Rozprávka o rozmaznanej princeznej (Denisa Pfauserová) a dvoch nie úplne najpoctivejších kamarátoch (Vladimír Polívka, Aleš Bílík). Zhodou okolností sa táto trojica ocitne v čarovnom Čiernom lese, kde žijú zvláštne lesné bytosti, ktorým vládne Pani lesa (Vilma Cibulková). Od týchto zázračných bytostí sa naučia to, čo ich nedokázali naučiť ľudia – že tak, ako sa správame k ostatným, tak sa správajú aj oni k nám. Alebo že „čo dáš, to dostaneš". (CinemArt SK)

Master19

České pohádky jsou postavené na přirozenosti a lidskosti, a to i v případě nadpřirozených bytostí. České pohádky vždy stojí na středobodu dobra ztvárněného dobrosrdečnou, inteligentní a skromnou postavou. České pohádky nepotřebují trolly, gnomy, ogry... ani pitvořící se hlupáky. A proto tahle pohádka u nás fungovat nemůže. ()

ArsenalEagle

Abych citoval tátu, který na to hodil očko: "Banda tupců", "Nojo, to jsou Dětenice a Kost", "To je ale blbost"... A ono k tomu ani není moc co říct. Krom živých barev, příjemné kamery, prostředí a kostýmů je to obrovský nudný a trapný paskvil. Od naprosto debilního příběhu, přes nesympatické postavy a neskutečně přehrávající herce, až po zelený Na'vi a trpaslíky s igelitkou na ksichtu. Ač Trošku nemusím, jeho pohádky bývají skutečně pohádkami, narozdíl od Řachandy, u které žánr prostě určit moc nedokážu. ()

gogos

Celkově nechápu smysl a účel pohádky. Princezna divná a nesympatická, ústřední dvojice hrdinů jakbysmet, Polívka starší zpruzelý až to bolí. Lesní duchové divní. A celkově vůbec mi všechno přišlo takové postavené na hlavu. Přesto nelze upřít několik vtipných momentů, děj vcelku rychle odsýpá a má to celkem šťávu bez nějakých zbytečných srdceryvných žvástů. Řachanda mě nenadchla, ale jedno shlédnutí se přežít dalo v klidu, ()

pakobylka

Už zase ! Dávno jsem došla k názoru, že české pohádky stihla nějaká obzváště účinná kletba - a pokoutně ji obejít (či přímo neohroženě prolomit) se daří jen VELICE zřídka ... kromě jiného patrně i kvůli lehkomyslné šťastné náhodě, která není zrovna z těch nejsnaživějších a nejpracovitějších. Nikomu neskládá účty a vždycky dělá jen to, co se jí zlíbí, takže nelze dopředu říct, zda, kdy a kam se dostaví - ani jak dlouho tam zůstane. To se obyčejně vyberou přívětivé lokace, pořídí se adekvátní kostýmy - a tím veškerá pozitiva začínají a končí, neboť šťasná náhoda dlí kdoví kde a myslí na kdoví co - scénář je tudíž nudný, režie mdlá, herci toporní ... a konečný výsledek navzdory pohádkovému námětu neumětelsky křečovitý. Škoda slov ... vyplýtvaných ve znechuceném komentáři. ()

bourec

Ty nejvíc povedený pohádky maj silnej,smysluplnej příběh,parádní hereckej ansámbl,a pevnou režii.Všichni víme,který pohádky to sou.Řachanda má děsně prskající,řvoucí a pitvořící se herce,ne nepodobný Troškovejm mlejnům a peklům,příběh celkem beze smyslu,trochu mi na mysl vylezli Tři bratři(i ty lesní potvory byly podobný vlkovi),a scény,který ve filmu byly celkově na hovno.Jakej smysl měla například ztráta rozumu v celym království opravdu netušim.V příběhu jen tak,aby se něco dělo.Hrozný dílo.20%. ()

• „V maskérně jsme každý den trávily čtyři hodiny, přebíhaly jsme po kmenech stromů, střílely z luku, bylo to zajímavé,“ shodly se tři nejvýraznější dryády Anna Stropnická, Šárka Vaculíková a Michaela Zemánková. (SONY_)
  • Maskérská práce v pohádce byla náročná. Jen líčení jednoho herce trvalo přes čtyři hodiny. Herci museli stát v zimě pouze ve spodním prádle, jelikož zaschnutí barvy, která vytvořila krustu, trvalo dlouho. (willy1)
  • Ve filmu si můžeme všimnout, že princezna dostane šaty a na nich je zapínání na zip, což je na danou dobu dost nepravděpodobné. (cmenda)

PF 2016

PF 2016