Vzrušujúca práca v luxusnom hoteli – to je vysnená budúcnosť, ktorú si predstavuje Saliya (Kostja Ullmann) už od detstva. Ako teenager však začne strácať zrak, až nakoniec vidí len slabé svetlo a matné obrysy. Svet vidí akoby naň pozeral cez mliečne sklo. Zdá sa, že jeho životný sen je v troskách. Saliya aj napriek svojmu handicapu postupne získava väčšie sebavedomie, vracia sa do normálnej školy a nakoniec sa dokonca odváži poslať prihlášku na stáž do päťhviezdičkového hotela. Vďaka dôkladnej príprave, pozitívnemu prístupu a hlavne s podporou veľkého blafovania uspeje a miesto získa. Len nikomu neprizná, že vlastne tak trochu skoro vôbec nevidí...  Odhalí ho až jeho nový priateľ a kolega Max (Jacob Matschenz), ktorý mu pomáha, aby sa vysporiadal s ťažkými situáciami a úlohami, ktoré prevádzka veľkého a špičkového hotela prináša. Saliya sa po nociach učí naspamäť všetky trasy, počty schodov, prestieranie stolov... Vtĺka si do hlavy tvary predmetov, rozmiestnenie vecí v bare a v izbách pre hostí. V jeho prípade platí, že je nakoniec schopný robiť svoju prácu poslepiačky. Behom svojej praxe v hoteli si aj napriek svojej zrakovej vade všimne Lauru (Anna Maria Mühe), bláznivo sa do nej zamiluje a vyzerá to tak, že okrem zraku naviac stratí aj srdce, a bohužiaľ, i rozum. Jeho blamáž začne dostávať praskliny a hrozí, že nakoniec neuspeje ani v láske a ani v hoteli... Našťastie nielen film, ale aj skutočný život máva rád šťastné konce. (Cinemart SK)

JITY

Film, ktorý vás dostane. Aj tu platí, že keď človek niečo chce a veľmi, tak to získa aj napriek svojmu hendikepu. Všetkým tvorcom, ktorí na filme pracovali sa podaril skutočný kus... ()

P@\/EL

Hodně vydařená komedie, která přináší příběh kluka, jemuž ani podstatná vada zraku nezabránila jít si za svým snem. Je nejspíš pravda, že se příběh jeví poněkud ereálný a tvůrci si museli dost věci přikreslit a idealizovat, nicméně film svou nápaditosti, nenásilným humorem a svěžím dějem skvěle baví. ()

as-minor

„Moje dvě oči, stačí pro nás oba.” Veľmi pekný dramatický film. Komédia to určite nie je, i keď zopár vtipných momentov sa určite nájde. Skôr sa jedná o emocionálne dráma a motivačné video pre tých, ktorí sa rozhodli premeniť svoje sny na skutočnosť aj v tom prípade, že na nich čaká mnoho na prvý pohľad neprekonateľných prekážok. Film je len ďalším príkladom, že Nemci dokážu vykúzliť na poli dramédií celkom príjemný kúsok, ktorý nemusí byť až tak originálny, ale svoj účel si plní tak ako má. ()

Ghostface

Podklad pro tento film je skvělý, ale výsledná práce je bohužel tristní. Celý námět je nevyužitý a místo toho se natočila další „komedie“ podle dnešní standartní šablony komedií. Vtipných scén je poskrovnu a výpovědní nečekaně nulová, a to i přesto že se tu tvůrci snažili o nějaký boj proti drogám (mimochodem tato část byla naprosto tragicky napsaná). Naštěstí se nejedná o naprosto vymaštěnou komedii alá murica a najdou se zde světlé momenty. Z mého naprosto profesioanálního jde o podprůměrný filmeček pro rodinné večery. ()

52637

Jednim slovem neco nadherneho, kdo navic dela v oboru, tak jeste vetsi plus. Moc prijemny film. Kupodivu i ten dabing vybornej ()

Mishi

Celkom príjemný a oddychový film, ktorý príjemne pobaví, zaujme, aj zasmúti . Páči sa mi to zameranie na hotelierstvo, pekné spracovanie, niektoré herecké postavy najmä vo vedľajších úlohách nadchli :) ()

drovi

Sali nám všetkým ukázal,že keď si ideš za svojim snom a nevzdáš to, tak dosiahneš cieľ. To že je to podľa skutočných udalostí som sa dozvedel až na začiatku filmu a o to viac som bol veľmi milo prekvapený, čo sa Nemcom podarilo natočiť. Veľmi dobré herecké obsadenie spojené s humorom a vážnymi situáciami to celé posunulo na horné poschodie filmovej tvorby. Myslím si, že je to jeden z najlepších nemeckých filmov poslednej doby. Odkazujem všetkým, ktorí ešte v živote používajú slovné spojenie to sa nedá, nech sa pozrú na tento film a uvidia, čo sa v živote dá keď sa chce. ()

Marki6286

Romantika není můj styl, ale tento film nabízí mnohem více! Je to velice humorný a hlavně motivační snímek. Moc se mi líbil a zvláště s vědomím, co vše dokáže napsat sám život. ()

Konev

Mám nevidomého otce, takže vím, že je tento film velmi nereálný. Komedie trochu, romantiky špetka. Ke konci už herec hrál jako by viděl.... ()

LoneLion

Německý filmy nesnáším, ale tohle bylo dobrý. Člověk se u toho zasměje a nemusí moc přemejšlet o dějové lince. Co mě docela nasralo byl vliv té krávy Merkelové - arabák na každým rohu a všichni hodní, slušní a snažící se vydělat nějaký ty prachy na přežití. Původně jsem dal 5*, ale po zamyšlení jsem 2* ubral a to jenom kvůli těmhle sračkám. Jak Merkelová řekla " ISLÁM K NĚMECKU PATŘÍ" a to se podepisuje i na jejich tvorbě. Jestli to takhle půjde dál, přestanu koukat i na kobru :-) ()

eexDon

Für mich - 70%, - /sice podle skutečnosti, ale beztak dosti upravené, místy dost pohádkové, nepravděpodobné/, + /na Němce docela vtipné, pozitivní a odpočinkové/, hodnocení - celkem to šlo, byla to takové příjemná pohádka ve stylu nikdy se nevzdávej, docela se mi to líbilo, ale je to taky dosti zidealizované ()

splaty

Film jsem videla až napotřetí, zacatek me nejak nebral. Ale stálo to za to. Na konci se totiz dostavil takovy ten příjemný pozitivni pocit.. ()

Blind307

...milý príbeh...klobúk dole pred chcením, napriek handikepu...hlavný hrdina sa snažil dobre hrať a AMM tiež (a je to pekné dievča ;o))...)...moc komediálne to, ale nebolo... ()