Nevesta

• Rusko Невеста (viac)

V minulosti bolo v Rusku tradíciou fotenie zosnulých rodinných príslušníkov. Novomanželia Vaňa a Nasťa sa vyberú na vidiek, kde žijú jeho rodičia. Rodina je príjemná, ale odvtedy, čo ich starý otec, mimochodom tiež bývalý fotograf, zomrel, ju sprevádza nešťastie a utrpenie, ktoré je spojené práve s tradičnými fotografiami a novomanželov zasiahne v plnej sile. (Marceloo)

MM_Ramone

Dvadsiateho štvrtého mája roku 1839 ruský chemik a lekár Joseph Gamel, vystupujúci na Ruskej akadémii vied v Petrohrade, informoval o neobvyklých vlastnostiach halogenidu striebra naneseného na fotografickú dosku. Podľa jeho zistení, negatív bol schopný zachytiť nie len svetlo, ktoré naň dopadalo, ale ešte i niečo naviac. Energiu, ktorú ľudia od nepamäti nazývali duša. Akademická obec sa Gamelovi vysmiala, ale čoskoro sa objavil nový zvyk. Mŕtvi boli fotografovaní s očami namaľovanými na ich viečkach. Verilo sa, že týmto spôsobom je možné oklamať smrť. Bŕŕŕ, to je teda fakt morbidne mrazivé. No a práve týmto pseudo vedeckým mýtusom sa nechal inšpirovať ruský režisér Svjatoslav Podgajevskij, keď v roku 2017 natočil snímok "Nevesta" (Невеста). Je to výborný, atmosferický, duchársky horror. **** ()

Gilmour93

Zlá tchýně: A než kohout zakokrhá, zmocním se tě, bububu - jinak ti, moje milá, vlasy vyškubu! Nasťa žádá kohouta: Prosím tě, kohoutku milý, musím žít ještě chvíli.. Kohout odpovídá: Kohouti jsou malí páni - Hollywood řídí kokrhání.. Poutavý prolog či neotřelé prostředí ruského venkova je zneutralizováno použitím klasických žánrových šablon a motivů (spiderwalk, trhavé pohyby a ječení nyní vyděsí leda předškoláka). Koneckonců, i ta maminka vypadala, že už kdysi bafla na Harryho Pottera.. Ha! Ivan! Přišel čekán, zván, Nastěnku odpanil a mě tím zahubil.. ()

Big Bear

Tak po Mrtvé nevěstě Tima Burtona jsem dnes viděl Mrtvou nevěstu Svjatoslava Podgajevskijevového :-). Tohle je asi můj první ruský horor a nedopadlo to vůbec špatně. Celé se to odehrává v baráku, kde by jste se báli i ve dne natož v noci. To, že se to odehrávalo v Rusku tomu dodalo krapet exotičtější šmrnc protože západní horory jsou z hlediska nápadů i lokací na jedno brdo. Tady byl námět celkem originální. Je škoda toho konce, který mohl být krapet odladěnější ale i tak jsem spokojen. Herci byli vybráni dokonale a i když hlavní hrdinka připadala Verbalovi ,,mongoloidní'' mně tedy ne a perfektně vystihla skoro nevinnou dívku .-). Na horor jsem koukal sám doma a když film skončil, nahoře v patře se ozval divný zvuk a pes v poklidu mi ležící na klíně začal štěkat.. :-). Přiznávám, že mi nebylo úplně dobře. Nekecám. Dneska tedy asi spím s rozvícenými světly v celém domě (nebo možná u známých) a jestli se někde hejbne bílá záclona, určitě mně z toho klepne... Měl bych se raději držet svých válečných filmů! :-). Takže jak to shrnout. Začátek byl fascinující, zbytek filmu jsem byl v napětí a moc se mi líbilo to prostředí přes 200 let starého sídla v lesích. Jen se osobně divím účasti hodně malých dětských herců v tomto hororu a to i ve velmi vyhrocených a hrůzostrašných scénách... Halt Rusové jsou jinej odddíl :-) a co by v Evropě nebo USA neprošlo, tam není problém...,,Tak dětičky, teď se třeste jako že se bojíte a křičte, protože vás bude chvilku držet tahle zlá zpráchnivělá zombie za ručičky... jo vy se třesete a řvete opravdu? No tak super! Kamera jedeme!!!! :-). Maminko jestli ze začnou po natáčení zase počůrávat a křičet ze spaní tak jim řekněte ať zavřou oči, nedýchají a napočítají do tří, jo a tady máte kontakt na našeho psychologa, děkujeme!!! Jo a ta Nevěsta 2 platí, začínáme za týden, tak se budeme na ty vaše malé herce těšit!!!! '' Dávám za 4 fotografie mrtvých. * * * * ()

TomX2

Možno o triedu lepší film ako režisérova Piková dáma. Niektoré momenty sa Rusom naozaj podarili, príbeh je celkom nápaditý a zaujímalo ma, ako to všetko dopadne. Hl. postava v podaní Victorie Agalakovej je veľmi sympatická a držal som jej palce po celý čas. Miestami si film zaslúži aj štvorhviezdičkové hodnotenie (najmä za slušnú prácu s kamerou a dobrú hudbu), no trochu nudnejší rozjazd a slabší záver svedčí o opaku - tri. ()

Necrotongue

Po tomto filmu sice zrovna nehýkám nadšením, ale potom, co jsem shlédl ruské Zaščitniki, šlo vlastně o docela milé překvapení. Jasně, mladá blbka ve starém baráku+ fakt divná rodina není ničím objevným, takže body za invenci si u mě scénář nepřipíše, ale opravdu jsem čekal mnohem horší výsledek. Takhle jsem se sice nebál, ale bavil jsem se dost slušně, jen mi bylo trochu líto, že se "Tiger" víc neodvázala, protože má postavu výrazně hezčí než obličej. 3*+ ()

• Film sa natáčal v podmoskovskom sídle Stroganovcov, budova však musela prejsť úpravami. (cica)
  • Pre predstaviteľku Naste Victoriu Agalakovu to bola prvá práca na filme určenom do kín. (cica)