Chlápek v kápi s umělým tech-okem kráčí světem, ve kterém se lidé (a upíři a mutanti a další verbež) řežou granátomety i magií. Kde česká krajina dostala pořádně zabrat kvůli století válek a bytostem, které k nám přišly z Druhé strany. Spasitel hledá svou duši a pravdu o své minulosti, k tomu mu dopomáhají brokovnice Margareth, granátomet Grayson a obrovský revolver Zabiják Démonů. Živí se výhradně jako námezdní lovec a prodává zboží, které sám nalezne v opuštěných vesnicích. Jeho život nabere nečekané obrátky ve chvíli, kdy se dozví, že před několika desítkami let sám vedl armádu démonů proti lidem v největší bitvě naší doby - Bitvě u Sevastopole. Může to být vůbec pravda? (oficiálny text distribútora)

alchac

Když už se objeví v toxických luzích a trouchnivějících hájích české kinematografie vkusnější námět než věčné furtdokolové jakože romatické (a samozřejmě ukrutně vtipné) komedie či sladkobolné, kolotočářskými moudry prošpikované nostalgické klystýry z normalizační éry, tak Státní fond kinematografie zrovna nezvedá telefon, neboť právě na drátě dohaduje Trošku Vejdělku s Hřebejkem či jiným sice již dávno vyšeptaným, ale dokonale protekčním zmrdským filmovým parazitem. A tak musela Drsného spasitele do audiovizuální podoby převést partička nadšenců, přičemž když člověk uváží, že to bylo zflikováno za částku, která by nestačila ani na pět minut libovolného (a beztak prodakt plejsingem prolezlého) českého filmového fekálu, který se tu běžně dostává do kin, nelze se při pohledu na slušně odsýpající akci, celkem obstojně zvládnuté bojové scény, vkusné animované vsuvky a na poměry fandovského filmu silně nadstandardní digitální potvůrky ubránit jistému nadšení, které jednoho hravě povznese i nad notorické neduhy (polo)amatérské produkce, jako např. mizerné postsynchrony, prkenně odříkávané dialogy či nějaké ty drobné vady a nedodělky ve scénáři. Současně to jednoho mě také nutí napálit mírně nadhodnocenou čtveřici, neboť se cítím povinen přispět svou troškou… no fuj, tak jinak – přispět svým dílem k tomu, že se tento chvályhodný počin ocitne když už ne v červených, tak aspoň nad posledními počiny libovolného z pánů, jejichž směrem jsem si výše odchrchlal. ()

mira007

Wow co to bylo? O štědrém dnu jsem dal tuhle českou akční fantasy s vizuálem alá postapokalyptický Mad Max. Levné akční béčko, které snad natočila nějaká parta kaskadérů, historických šermířů, fighterů a motorkářů ve svém volném čase a já musím dát tři hvězdy, protože jsem na to koukal s otevřenou pusou a ocenil: 1) žánr akční fantasy snad poprvé v české kinematografii 2) akce - bitky souboje jsou sice amatérské, ale ta snaha se cení 3) celkem odvážná nahá milostná scéna hlavního hrdiny s Mylady v podání burlesky s uměleckým názvem Kotě Farhell ..... po šoku na co to koukám, přijde vystřízlivění, protože ten film je prostě hrozný - děj, herecké výkony, takže čistě filmařsky dost bída ( hádám, že to nešlo nikdy do kina, ale rovnou na VHS ), ale já oceňuji nadšení amatérů a nemůžu tomu upřít temnou špinavou působivou atmosféru ... občas. ()

D.Moore

Dokud postavy nepromluví, docela to jde. Jenomže postavy začnou mluvit moc brzy. A navíc smrtelně vážně (respektive jen smrtelně), takže výsledek je zhruba stejný jako Prach a broky. Tedy nic moc s tím, že tvůrci se ale určitě dobře bavili. Nicméně animovaný úvod byl fajn a líbilo by se mi, kdyby byl animovaný (a podstatně kratší) celý Drsný spasitel. ()

honajz2

Tak na české amatérské poměry mi to přišlo celkem dobré. Šetek se od minula o něco zlepšil, hlavně co se akčních scén týče. Sehnal hromadu lidí, kteří mu zde hrají, akorát problém je v tom, že někteří se sice tváří strašně drsně, ale když promluví, je to celé na smích. Zase na druhou stranu, u amatérského filmu s tolika neherci se to dá čekat a navíc tu jsou i ti neherci, kteří hrají celkem obstojně. Co mi zde spíš vadilo byly divné skoky v ději a jeho určitá překombinovanost, ale fakt nevím, jestli je to vina filmu nebo knihy. Tak jako tak, ten scénář se nepovedl a pohromadě to moc nedrží. Má to i víc chyb, některé scény taky nevypadají zrovna dobře, ale celkově to vůbec není špatný pokus o českou amatérskou akční fantasy/sci-fi. Rozhodně by se měla ocenit odvaha tvůrců, protože v Česku takové filmy nikdo tady netočí a peníze se dávají na stupidní a nevtipné romantické komedie nebo na nepovedená a nefunkční dramata, sem tam se ještě podpoří nějaká pohádka. Ale tady se někdo, konkrétně Šetek a už podruhé, snaží dostat do Česka akčňáky a je vidět, že se zlepšuje. Tak jen ať točí dál, protože v Česku je to co se žánrů týče pořád jedno a to samé dokola. A něco jiného se tu objeví jen zřídka. 3* ()

salamandrr

Oči mi z toho nekrvácí, ale zázrak se nekoná. Animace skvělý, kéž by někdo udělal celý film v tomto stylu (btw připomíná hru darkest dungeon), celková stylizace pěkná, tak nějak to šlape pohromadě, ale občas je tam neuvěřitelný fail, až to vytrhne z atmosféry filmu. Nicméně, budiž aspoň se někdo pokusil o Žambocha, třeba to rozvíří stojaté vody. ()

• Film se natáčel v prostorách bývalé raketové základny poblíž obce Bratronice, kde se mimo jiné pořádá postapo festival Junktown. Ve filmu si zahrálo i plno aktérů/pořadatelů tohoto festivalu. (Ace.A.T.L.)

Future Gate Sci-fi Film Festival

Future Gate Sci-fi Film Festival

25.02.2016

Festival sci-fi filmů Future Gate vstupuje letos do třetího ročníku, v průběhu března navštíví postupně Prahu (3. – 6. března 2016, Kino Bio Oko) i Brno (17. – 20. března 2016, Kino Art). Na obou… (viac)