Alice má štyridsať, dve malé deti, rozišla sa s manželom a vracia sa späť do mesta, kde sa narodila a vyrástla. Doma si chce utriediť myšlienky a začať odznova. Veď, ako sa hovorí, život začína až po štyridsiatke! Nemôže existovať lepší štart ako narodeninová party s kamarátkami! "Na svoje narodeniny to vždy preženiem, odtrhnem sa z reťaze.. a potom späť do normálu," teší sa Alice. S návratom do bežného života to ale nebude také jednoduché, pretože jej život naberie nečakaný smer. Na oslave stretáva troch mladých mužov, s jedným z nich strávi noc a následne všetkým ponúkne, že u nej môžu chvíľu zostať a bývať v spoločnej domácnosti. Zrazu má v dome rušno, väčšiu „rodinu" a tiež nebezpečne sa rozvíjajúci romantický vzťah, snáď dokonca novú lásku. Vyzerá to tak, že sa „blýska na lepšie časy a budúcnosť", keď sa zrazu vo dverách objaví bývalý manžel s kufrom v ruke a chce sa vrátiť späť... (Bontonfilm SK)

vydumnica

Pravdupovediac vzhladom na slabe hodnotenie filmu na tejto stranke som nemala vysoke ocakavania, chcela som len nejaku oddychovku a zazitok z kina, ale film ma milo prekvapil. Takze ak vahate, mozno vam pomoze aj moj komentar. Bolo to vtipne, miestami som sa dobre pobavila, naozaj taky pohodovy film. Reese bola skvela ako vzdy. Mne sa to naozaj pacilo. Teda, az na ten preklad samotneho nazvu filmu, to sa tam vobec nehodilo. Home Again a hotovo :). ()

kingik

Film, v němž byste blonďatou hlavu Reese Witherspoon nehledali. Sakra, vždyť si může vybírat a kývne na špatně zrežírovaný a napsaný film. Co ji mohlo zaujmout na příběhu, ve kterém se jí do chalupy nasáčkují tři maníci na cestě za uměleckými sny, je záhadou. Ti maníci jsou mladí začínající filmaři, z nichž jeden po ní jede, ona tak trochu po něm taky, uvědomujíc si věkový rozdíl, náhle se zjeví její manžel, s nímž nežije, ale nejsou rozvedeni. Pak je všechno jinak. Amant vyklidí pole, Reese se rozhodne nedráždit manželův pyj bosou nohou, dvě její dcerky mají tátu zpátky a píčovina je na světě. Scénář hrozný, tři maníci k ničemu, slabě inscenované, víc na jistotu to už zrežírovat snad ani nešlo. Nebýt účasti Witherspoon, film by zapadl do skladby podprůměrných tv filmů, z nichž si za pár hodin nevybavíte vůbec nic. Příběh moc komediálních momentů neskýtá. S romantikou to také není až tak akutní. Ta probleskuje jen v malé míře. Postavy působí nesourodě. Tři mladí filmaři by klidně mohli mít svůj film, stejně tak i Reese, její manžel a jejich vzájemné odcizení, to by vydalo také na samostatný film. Produkčně film zaštítila ostřílená Nancy Meyers. Patrně i ona nečetla pojednání příběhu. Úplně iritující bylo, jak nezkušená režisérka Hallie Meyers-Shyer dojila křečovitě gagy, které nebyly na skladě, scénář si napsala osobně, a lákala romantiku schovanou ve křoví, aby vylezla ven. Reese bylo zřejmě neskonale trapně, neb se nijak nesnažila tu bídu pozvednout. Zvláště žalostné byly úseky filmu, v nichž zmizela ze scény. Považte, byl to kinofilm, proporce má jak druhořadý televizní film. Jen pro skalní příznivce Reese. 4/10 ()

Daewiik

Neuvěřitelně dlouhé a stále se opakující záběry na smějící se lidi u stolu nám jako měly ukázat štěstí, nebo se jim jen nechtěl vymýšlet scénář....? Nejlepší na filmu je úchvatný interiér domu a zahrada hlavní hrdinky. A na Reese se koneckonců taky dívalo dobře, což se ovšem nedalo říci o jejím mladém milenci. ()

BMW12

Kvůli zdejšímu hodnocení filmu jsem se toho trošku bál, ale film měl naprosto překvapil. Nejde totiž o klasickou romantickou komedii plnou klišé, je to naopak něco nového, alespoň do doby, než se objeví Michael Sheen, tam už jisté klišé najdeme. Avšak celkově jde o nový příběh, který se mi hrozně moc líbil. Všichni zúčastnění byli fajn (herci i charaktery postav) a já si ten film opravdu užíval, bylo to takové hezké, ale zároveň ze života. Za mě hezké 4,5*. ()

Sidonka

Zbytečná komedie, kterou osobně opravdu nemůžu doporučit. Vcelku sympatičtí herci a pěkný dům se zahradou, bazénem a fontánou nemůžou nahradit chybějící obsah, jiskru, lehkost, chybějící děj. Film vede odnikud nikam, měla jsem dojem, že místo 97 minut jsem v kině strávila alespoň 3 hodiny. Nicméně například moje matka, které jsem koupila vstupenku jako jeden z narozenin. dárků se dobře bavila a některé divačky též. Svoje publikum si tato umělá romantika pro ženy zjevně najde, ale já opravdu čekala mnohem lepší oddechovou zábavu na jedno nedělní odpoledne. ()

• Postava Lake Bell má ve filmu stejné příjmení jako v reálu. Hraje zbohatlici Zoey Bell. (hansel97)
  • Natáčanie filmu, rovnako ako aj jeho dej prebiehalo v meste Los Angeles. Dom, v ktorom sa odohráva väčšia časť príbehu patrí modelke Cindy Crawford. Tento dom predtým vlastnil aj producent Stephen J. Friedman. (MikaelSVK)