V napínavém klasickém thrilleru Alfreda Hitchcocka zazářil Cary Grant. v roli bývalého zloděje šperků Johna Robieho. V luxusních hotelech na francouzské Riviéře se začínají ztrácet klenoty a podezření padá právě na něj. Robie může očistit své jméno jedině tehdy, vypátrá-li pravého zloděje. Seznámení se zhýčkanou dědičkou Frances mu vnukne nápad nalákat tajemného lupiče na drahocenné šperky její matky (Jessie Royce Landis). Jeho plán však nevyjde a šperky jsou pryč. Frances nepochybuje, že zločin má na svědomí Robie, ale z lásky k němu mu pomůže k útěku. Filmový příběh vrcholí vzrušujícím odhalením identity skutečného lupiče. (oficiálny text distribútora)

Madison

Pre Caryho Granta mám slabosť a asi začínam chápať, prečo bol Hitchcovým najmilovanejším hercom. Spolu s Grace Kelly tvoria na plátne skoro takú legendárnu dvojicu ako casablanskí Bogart a Ingrid Bergman :-) Opäť môj obľúbený súzvuk romantickej línie s napínavým thrilerom a odhaľovaním zločinca, k tomu Hitchova schopnosť pohladiť diváka obrazovým aspektom a prírodnou monumentálnosťou. Cítila som sa ako v raji, a to oprávnene. ()

Lucjen

Veľmi váhavé 4*. Hitchcock ma po druhý raz sklamal - najprv Podozrenie, teraz Chyťte zlodeja. Oba filmy sú iba sladké thrillery, kde je tá napínavá stránka lepšia - ale je jej tam žalostne málo. Grace Kelly neuveriteľne otravná, v polovici filmu som začala dúfať, že sa, ako vždy skvelý Grant, otočí za Brigitte Auber. Bohužiaľ.. Slabé, slabé 4*. ()

JohnnyD

Na Hitchcocka až príliš predvídateľné. Síce už v úvode predstaví zaujímavé tajomstvo a to kto je skutočným zlodejom, vlastne ho ani aktívne nerieši a viac sa venuje romantickej línii a stopy a zvraty prichádzajú akosi samostatne. Strata času to ale určite nie je a to hlavne kvôli famóznemu ústrednému duu, skvelým dialógom a úžasnej atmosfére francúzskeho pobrežia. ()

Jara.Cimrman.jr

"Je to radost potkat pojišťovacího agenta, kterého baví platit drahé pojistné události." Mistr napětí se tentokrát ve svém oboru nijak zvlášť nevytáhl, zato natočil poměrně svěží podívanou o tom, kterak zloděj chytá zloděje za asistence pojišťováka a za nedůvěřivého dohledu policie. Žádné vrcholné dílo světové kinematografie z toho sice nevzniklo, ale příděl zábavy byl nečekaně vydatný a režisérova kakabusoidní sekunda v autobuse mi ještě dlouho bude vyluzovat úsměv na tváři. ()

Stanislaus

Pro mě zatím nejslabší film od Hitchcocka, který oproti jiným jeho snímkům, které jsem viděl, postrádá napětí (možná jsem jen nakažen jeho přízviskem "mistr napětí) a zamotanější děj s nějakým wow-efektem na konci celého příběhu (mně to tak alespoň přišlo). Noční scény "koček", které se prohánějí po střechách jsou asi nejlepšími záběry z celého filmu, společně s maškarním plesem. Jinak nevím, co bych na tomto (pro mě) průměrném filmu vyzdvihnul. Na kvality Vertiga, Psycha, či Okna do dvora to prostě nemá. ()

• Jessie Royce Landis zde hraje potenciální tchýni Caryho Granta. Ve filmu Na sever severozápadní linkou hraje jeho skutečnou matku. (Kulmon)
  • Hitchcock usiloval o sexuální souhru mezi svými hvězdami s obvyklou posedlostí. Svého publicistu nechal spočítat, kolik hodin strávila dvojice líbáním pod jeho dohledem. Ten dospěl k dvaceti hodinám solidních polibků. Hitchcock toto číslo nechal pyšně vyslat do tisku. Nutno říci, že Grace Kelly s Carym Grantem nic neměla. (Zdroj: Robert Lacey-Grace Kellyová) (Mirokukii)
  • Ve filmu několikrát zazní narážka, že Francie (Grace Kelly) je starší než Danielle (Brigitte Auber). Ve skutečnosti se představitelka Danielle narodila o rok dříve než Kellyová. (Chegi)

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

12.01.2022

Studio Paramount Pictures chystá remake klasického romantického thrilleru Alfreda Hitchcocka z roku 1955, Chyťte zloděje. Ten se točil kolem postavy bývalého profesionálního lupiče v podání Caryho… (viac)