Největší televizní dobrodružství začíná! Osmnáct odvážných Čechů bojuje na opuštěném ostrově o dva a půl milionu korun a titul prvního českého Robinsona. V cestě jim stojí hlad, vyčerpání, vzájemná rivalita i krutá příroda. Moderuje Ondřej Novotný. (TV Nova)

Necrotongue

Proti originálu, který mám rád, měla česká verze dva zásadní problémy: Ondřej Novotný není Jeff Probst a jeho strnulý projev soutěži opravdu neprospíval, druhým problémem byl casting, zatímco někteří lidé odpovídali běžně používaným typům v tomto druhu soutěží, Češi opět neodolali a vybrali lidi, díky kterým vznikl hybrid Survivora a Vyvolených. Škoda. ()

FFilipCZ

A máme tu další kopírku amerického/australského pořadu, tentokráte Survivora. Byl jsem zvědavý, jak se toho český štáb zhostí, samozřejmě kvalitativně to na svého "otce" v žádném případě nemá. Čeští Robinsoni josu celkem nesympatičtí a korunku tomu nasazuje naprosto necharismatický a neznámý moderátor. Jako když opravdu nebudu mít do čeho píchnout, tak asi nějaký díl zkouknu, nicméně pro fandy této série to musí být opravdu utrpení. ()

ledzepfan

Ze začátku jsem tomu vůbec nevěřil (vzhledem k předchozí české zkušenosti s tímto formátem) a mé obavy se s příchodem toporného moderátora a občas velmi "českých" soutěžících ještě prohloubily, ale postupem času se to tak nějak usadilo, proselo a zahladilo a heleďmese koukejme, on je to nakonec vlastně docela regulerní Survivor.. Asi se z toho při součastném rozložení sil nestane série rovnající se svou kvalitou nejlepším sériím americké produkce, ale to je holt vzdycky sázka na nejistotu... Moderátor svůj projev časem sice kapku zlepšil, ale pořád je to plné přeřeků (které by šly snadno poupravit v postprodukci) a nejistoty (chápu, že je to velkej úkol, ale s tím se dalo počítat..) .. Pokud se série dotlačí ke konci s důstojností a nebo dokonce nějakým tím hezkým zvratem, jsem ochotný přihodit i čtvrtou hvězdu :) ()

herr_carter

Že si ty televizní produkce nedají už pokoj - po kolikáté už nám tohle servírují pořád dokola? Vydá to Amerika a všichni se tupě opičí. Co je mi hergot po tom, že Jarmile se už dva týdny nemyla, ale zato umí výborně dlabat do kokosů, tak si jí v týmu nechá Jarmil, který je pro své manuální schopnosti sice totálně k hovnu, zato má ale týmový duch a je to rozený stratég. Pokud tedy tito dva, ještě společně s Milanem, což je nejlepší lovec ryb a umí si čistit zuby popelem, dají síly dohromady, pak Arnošt, Hedvika a Tonda, byť jsou fitnes trenéři a navíc snobové, nemají sebemenší šanci....sračka nad sračky. ()

juta

Snaha o napodobení amerického Survivoru, ale tohle byla spíš taková parodie na to. Docela zábavné bylo, jak se snažili úplně kopírovat všechno co tam je a pak se to do*urvilo nesmyslnýma trestama jako uzavírání do klece, no wtf?! Nebo že jeden člověk měl několik hlasů na radě, či fungování ostrova vyloučení... Ale co vidím jako největší zlo bylo samozřejmě to, že Nova z toho chtěla vytřískat co nejvíc, takže to museli natáhnout na neuvěřitelných 32. dílů!!! Tím pádem je jasné, že zde bylo neskonale mnoho hluchých míst, kde byly záběry jen na to, jak se soutěžící válí na pláži a nic nedělají. To samé dokola a dokola. Pomalu jedné rady se člověk dočkal až v každém třetím dílu a v tom byl ten hlavní kámen úrazu, že mě to přestalo po pár dílech velmi nudit. V Survivoru stačilo pouhých 14 dílů a je z toho skvělá show, kdežto tohle byla jedna velká nuda. Kdyby to probíhalo takovým tempem jako v posledních dvou dílech, byl bych rád a myslím si, že by mě to bavilo po celou dobu, ale tohle šnečí tempo bylo fakt ubíjející. Nakonec aspoň ten vítěz si to celé zasloužil a jako jedinému z mála jsem mu to přál, takže aspoň tohle byla taková malá odměna, že jsem to dokázal dodívat do konce. A jestli se Nova nevzpamatuje, tak příští Robinson dopadne stejně tragicky! ()

• Robinsonův ostrov je v pořadí druhou českou verzí veleúspěšné show Kdo přežije (od r. 2000). Poprvé se soutěž objevila na obrazovkách Tv Prima pod názvem Trosečník (od r. 2006). Primácká verze u diváků propadla, kvůli čemuž vznikla jen jedna série. (DexMASTER094)
  • Když byla soutěžící Petra Palusková v nemocnici, mohla se později vrátit do hry. Předtím soutěžící Kateřina Šuriaková odešla ze zdravotních důvodů a definitivně skončila. (Zix.)
  • V první řadě Robinsonův ostrov měl být i kontroverzní YouTuber Psychopat Bejr (Aleš Bejr), ale ten se nemohl dostavit z důvodů zlomené nohy. (TheSlezy)