Agatha Christie: Hniezdo supov

• Česko Hadí doupě (viac)

Súkromný detektív Charles Hayward (Max Irons) sa na žiadosť svojej bývalej milenky Sophie (Stefanie Martini) púšťa do vyšetrovania podozrivého úmrtia jej dedka, bohatého grécko-britského obchodného magnáta Aristida Leonidesa (Gino Picciano). Sophia chce, aby páchateľa našiel skôr, ako Scotland Yard odhalí temné rodinné tajomstvo. Na rozpadajúcom sa statku, obklopený jedovatou atmosférou horkosti, odporu a žiarlivosti, sa Hayward stretáva s tromi generáciami rodinnej dynastie, vrátane divadelnej herečky Magdy (Gillian Anderson), čerstvej vdovy Brendy (Christina Hendricks), ktorá bola o 50 rokov mladšia ako jej muž, a ženskej hlavy rodiny, lady Edith de Haviland (Glenn Close). (TV Markíza)

kaylin

Docela velké množství zajímavých herců, které vedlo k tomu, že byla natočena jedna z nejméně zajímavých adaptací Agathy Christie. To je trochu smutné, ale i když se film sem tam snaží o nějakou tu atmosféru, tak to prostě nefunguje a nestojí za to. Zápletka je dobrá možná v knize, ale tady se jí nepovedlo rozvést dobře. ()

*CARNIFEX*

Charles Hayward je neskúsený, súkromný detektív, ktorého jedného dňa vyhľadá stará láska z dávnych čias. Sophia pritom nežiada o nič jednoduché. Vyšetriť vraždu nesmierne bohatého, starého otca skôr, ako to urobí samotná Scotland Yard, ktorá by popri vyšetrovaní ohavného činu, odhalila veškeré rodinné tajomstvá. Jeho príchod do samotného sídla, však v mnohých členoch famílie, vyvolá množstvo nečakaných reakcií. Charles, tak musí rozmotať klbko plné intríg, klamstiev a pretvárky .. Herecké obsadenie solídne, výprava, kulisy taktiež na dobrej úrovni, príbeh v podobe predlohy ktorá má kvalitu, tak prečo to nevyšlo tak, akoby si viacerí želali? Nuž, lebo tomu chýba chémia v podobe vyvolania väčšieho záujmu u diváka. Snímok si len tak plynie, ako klasický, ničím zaujímavý TV-spot. Stopáž je vzhľadom k neustálemu "nič dianiu", doslova vražedná. Chýba tomu atmosféra, všetko je postavené na rozhovoroch, čo mnohých zrejme pri zmysloch neudrží. Tretia za rozuzlenie .. ()

terunka003

Detektivní, rodinné, britské, klasické, Agatha Christie, překvapivé, temné. Nějak se mi tahle zpracování klasických detektivek zalíbila. Bylo to srozumitelné, svižné, strašidelné a hlavně s naprosto nečekaným závěrem. Herecky pro mě neznámé a příjemné. Za mě dobrý. ..ona ty jejich sídla si úplně říkají o nějakou temnou scénu a kostlivce ve skříni.. ()

DAPDO

Dokoukal jsem to úplně v pohodě. Není to žádná špička ledovce, místy je i nuda, ale příběh jako takovej a zápletka s nečekaným koncem mě celkem bavila. Musíte prostě přepnout na to, že je to Agatha Christie a nečekat násilí, krev a akční scény. Prostě příběh o jedné zajímavé rodině, kde je podezřelej úplně každej. ()

filmmovier

Hadí doupě je rozhodně TOP5 knižní Agatha (možná dokonce TOP3) s jedním z nejvíce šokujících a nejzajímavějších závěrů, což se podařilo přenést i do této, dle mého skromného a nedůležitého názoru, velmi zdařilé adaptace, která je tady až hnusně podhodnocena. Máme tady nejeden herecký koncert (ačkoliv Glenn Close všechny extrémně přehrává v každé scéně, ve které se vyskytuje) a šokující závěr se podařilo přenést i sem. Výborná atmosféra, výborné prostředí (což je v Agathě vždy nesmírně důležité), fantastická hudba, prostě vše, co má mít kvalitní detektivní film (o inteligentní zápletce tady snad není třeba mluvit). Já jsem tedy spokojen, doporučuji a těším se na další filmy. 80%. ()

• Film založen na stejnojmenné knize od Agathy Christie. Zajímavostí zůstává, že samotná autorka označila tuto knihu za svou nejoblíbenější, kterou kdy napsala. (jezurka42)
  • Práce na tomto filmovém projektu byla poprvé oznámena již v roce 2011. (jezurka42)