Počestný americký obchodník Harold Soyinka (David Oyelowo) odchádza na služobnú cestu do Mexika s experimentálnou tabletkou marihuany. Keď prekročí mexické hranice, všetko sa zrazu zamotá. V pätách má nielen svojich obchodných partnerov, ale aj miestny drogový kartel a americký úrad pre boj s narkotikami DEA. Harold sa ocitne za tenkou hranicou, ktorá delí slušného občana od kriminálnika. V tejto neistej a nebezpečnej situácii sa snaží prežiť spôsobom, ktorý vyvoláva oprávnenú otázku - je skutočne v ťažkostiach bez nádeje na záchranu, alebo má, naopak, všetko pod kontrolou a bezpečne riadi svoju hru? (TV JOJ)

castor

Témat a linií je hodně, bohužel žádná příliš nezaujme. Nigerijský přistěhovalec je za velkou louží smolař, ufňukánek a paroháč, málokdo ho respektuje, jeho bossové mají navíc zákeřný plán a ještě ho několikrát unesou. Herci postavám nedokáží vdechnout život, tvůrci zase látce nějakou přidanou hodnotu. Navíc některé herce autoři trestuhodně nevyužijí. Napětí je mdlé, tempo utahané, humor nezáživný. Několik oslích můstků v ději nedává smysl, postavy jsou kolikrát zvláštně uchopené. Jednou se nějak chovají, vzápětí to v jiné situaci úplně popřou. Odškrtnuto, viděno, příště raději něco výživnějšího. ()

luka4615

Nezajímavá a nudná rádoby komedie, která svým tempem a scénářem doslova uspává. Vážně, mám dojem, že pokud byste na začátku snímku Gringo usnuli, pravděpodobně o nic nepřijdete, jelikož tento film se téměř okamžitě řadí do dlouhé fronty zcela zbytečných počinů. Škoda. „I know I'm not supposed to touch the mini-bar but I'm going to do it. You know, I don't even care anymore, I'm doing it. I'm having the merlot!!“ ()

DJMaroko

Nic jsem od toho nečekal, podle zdejšího hodnocení, ale bylo to příjemné překvapení. Český dabing to výrazně pozvedl (až mě to překvapilo v dnešní době rychlokvašek). Je škoda, že to někteří nepochopili a patrně se v tom ztráceli. Na to jaké se poslední dobou točí sračky si tento film zaslouží více pozornosti. ()

Spiker01

Trailer byl celkem vtipný, máme tu Charlize Theron, Amandu Seyfried, Joela Edgertona, jednoho "Nigerijce" a hlavně Sharlto Copleyho, tak kde je problém? Nejspíše v tom, že Amazon má stále poměrně mladé filmové studio, které si své projekty dostatečně nehlídá a opět z toho vylezl naprosto průměrný film, který nejenže klasicky vykecá nejlepší scény v traileru, ale taky poměrně dost nudí až si člověk říká, jak se tu mohlo tolik vlivných jmen takhle ztratit. Ano, Copley je i tady výrazný a všech "5" scén si krade pro sebe, ale je to prostě málo. Starší brácha Joela na tu režii zkrátka nemá a příště bych prosil přísnější producentský dohled. PS : Český název je docela mimo, o zelené pilule jde dle mého ve filmu nejméně, ale zas aspoň není tak generický jako originál...5/10 ()

gogo76

Na jeden film tu máme hviezdnych hercov až -až, ale to neznamená automaticky dobrý film. Toto zapadlo niekde na pol ceste. Na komédiu málo vtipné, na akčňák zase málo akčné. Dramatické momenty veľmi nefungujú a zvratov je tu možno viac než je treba. Osobne by som vo vtipných scénach a zvratoch pritvrdil, nech je to poriadne na hlavu, keď už...Charlize Theron hraje fajn, ale tieto role jej nesedia, resp. ja ju radšej vidím v iných, vážnejších úlohách. Jej rolu mohla zahrať, úplne hociktorá namyslená koza. celkovo slabý priemer, film na jedno pozretie. 50%. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 8. března 2018 v Izraeli. (Varan)
  • V otevírací víkend film vydělal celosvětově 2,7 milionů USD. Jedná se o 27. nejhorší otevírací víkend všech dob. (PaTeXx)
  • Natáčelo se v Kalifornii, Illinois a v Mexiku. (Varan)