Ruby ako jedna z mála prežila záhadnú epidémiu, ktorá zabila takmer všetky americké deti. Ale choroba sa neobišla bez následkov, začínajú sa u nej nekontrolovateľne prejavovať záblesky ničivých superschopností, vďaka ktorým je odvedená do špeciálneho tábora. Tu sú nedobrovoľne internované ďalšie deti s podobným osudom. Tieto nadprirodzené sily sú označené farbami: zelení sú výnimočne inteligentní, modrí ovládajú telekinézu, žltí majú kontrolu nad elektrinou, oranžoví vedia čítať myšlienky a ovládať pamäť a tí najnebezpečnejší, červení, ovládajú oheň. Ruby by mala byť zaradená medzi oranžových, ale v tábore sa jej podarí svoju skutočnú silu utajiť a vydáva sa za pomerne neškodnú zelenú. Pomery v tábore sú brutálne, niektoré deti postupne miznú a Ruby, ktorej je práve šestnásť, sa rozhodne pre útek. Na ceste za slobodou sa pridáva k ďalšej skupine utečencov, na čele s charizmatickým Liamom (Harris Dickinson), ktorý sa snaží z utečencov vytvoriť náhradnú veľkú rodinu a nájsť pre nich spoločnú budúcnosť. Ale Ruby sa bojí po všetkých svojich sklamaniach niekomu dôverovať. Tým viac, že aj v komunite utečencov sa nájdu takí, ktorí sa nezastavia pred ničím. (CinemArt SK)

silentname odpad!

"The Darkest Minds" je podľa mňa absolútne pokrytecký film. Áno, myslím to úprimne. Toto je maximálne pokrytecký film, ktorý má podľa mňa skvelý koncept, ktorý má milión spôsobov na to, ako by mohol fungovať. Keď si to vezmeme z popisu, toto by malo byť úžasné. 90% detí zomrie a tie čo prežijú dostanú superschopnosti. Prvým problémom však pre mňa je, že reálne sa objaví iba 5 schopností. A úprimne by to bolo zaujímavejšie, keby ich bolo viac. To by však asi chcelo viac kreativity. A tak sa musíme uspokojiť so zelenou (nadmerná inteligencia), modrou (telekinézia), zlatou (ovládanie elektriny), červenú (oheň z úst) a oranžovú (mentálna dominancia). To však stále nenaznačuje, že by mohlo ísť o zlý film. Povedzme si teda tých pár pozitív, ktoré však tento film z hlbín odpadu nevytiahnu. Časť, kde malá Ruby pochopí, že prišla o rodičov je celkom silná a dobre spracovaná. A potom je tu Zu, ktorá je podľa mňa najlepšou postavou filmu. Prečo? To vysvetlím trošku nižšie. Teraz však prejdime na tie mínusy, lebo osobne je tu toho viac než dosť. V prvom rade je toto tak neskutočne plytko napísaný príbeh, ako keby si niekto vzal nejakú základnú príručku o tom, ako napísať film. Je to maximálne predvídateľné, priehľadné, stupídne a okrem toho sa to sústredí na úplne nesprávne elementy. Thrilleru je v tomto filme pramálo a miesto toho sa sústredíme na romantickú linku medzi Ruby a Liamom. A jediné čo môžem povedať je fakt, že takto otrasnú romancu som naposledy videl vo "Fifty Shades Freed". Bez srandy. Je to tak otravné, tak nudné a s tak neskutočne otrasnými dialógmi, že som bol z filmu maximálne frustrovaný. A keď už sme pri tých dialógoch, tak nikde to nie je ani o trochu lepšie. Toto sú tie najhoršie dialógy, čo som si odsedel v kine a mal som problém ich stráviť. A tu sa vraciame k Zu. Iba jej postava je podľa mňa dobrá, LEBO PO CELÝ ČAS NEPOVIE ANI SLOVO! Takže ako som povedal, pozitívne stránky filmu nejdú cez dialógy. A potom je tu zloduch filmu. Nebudem ho spoilovať, no v momente ako sa objaví bude jasné, aká je jeho rola. Ostatné postavy sú absolútne stereotypy. Jednodimenzionálne postavy, ktoré majú len svoju hlavnú rolu. Napríklad Ruby je bežná hlavná hrdinka, ktorá je teraz najdôležitejšou, lebo je niečím výnimočná. Liam je jej veľká láska. Zloduch filmu je len zloduch, ktorý chce mať všetko len pre seba. A tak ďalej. Je minimálne milión ciest, ktorou tento film mohol ísť. A on sa rozhodol, že najlepšie bude urobiť plytký príbeh bez nápadu a akejkoľvek originality a budeme ho stavať okolo skvelého konceptu. Možno to nie je tak zlý film, ako niektoré iné, ktoré dostali tento rating, ale tento film ma vnútorne tak rozčúlil a cítim sa ním tak oklamaný, že mu to jednoducho neprejde. Vyzerá to tak, že by chceli pokračovanie, no dúfam, že sa filmu nepodarí zarobiť prachy a skončí to rovnako ako skončilo "The 5th Wave". Týmto končím komentár. A film neodporúčam vidieť. Hodnotenie: F ()

MickeyStuma

Další snímek o teenagerech mající superschopnosti. Filmová adaptace je tentokrát založena na sérii románů  Alexandry Brackenové pod stejnojmenným názvem. Děj je zasazen do dalšího dystopického světa blízké budoucnosti, ve kterém už v prvních minutách snímku je vidět přísná genderová rasová rovnoprávnost přítomných mladých lidí. Inu, vizuální základ současného filmu. Snímek je zaměřen na konkrétní věkovou skupinu, což znamená, že nic lecjakého očekávat nelze. V podstatě tu už vše bylo jak ve filmech, tak i v televizních seriálech. I přesto se vcelku jedná o přívětivý film. Máme tu postapokalyptickou atmosféru, ve které virová nemoc, známá jako idiopatická adolescentní akutní neurodegenerace, postihuje pouze mladé lidi a děti a vrhá planetu do chaosu. Vir zabije 90% světových dětí. Těch zbylých 10% co přežijí, jsou obdařeny novými schopnostmi a to od zvýšené inteligence, přes telekinezi a manipulaci, až po vrhání blesků. Vláda se jich bojí a tak jsou zavírání v internačních táborech hlídané armádou, kde vládne vcelku přísný režim. Dobrodružný příběh jak vyšitý s motivy známých X-Menů. Scénář jako obvykle má nějaké ty nedostatky, ale jinak se jedná o vcelku zábavný film. Emoční, dramatické i akční scény spolu s vizuálními efekty jsou dobré a i herecké výkony mladých představitelů jsou přijatelné. Samozřejmě nechybí ani romance, která v rámci dospívání kupodivu nevyznívá jako klišé. Zkrátka vše, co je tu k vidění, má ohromný potenciál přesvědčivosti o aspektech snímku,  který to v konkurenci silných komiksových filmů nemá jednoduché. Takže jestli se dočkáme filmového pokračování, ukáže čas. Vrátka na konci filmu k tomu otevřená jsou. Film je založen na první knize románové trilogie, čímž se vysvětluje krapet nevýrazný konec. Takže je to jen a pouze na divácích a jejich zájmu. ()

malylada

Adult ságám odzvonilo a Temné síly jsou toho důkazem. Kdyby byl film natočený před osmi lety bez předchozích bratříčku, byl by hitem, ale bohužel se snaží stát pračkou na peníze píšícím autorům příliš pozdě. Nedokážu si představit, jak by mohl sebevětší šikovnější tvůrce převést na plátno něco nového z tohoto žánru. Opět se (ne)seznamujeme s dětskými hrdiny, kteří jsou stejní jako s předešlých ság, opět je zde čitelné zlo a opět zde vše funguje na debilním principu. Neříkám, že se nenašly nápady, které by fungovaly lépe než v mnoha finančně úspěšnějších sérií, ale přesyceností toho žánru to nejsem schopen vstřebat. Musím říct, že dvakrát jsem málem usnul a jednou se modlil za blížící se závěrečné titulky......3/10 ()

Likan7

Tady si fakt někdo dělá pr*el. Nevzpomínám si, že jsem viděl (a že jsem toho viděl hodně) film TAK špatný, který chtěl být TAK áčkový. Temné síly nemají jednoduše vůbec nic, čím by diváka mohli zaujmout. Mají naprosto dementní scénář, špatný herce, šílenou dramaturgii a smysl pro načasování a budování čehokoliv. Během několika minut jsme uvrženi do naprosto hloupýho a v reálu nikdy nefungujícího světa, kde nevím proč, se rozpadla ekonomika (nejsou děti, nejsou peníze, neptejte se) a všichni se chovají jako naprostý hlupáci. Pokud si zkratkovitý film představíte jako vlak, který se ve sprintu snažíte chytnout, tak Temné síly jsou jako když se postavíte na kolejiště a necháte se rozmašírovat japonským rychlovlakem. Všechno trvá o půl hodiny méně než by se hodilo. Být to seriál o 10 dílech, možná by to nějaké měřítka sneslo. Tady se na úrovni 100 minut všichni snaží stihnout všechno. Asi jakoby jste Harryho Pottera smrskli do jednoho filmu. Vyjde z toho naprosto nefunkční slátanina. Temné síly jsou přesně takový. Kasovní propadák naštěstí zapříčinil, že se pokračování (v současnosti má série 6 (!) dílů) nedočkáme. Díky bohu. ()

BOURQUE

„Teenage X-men“ bez známych pokročilých PC efektov. S tým scenárom si nespravili ťažkú hlavu a jednoznačne by potreboval „upgrade“ (hovorím to na základe toho, že knihu nepoznám a nečítal). Z hereckej stránky nie príliš komplikované herecké predstavenie. Otvorený záver pre pokračovanie ma už ani neprekvapil. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

• Natáčení začalo v dubnu 2017, natáčelo se v Georgii. (Varan)
  • Výroba a autorizovaná distribuce filmu podpořila více než 15 000 pracovních míst. (BMW12)

Sherlockova sestra míří do kin

Sherlockova sestra míří do kin

11.01.2018

Vlna young-adult sérií nám po Stmívání, Hunger Games a Divergenci trochu utichla (už nás čeká jen třetí Labyrint), ale nebojte se – další filmy jsou za dveřmi! Elizabeth Banks chystá Rudou královnu,… (viac)