Je takmer nemožné nájsť dvoch tak odlišných hrdinov, ako sú legendárny superšpión Lance Sterling  a geniálny vynálezca Walter Becket. Agent Lance je kultivovaný, elegantný, nonšalantný, skrátka dokonalý za každých okolností. Naproti tomu Walter… taký nie je. On je prosto geniálny. Náročnú Univerzitu doštudoval v pätnástich rokoch, a práve teraz pracuje na tajných výskumných projektoch pre ešte tajnejšiu vládnu službu. To, že sa títo dvaja dajú dokopy, si nedokázali predstaviť  ani najväčší zločinci. Spojila ich spoločná úloha. Musia  zachrániť celý svet pred Kellerom Killianom,  zlosynom  číslo 1. Walter je vynálezcom biodynamického obleku , ktorý  špiónom zabezpečí dokonalé maskovanie. Alebo skôr prevtelenie. A tak sa vďaka tomuto vynálezu Lance premení na statočného, divokého, majestátneho a dokonale nenápadného tvora… holuba. Nečakané, ale v postate fantastické. Holuby sú všade, nikto si ich veľmi nevšíma a vedia lietať. Od tej chvíle musia Walter a Lance spolupracovať v dokonalej harmónii, ako zohraný team, inak sa celý svet ocitne v smrteľnom nebezpečenstve. (CinemArt SK)

PEZ

Posledný animovaný film Blue Sky Studios, ktorý majú na konte také pecky ako Ice Age sériu, či Rio sériu. Je škoda, že Walt Disney Studios sa po odkúpení 20th Century Fox rozhodlo vo februári 2021 kompletne ukončiť činnosť tohto štúdia k aprílu 2021. Stane sa tak 34 rokov po jeho založení. Je to fakt smutné, lebo mali na konte veľmi slušné animáky a tento posledný to len dokazuje. Priznám sa, už dlho som sa nebavil tak dobre pri animáku. Ma to neskutočný spád, perfektné nápady, dobré akčné scény, fakt veľa vydarených vtipov a ešte aj narážky na klasiky typu James Bond. Za mňa ozaj spokojnosť, vskutku vydarený animák. 8/10 ()

Spiker01

Špióni v převleku je přesně ten typ animáku, jež je mířen spíše pro mladší publikum a staršího diváka, který už pár filmů v životě viděl, absolutně vůbec ale vůbec nepřekvapí a 10 minut předem přesně odhadne, kam se film bude ubírat. Přesto je to mnohem koukatelnější animák než 90% produkce, včetně disneypixarovek typu Frozen a Toy Story 4. A o to víc mě hrozně mrzí, že originální náměty v kinech prohučí a diváci přijdou opět jen na ty výše zmíněné. Podruhé je u toho Tom Holland (světlá výjimka Pixaru Frčíme profičelo nejen kvůli Koroně) a tak nějak čekám, že se nějakou dobu v animáku neobjeví. Podobně jako Will Smith, jež je tu nepřekvapivě výborný, ale stále se mu nedaří konstantě přinášet pouze kinohity. Ale abych jenom nesmutnil nad dalším propadákem pohrobků z Foxu (nyní Disneyho), koukněte na to. Hezky to uteče, animace je povedená, výborný původní dabing a nemáte při nakoukávání s dětmi pocit, že si chcete prostřelit hlavu jako u jiných žánrovek. ()

iXtr3m3

Pozeral som teraz v posledných dňoch sériu Shrek s osemročnou dcérkou a keď porovnám kadenciu humoru so Špiónmi, tak veru tento "novší" kúsok vyhráva na plnej čiare. Dostal som sa k tomu neskôr, keďže kinopremiéru nám pokazil dva roky dozadu Covid, ale neľutujem. Super animácia, skvelé gagy, výborné postavy, bavili sme sa s dcérkou vysoko vysoko obaja. ()

ScarPoul

Will Smith si to užíva. Ale že riadne. On jediný asi z toho charakteru vyťažil maximum. Holland a Rashida v pohode. Veľmi prekvapivý námet, ktorý ale ťaží zo svojej prostoduchosti úplne najviac. Má to skvelé akčné scény a každý jeden vtip vyjde. Čo je u Blue Sky celkom rarita. Plus to má high tech vizuál a sympatických holubov. Tri hviezdičky ale nakoniec dávam, kvôli tej sentimentálno- rodinnej línií, ktorá je síce nutnosťou v takomto filme, ale pôsobí v rámci príbehu zastaralo a zbytočne. Dáva originalitu snímku do tradičnej a family friendly roviny, čo je dosť škoda. Inak mi to ubehlo ako voda a bavil som sa. Možno časom hodnotenie zmením. Určite je to ale lepšie než posledné zárezy v sérií Ice Age. ()

EvilPhoEniX

Raz za čas neuškodí si pustit animovaný film a Špioni v převleku jsou trefa do černého ( Vlastně nevím, zda mě nějaký animák od Zootropolisu bavil víc). Úvodní Scéna kdy agent Will Smith vymlátí celou Yakuzu pomocí špionských vychytávek je nářez jak sviňě a funguje i linie, kdy se promění v holuba. Má to skvělý vizuál, parádní kadenci humoru, dobrou akci, skvělého záporáka, fungující emoce a hlavně hodně originální špionské vychytávky. Super zábava i pro dospělé. Příběh****, Akce****,Humor**** Násilí>Ne, Zábavnost****,Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***. 8/10. ()

• Okrem filmových štúdií v Los Angeles pracovali filmári aj v meste Greenwich v štáte Connecticut, v Chicagu a v autrálskom meste Sydney. (MikaelSVK)
  • Jedná se o poslední film vydaný společností Blue Sky Studios. (petr.koca)