho zabije Freddyho rukavice. Syn Dylan se také chová podivně, nechce spát, protože se bojí „zlého pána“. Po dalších incidentech, které se svým způsobem týkají filmového přízraku, jede za Wesem Cravenem, aby se ho zeptala na scénář. Tvůrce však doposud neví jak příběh dopadne... Poslední souboj svede Nancy (Heather) v podzemním světě, kde objeví scénář k novému filmu z cyklu Noční můry v Elm Street a kde se setkává nejen se svým synem Dylanem, ale i s Freddy Kruegerem. (Rodriguez)

JohnnyD

Spolu s Vreskotom, Cabin in the Woods a nedávnym It Follows najlepší post-moderný horor a presný opak toho, čo v 90tych rokov v tomto subsubžánri stvárali Halloween 6, Piatok 13 9, či samotný šiesty Freddy. Siedma nočná mora pracuje hlavne v rovine rozumu, najúžasnejšia je v tom, ako v nej do seba zapadá bravúrny viacrozmerný scenár, ako geniálne kombinuje filmovú realitu, realitu filmových hviezd a meta rovinu medzi scenárom, filmom a skutočnosťou. Keď sa to všetko definitívne pretne 20 minút pred koncom, mal som zimomriavky. New Nightmare nie je film pre bežného diváka (a tak i dopadol v kine), je to film pre hardcore fanúšikov ságy, no najmä pre ľudí, ktorí sa radi zamýšľajú nad viacerými rovinami príbehov a ich dotykom/odrazom reálneho sveta. PS: rebríček nočných mor: N1, N3, N7, N4, N5, N2, N6 ()

Krt.Ek odpad!

Pro mě je tento film urážející. Je to absolutní znevážení toho, co pro mě znamená jméno Freddy Krueger. Wes Craven se snaží vrátit k čisté hororovosti série. Pokud vím tak jenom první díl byl čistokrevný horor (bohužel jsem ho zatím neviděl) další už jsou povedené hororové parodie. A tu vězí můj největší problém. Mám tuto postavu spjatou se špičkovým černým humorem. Ten tu bohužel absolutně chybí. Pro mě je to zklamání, které bych byl možná schopen odpustit v případě, že by tento film byl povedený horor. A to není ani náhodou. Místo toho abych se alespoň trochu bál o hlavní postavy jsem jim přál rychlou smrt, protože mě neskutečně štvali. Hlavně to malé děcko. Možná budu za provokatéra, ale příběh mi taky přišel dosti nudný. Jako dějiště bych si spíš představoval opět nějakou ulicí s nic netušícími teenagery než natáčecí studium. I když přiznám, že nějaký horor s tohoto prostředí by mohl být povedený. 5% ()

Pítrs85

Narozdíl od jiných, v osmdesátých letech také zrozených, sérií Halloween a Pátek třináctého o sobě nemůžu říct, že bych byl fanouškem Noční můry, po výtečné jedničce a snad ještě lepší trojce jsou pro mě totiž ostatní díly tak trochu nuda a odmyslet si samotného Freddyho, který v každém z těch slabších dílů dělá minimálně polovinu práce, jednalo by se o docela slušnej kentus. Jenže právě postava Freddyho Kruegera je (možná paradoxně) tak neskutečně zábavná a kultovní, že není na místě Noční můry jakkoliv odzívat, Robert Englund tu podává výkon hodný na Oskara. Můj osobní žebříček: 1.díl, 3.díl (výtečné), 4.díl, 6.díl (dobré), 5.díl, 7.díl (průměrné), 2.díl (slabé). ()

Petoss1

Oproti posledným dvom častiam je to trochu lepšie, hlavne zo začiatku keď príbeh ukazuje život hrdinky série mimo filmového plátna. Ale ako to už býva, toho dobrého je málo a tých sračiek je stále viac a viac. Táto séria sa stala pre mňa tabu a moja nočná mora konečne skončila. Hneď mi je lepšie. 30% ()

EdaS

Hodně nedoceněný film! Wes Craven si pohrává s realitou, herci hrají sami sebe, místo Freddyho z filmů je tu nový Freddy a skoro všechno funguje jak má. Snad jen ten konec mohl být originálnější. Škoda, že diváci nevzali Novou noční můru za svou, protože je zábavná, chytrá a znepokojující... *** 1/2 ()

• Pracovní názvy filmu byly A Nightmare on Elm Street 7: The Ascension a A Nightmare on Elm Street 7: The Real Story. (Chatterer)
  • Všechny scény se zemětřesením byly natočeny měsíc před skutečným zemětřesením v Los Angeles v roce 1994. To nastalo pouhé dva týdny před koncem natáčení. Štáb tak měl možnost ještě dotočit záběry poškozených míst zasažených reálným zemětřesením. Herci a štáb se původně domnívali, že scény zemětřesení, které byly natočeny před skutečným zemětřesením, byly možná trochu přehnané, ale poté, co je zhlédli po skutečném zemětřesení, byli zaskočeni jejich realističností. (BLStryker)
  • Když Wes Craven viděl celou sérii filmů Noční můry v Elm Street, došlo mu, že nemá smysl pokračovat v její dějové linii, protože se mu pokračování jeho původního filmu nelíbila. (Duoscop)