V.I.P. vraždy

• Česko VIP vraždy
Česko, (2016–2018)

Soňa Norisová, Patrik Děrgel, Jiří Dvořák, Jan Révai, Miroslav Vladyka, Martin Myšička, Jiří Hána, Jana Stryková, Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková (viac)

Detektiv Beran se vrací po dvou měsících mimo službu zpět na oddělení vražd a hned první případ ho zavede do komplikované VIP společnosti. Vyšetřuje vraždu významného advokáta Grégra, který zastupoval bohaté a slavné klienty a na jehož smrti má zájem hned několik lidí. Beranovou hlavní podezřelou se stává Klaudie Wolfová, úspěšná a známá spisovatelka krimi románů, která má nejen motiv, ale její poslední kniha navíc znepokojivě připomíná detaily jak Grégrovy vraždy, tak i dalších následných zločinů. (TV Prima)

honajz

Holky Bártovy viděly Castla, pak si pustily nějaký horor o exorcismu, mezitím koukaly na Sedm statečných, a když se ráno probudily, měly hotový hned celý seriál. Není zde nic originálního, nic zajímavého, herci dostali přehnaně pitvořivé role (matka, Sandra Nováková, Révai), nebo doslova pitomé (samotný Děrgel). Popravdě, jestli měl být Děrgel nějaký super chytrý polda, tak mu některé věci kdovíproč docvakávaly hodně pozdě. Policejní vyšetřování samotné je nedůvěryhodné. Ale ono spíše jde o tu VIP recepci, až seriál vyjde knižně. Jediné, co v seriálu ujde, je kamera a jako vždy Jirka Dvořák. Ale bych byl raději, kdyby hrál poldu u Stracha. Děrgel se svou věčnou přednasraností je trapný. ()

kolemjdouc

Těch pět je jen a jen pro pana Vladyku..Beran by v první řadě měl pilně navštěvovat kurs rétoriky protože vysílat do etéru zasněné pohledy českému divákovi N E S T A Č Í .Nebo ho bolely zuby? A za mě - jedinou dobrou herečku nechali spadnout ze skály a finito.A prosím vás Kohák se objevil v reklamě nebo jako aktér?Příště už nebudu muset řešit dilema jestli se dívat v tu dobu na ART anebo ze zvědavosti přepínat na VIP ()

HERGImanCZ odpad!

Všechno špatně! Viděl jsem sice jen jednu epizodu, ale co jsem viděl, bylo opravdu směšné. Herci mluví, jak kdyby je za to snad nikdo neplatil. Jinak si nedovedu představit, proč do své role dávají tak málo energie a emocí. Další možností je, že prostě neumí hrát. Co mě ale irituje ještě víc, je hudba. Do konce epizody jsem si nebyl jistý, jestli se tvůrci snažili hrát ne nějakou odlehčenější notu, nebo jestli to berou vážně. Rozhodně uděláte lépe, když si pustíte nějakou americkou kriminálkou, než abyste museli trpět u téhle spíše parodie. ()

Claire.TJ

Inu, musím se VIP mordů zastat, že na odpad tu není, jsou i kategoricky horší věci (kdo v poslední době zapnul s nezaujatým pohledem Ulici, Ordinaci, anebo, když jsme u toho, cokoliv jinýho z dílny Primy, ví snad, o čem mluvím, a upřímně nesouhlasím se Zlatkovským, že by to mohlo konkurovat Dr Martinovi, to prostě ani nejde). Tenhleten českej hybrid paní Fletcherový a Castla přece jen něco do sebe (místama, místama) má, a upřímně, je mi to daleko míň protivný, než druhej jmenovanej seriál (narozdíl od Castla s Beckettovou se mi z detektiva Berana a Klaudie nechce mlátit hlavou do zdi). Ten místama značně stupidní scénář, nepřirozenost situací a karikaturovatost postav holt mírně vyvažujou jejich představitelé, na pány Děrgela, Révaie a Dvořáka se prostě kouká dobře (ty blbosti, co zplodil a jim do pus nacpal scénárista, mírně povyšujou), a Soně ta mrchospisovatelka taky docela jde. (Btw, je legrační, že pan Myšička hraje patologa v každym druhym krimiseriálu, a stejně tak pan Vladyka ťululumovatýho kriminalistu.) A jsem dokonce taková optimistka, že jestliže budou na Primě co k čemu a v pokračováních se vyvarujou pitomostí jako rádoby macho antré hlavního hrdiny v kapuci a brejlích nebo nepřirozených namachrovaných řečí v případě Révaie, tak z toho může být i docela OK oddychovka. Odpady nechme Lídě Baarový a Troškovi, co říkáte :) ()

Zlajdaa

Škoda herců, věřím, že tady byla opravdu chyba na straně scénáristů a režie. Dost věcí mi připadá okopírovaných ze zahraničních krimi seriálů, což by nebyla taková hrůza, kdyby ty případy a detektivní práce opravdu stála za to, jenže minimálně první sérii uhráli na to, že si policie bez Klaudie a jejích fantasmagorií ani neškrtne a ona pak napíše do posudku, že je Beran nadprůměrně inteligentní? :D ACH TEN SCÉNÁŘ!!! ()

• Vždy před scénami z kanceláře vyšetřovatelů je záběr na policejní budovu, jež má vyklápěcí okna. Při záběrech z kanceláře jsou ale vidět klasická okna, otevírající se do stran. Scény jsou tedy natáčeny jinde. (rakovnik)