Hotel Inferno 2: The Cathedral of Pain

Odsouzen ke shnití v pekle po krví nasáklých událostech v Hotelu Inferno (2013) zkušený profesionální vrah Frank Zimosa, zjistí, že se proplétá temnou mystickou říší vyhrazenou okultistům a vyšším démonům. Proti zdánlivě nekonečným vlnám démonických přisluhovačů a zlých strážců očistce se Frank a jeho nečekaný spojenec – zatracená středověká čarodějnice – vydali na odsouzenou misi, aby využili čisté elementární energie nesmrtelné duše: Frankova poslední šance získat zpět svou smrtelnou podobu. Utekl však někdy někdo z nepochopitelné katedrály bolesti? (JasonCZ)

Chrustyn

První Hotel Inferno byl sice nízkorozpočtovým, ale docela zábavným pokusem, přenést videoherní žánr FPS do filmové podoby. Takový Hardcore Henry, jen hororový. Pokračování se snaží více šokovat brutalitou, ale ve výsledku je vše neskutečně samoúčelné a nijak zajímavé. A nic nezachrání konec, který je jasnou variací a Dooma. ()

pornogrind

Oproti jedničce rozhodně propad. V podstatě souhlasím s komentářem kolegy ricci.s . I přes poměrně krátkou stopáž je především druhá půlka neskutečně zdlouhavá a neskutečně nudí. Musel jsem se přemáhat abych to vůbec dokoukal. Mega trapné finále bylo poslední kapkou. Třetí díl si s největší pravděpodobností radši nechám ujít. 2 hvězdy za ( místy ) povedené gore, krev a pekelné kulisy. ()

Seabeast

Řekl bych, že dvojka je o něco víc záživnější než jednička. Velký podíl mají na tom luxusní gore efekty, kterých si tu užijete požehnaně, a samozřejmě i výprava. Prostředí pekla se autorům kulisama a artistickým ztvárněním povedlo na výbornou. Hotel Inferno 2 je tak více surrealistickou podívanou než předchozí snímek a nabízí lepší atmosféru. Vizuál je ve stejném duchu, takže ono originální zpracování z pohledu první osoby (jako ve 3D střílečce) je totožné. Jasně, hlavní hrdina sice neustále trousí "fuck" chujoviny a monology s dialogama se nesou opět na vlně klišé, ale už mě to tolik neotravovalo jako v předchozím díle. Momentů, co dřív vyznívaly vtipně či amatérsky tolik není a kupodivu už to s hodnocením vidím na silnější tři hvězdy. Otevřený konec nahrává na smeč třetímu dílu, takže si ho nenechám ujít. ()

Morholt

Druhý díl navazuje na jedničku přímo, takže hlavní hrdina se bez jakékoliv předehry ocitá přímo v pekle, o kterém se Hieronymu Boschovi ano nesnilo. Mě to v některých chvílích dalo vypomenout na klasické oldschoolové střílečky jako byl Doom a ty jsem měl rád, takže jsem si užil i tohle. Frank se tu řeže s démony na všechny způsoby a jako zbraň neváhá použít ani mrtvá mimina. Krve a střev je tu po kolena, otevřené a zmrzačené skoromrtvoly jsou tu na každém rohu a sem tam se objeví rozkošná dokonale nedokonalá potvora. Gore úchyláci si přijdou na své. Snad je jen škoda, že úplně nevyšly digitální efekty. Myslím, že tu ani nebyly moc potřeba. Každopádně jsem se bavil víc než u jedničky. 80% ()

darkrobyk

Nijak výrazně se pokračování od jedničky neliší. Vše sledujeme očima hlavní postavy tak, jako tomu je v počítačových hrách. Procházíte labyrintem místností, ve kterých je třeba plnit úkoly - nejčastěji rozstřílet nebo rozsekat nějakou zrůdu na cucky, až krev lítá na kameru. Pak otevřete dveře a pokračujete dál. Některé efekty jsou opět fajn, jiné směšné. Gumové figuríny jsou v protikladu k hromadám vnitřností a hektolitrům rudé. Začlenění levných počítačových efektů mi naopak přišlo dost nešťastné. Plnění úkolů v závěru se stává pomalejším a pomalejším a vyvrcholení neohromí. Tedy létající pixelové čelisti už snad ani nepobavily, masakrování ano. I přes kratší stopáž jsem měl dojem, že film trvá nejméně dvě hodiny...ufff! Pochválit ale musím výbornou temnou hudbu se zvony. ()