Robinsonův ostrov je zpět! Na exotické Filipíny odjelo hrát nejdobrodružnější hru světa devatenáct odvážných Čechů a Češek. V cestě za výhrou dva a půl milionu korun a titulem nového českého Robinsona jim stojí hlad, vyčerpání, horko, nehostinná příroda a vzájemná rivalita. Moderuje Ondřej Novotný. (TV Nova)

M.i.k.e

první řada byla jen chůdym přibuzným Survivoru se slabým moderátorem a českou náturou k tomu.Druhá řada posunula laťku níže tím,že maximálně zparchantěla pravidla a stejně jako v řadě první servíruje primárně vatu.Survivor má v řadě 13 dílu a vše letí kupředu,česká verze aby unesla více reklam se roztáhne na 35 dílu a to je prostě strašně moc...30% ()

radomiil odpad!

Naprosto zpatvořená napodobenina originálů"za velkou louží",jako všechny dřívější pokusy s totálně nesympatickým obsazením i trapným komentováním,kde mě rozum vůbec nebere,co si dosazené nádhery chtějí jako dokazovat pro tu slaboduchou okrajovou sešlost publika,která je ještě ochotná něco takovéhle podpořit sledováním-absolutní ztráta času s vyhozenými finančními prostředky,jenž by se dali mnohokrát lépe investovat v jiných projektech.💨 ()

campix

Druhá série je krokem kupředu. Samozřejmě se nedá moc srovnávat s Americkým originálem, jelikož tam ta léta sérii už více poznamenala strategickou hru soutěžících a také nelze nevidět propastný rozdíl mezi financemi. Druhá série Robinosonova ostrova se posunula kupředu především díky moderátorovi, který již působí suveréněji a více výrazně, a také díky samotnému castingu, jelikož je tu více zajímavých hráčů, kteří mají i nějakou taktiku a snaží se hrát, ne tak jako tomu bylo v první sérii. Samozřejmě je tu několik individuí, kteří o této hře nevědí absolutně nic a tak není nouze o nelogické až dementní tahy. Největším mínusem je opět roztahanost na asi milion dílů, kde se každý druhý díl absolutně nic neděje a nekonečný přísun nudných dílů je hodně ubíjející, takže ani tentokrát jsem nedokázal dokoukat celou sérii a odpadl jsem v průběhu. Zarážející je, že ani nemají dostatek materiálu a ta se některé scény a záběry opakují i v několika dílech po sobě i mimo tradiční rekapitulace a někdy se mi zdálo, že jim i důležité věci utekli, když se řeší nějaký konflikt vytvořený situací, která vůbec není na záznamu. Dalším minusem jsou občas prapodivné tahy produkce, kde se to jen hemží tajnými imunitami a některé osoby nemohli být zhruba polovinu série vyloučeny, včetne lékařského zásahu, kdy v Americe hráč končí, tady se po pár dnech vrací. Je to určitě krok kupředu, ale nemůžu se zbavit té hořké pachuti, kterou stále zanechává. Uvidíme, co přinese tato série dále. ()

Lachtaan

Sledovat další bandu naprosto nesourodých pak bylo suprovým zpestřením pondělního a středečního večera a každý týden jsem očekával, co se zase vymyslí za intriky a naprosté hovadiny jak si zkrátit nudu na pustém ostrově v srdci Filipín. K některým postavám si stačíte vybudovat obdiv, k některým totální averzi a pak už jen čekáte, jak se mezi sebou vyštěkají ven ze hry. Prostě bizárek, u něhož je mi pekelně líto, že Nova neodklepla i třetí řadu. ()

Jsem_Uprimny

Už jsem konečně pochopil jak se na to mám dívat, prostě počkáš na posledních 10 minut ve kterých se stane vše podstatné. Nuda. V kdo přežije každý díl někdo vypadne, tady si na vyhození člověka počkáte 4 díly abyste pak sledovali jak se zase nějakej čůrák vrátí do hry. První série měla přes 30 dílů, u téhle to odhaduji rovnou na 40. ()

• Ostrov Vyloučení z první série se neznámo proč přejmenoval na Ostrov Vyhnanství, i přesto že měl stejný smysl – chodili na něj vyloučený hráči a bojovali v soutěžích o setrvání ve hře, později i o návrat do hry. V jiných verzích show se tento ostrov většinou jmenoval Ostrov Vykoupení. (Zix.)
  • Až v 8. díle vypadl první člověk, který už neměl šanci na výhru. (Zix.)
  • Z neznámých důvodů bylo 19 soutěžících, muži tedy měli o 1 zástupce více než ženy. (Zix.)