Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu své rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

Sabrewulf

Je škoda, že tu Punisher nejde proti mafiánským prasatům a že vyvraždění jeho rodiny tu je jen v útržcích, protože byť mi u takového Batmana neustálé omílání vraždy rodičů leze krkem, tady bych start znovu od začátku uvítal. On totiž Frank Castle s tváří Bernthala je trefa do černého. Nicméně i tak mě to bavilo od začátku do konce, pěkně to postupně gradovalo. Casting je zvolený skvěle jak na kladných, tak na záporných stranách. Potěšilo mě po dlouhé době vidět dobře napsanou ženskou hrdinku (fakt to bylo na Shitflixu?), Dinah v sobě měla jak sílu, tak slabiny i emoce. Atributem, který se mi líbil hodně a chyběl ve všech třech filmových verzích, bylo geniální vyvážení Frankovy absolutní nelítosti k těm zlým a citlivosti/empatiím k těm dobrým. Akorát mi chyběly klasické Punisherovy plánované útoky, všechny akce v seriálu (krom té úvodní) jsou vždycky o tom, že se spíš brání. Evidentně nebudu sám s názorem, že Marvel by se už měl vykašlat na barevné plášťěnky, které jdou stejně k šípku a místo toho přijít s pořádným Punisherem do kin. ()

Necrotongue

S první sezónou jsem měl velký problém. Pokud to jde utíkám před muzikály, jinak se podívám prakticky na každý žánr, ale od Punishera jsem hlavně očekával opravdu silnou akci, jenže autoři scénáře to viděli jinak. Většinu času se tedy vedly řeči, které byly často úplně zbytečné a jen natahovaly děj, přitom se ukázalo, že jsou tvůrci schopni natočit velice dobré akční scény, které jsem si fakt užil. První řadě by podle mě výrazně prospělo zkrácení alespoň o tři díly, v nejlepším případě by bohatě postačovalo osm epizod. ()

Shakers

1. Séria - 85% . Prvý diel zaujal a navnadil na zvyšné diely, no musím povedať, že po väčšinou som sa aj nudil a začiatok série mi prišiel dosť naťahovaný, zbytočne to malo veľa častí (aj keď chápem, že proste tradícia tu je 13 dielov), no niekedy mi postavy prišli dosť mdlé a nudné a rovnako aj ich dialogy, obzvlášť Kaspian (Ben Barnes) ma nudil do polky, no asi tak od 8 dielu sa to rozbehlo a nezastavilo až dokonca a záverečné diely sú fakt slušný masaker, aj keď finále mohlo byť lepšie. V podstate by to bol výborný seriál keby bol kratší. Po Daredevilovi rozhodne druhý najlepší (a naj-drsnejší) seriál zo série Defenders. ()

Martinius

punisher nadchol i potesil. ma kvalitnu myslienku, dobre dotiahnutu dramaturgiu i herecke obsadenie. chemia medzi castlom a liebermannom funguje, ide o dva originalne, ucinne sa doplnajuce osudy. potesi tiez, ze serial je koncipovany v rozpore so vsetkymi zasadami sucasnej korektnosti, ktora tlaci tvorcov filmov i serialov do uplne absurdnych rozhodnuti, ci ideologickych predstav - najprominentnejsou obetou je hadam star trek discovery. poklznutia v scenari su zanedbatelne a pozitok z deja si nechaju brat len vyslovni trollovia, ci frustrovani samonasieraci hejteri. vsakze, tron? ()

Slasher

Série má k dokonalosti daleko (obsazení Barnese do té role, nudný dění v PD, u Micra doma atd, občas vyložený tvůrčí necit), dobrou půlku trvá se rozjet, ALE je tu prostě Jon f*cking Bernthal (x), krvavá bodačka v E12 přinese solidní zadostiučinění a vrhám se hned na další. Doufejme, že to nijak nezkazí tlak piček a ohlasy typu "The Punisher is everything that’s wrong with American masculinity." Ne, chci to ještě víc drsný, nemilosrdný, nekorektní, pro dospělý. 70% ()