Riverdale

• Austrália Riverdale (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2017–2023), 97 h 23 min (Minutáž: 40–50 min)

Réžia:

Lee Toland Krieger, Steven A. Adelson, David Katzenberg, Lee Rose (viac)

Predloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope (viac)

Teenager Archie a jeho parta se na své cestě úskalími sexu, lásky, školy a rodiny zaplétají do temného tajemství městečka Riverdale. (Netflix)

joker.george

Zpočátku by mi stačilo pouze sledovat závěrečné cliffhangery, poté už delší a delší úseky, a když bych se musel začít dívat znovu, tak bych to dal zase vcelku. Kamera je krásná. I ostatní věci se snaží být perfektní, ale stále si nejsem jistý, jestli to bylo úmyslné, kousavé a uvědomělé nebo nabubřelé, falešné a nešikovné. Rozhodně to není seriál pro každého a v jeho přijmutí bude hrát roli kromě kvality i nálada a výdrž. 3,5* (Netflix) ()

Mitin

Cringe trash parodie, na kterou vás ale prostě něco baví. Nicméně nebudu dávat dobré hodnocení jen proto, že mě baví koukat na cringe věci. Jsou části filmu, které jsou klidně na 5*, avšak když beru film jako celek, je to dost podprůměr. V době, kdy je seriálu jako máku, Riverdale jen k smíchu a parodie na podobné seriály. Nepřeháním, když řeknu, že se za jeden díl stihnu totálně vycringovat a některé postavy zaslouží kopačku na palici. ()

fabecc1222

Tak za prvé, veškeré zmínky, nebo připodobňování k Twin Peaks jsou dost mimo. Opravdu to Twin Peaks ani trochu nepřipomíná! Riverdale je v první sérií klasické teen drama, postavy jsou sice někdy šíleně přepálené (Cheryl), a jsou tu klasické klišé amerického školního prostředí, ale hlavní linka docela jede... No, od druhé série to jde postupně do háje, postavy mění své charaktery o 360° několikrát během série, a postupně se z nich stávají neomylní Supermani. Vrcholem je pak třetí série, která je už kompletně vytržená z reality, a dělá z Riverdale nějaký Gotham či co, kde vládle samozvaný král Hiram Lodge... Po třetí sérii tak s největší pravděpodobnosti se seriálem definitivně končím. ()

hellstruck

První řada: Rádoby Twin Peaks (někdo tu zmínil ST??? Vážně), co se podobá ale spíš Gossip girl, bohužel ani intrikám v GG nesahá ani po kotníky a vesměs tu tedy máme seriál na úrovni One tree hill nebo Beverly Hills. Někdo tu psal, že to bere jako parodii  - ale ani jako parodie to není vtipné. Postavy se chovají jak z jinýho světa, spousta věcí například ohledně zmizení Polly se stát nemusela a je to strašně povrchní a tupý... a ty šablonovitý postavy mě ničí. Další řady: Zatímco u první řady jsem přemýšlela nad tím, že s Riverdale nadobro skončím, druhá řada mě přiměla se do tohohle temného bizzarního městečka zamilovat. Ano, před sledováním je opravdu potřeba vypnout mozek, protože je to prostě strašně hloupoučké. Ale zároveň neskutečně návykové. A kdo mě opravdu drží u obrazovky, jsou Betty a Jug. Bohužel kvalita dílů po time jumpu je kolísavá a původní kouzlo seriálu o psycho puberťácích, co vyšetřují vraždy na denním pořádku už se jaksi vytratilo. Snad můj názor zvrátí nové epizody... ()

Ben Nevis

Teenageři řešící vraždu může být výborná zápletka na deset dílů . Akorát po druhé sérií netuším, jak z toho splácali sezón šest. Seriál je vyloženě šitý na puberťáky s romantickými představami o gangu ("My jsme mocný gang s rituály a tetováním, možná motorkáři, možná dealeři, ale spíš jenom flákači a pozéři"), mafiánech (Boss s ochrankou místní střední školy), sociálce apod. Místní slušňáci jsou víc nebezpeční než plyšové podsvětí. Navíc s penězi si taky hlavu nelámou, nikoho nezajímá, z čeho žije bezdomovec Jughead nebo pozůstalí po živiteli rodiny. ()

Galéria (1 424)

• Zmínka o Archieho komiksech se objevila i v seriálu Přátelé (od r. 1994), konkrétně v epizodě Jak to mohlo být 1. část (2000). Chandler (Matthew Perry) si z Joeyho (Matt LeBlanc) udělá srandu a napíše o něm příběh do Archieho komiksu, načež dostane zaplaceno. Joey reaguje slovy: „Děláš si srandu? Zbožňuju Archieho a celou tu jeho bandu! (Kacitr)

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (viac)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (viac)