Svadobný plán

• Česko Svatební plán (viac)

Přípravy na ortodoxní svatbu jsou v plném proudu, jenže ženich si to na poslední chvíli rozmyslí. Nevěsta Michal odmítne zrušit původní svatební plány. Věří, že s Boží pomocí snadno najde nového manžela, a pouští se do místy komického hledání toho pravého. (Festival izraelského filmu Kolnoa)

Malarkey

Pro mě je Izrael zemí jak z jiného světa. Chováním, jednáním, vším. Tady se ne úplně pohledná Izraelka rozhodne vdát i za cenu toho, že jí utekl ženich. Vždyť už má skoro zamluvené místo a skoro zamluvené šaty, tak by byla hrozná škoda to přece zrušit. Početná rodina se na veselku jistě už těší, aby za zvuků nějakého izraelského psy-tranceu pořádně zapařila. ()

Ephemeris

Vo svojej podstate úplná šialenosť, ktorá však nemá ďaleko od geniality (napr. scéna rande s hluchonemým mužom). Hrdinku z ortodoxnej židovskej komunity tesne pred svadbou nechá snúbenec, ona však termín svadby nezruší a spoľahne sa na Všemohúceho, že jej nejakého ženícha dohodí. Na výčitky okolia, že je zahľadená len do seba, odpovedá vetou „svet bol stvorený pre mňa“. To bude isto nejaká múdrosť z Talmudu a pre budúcnosť si ju tu odkladám... ()

Aky

Velmi vtipné, velmi plné napětí, velmi jdoucí do hloubky psychiky ortodoxních věřících a velmi zajímavé jako pohled do nám nepříliš známých reálií. ()

slunicko2

Jak si vybrat partnera. 1)  V rychlokursu pro ortodoxní věřící se urputné děvče rozhodne, že se bude vdávat. Nikdo ji nechce, čemuž se tedy nedivím._____ 2)  Jako komedie je to smutné, jako psychologický film deprimující, jako společenská sonda do života ortodoxních Židů děsivé._____ 3)  Zaujal mě přitažlivý 33letý Oz Zehavi (rocková hvězdička Jos)._____ 4)  Film je zajímavý jako ukázka života a myšlení vlivné části dnešní izraelské společnosti. ()

angel74

Dost neobvyklý film o ženě, která se chce za každou cenu vdát a přitom dělá všechno proto, aby potenciální ženichy co nejvíce odradila. Musím přiznat, že jsem byla docela napnutá, jestli se nějaký nápadník odváží strčit hlavu do oprátky. (70%) ()

kolemjdouc

poněkud specifické.Pro ateistu těžko pochopitelné a je to už druhý film který se zabývá situací žen v židovské komunitě.A v obou vychází žena jako podřadný tvor toužící po vdavkách za každou cenu.Životní cíl? ()

papilon395

Viděno na kanále Film Europe. Určitě jsem nevnímala jako romantickou komedii. Pro Evropanku nesmírně objevný film o tom, jak se žije ve světě, kde svatby organizuje profesionální dohazovačka. Možná, že je to díky jejich zakořeněné víře v Boha serióznější, než naše seznamky přes sociální sítě a mobilní aplikace. ()