V Detroite blízkej budúcnosti zločinnosť nabrala zločinnosť gigantické rozmery. Situácia je o to horšia, že polícia stávkuje proti korporácii OCP, ktorá ju riadi a financuje. A tak jediný, kto sa snaží so zločinom v uliciach bojovať je kyborg RoboCop, stroj ovládaný mozgom zavraždeného policajného dôstojníka Murphyho (Peter Weller). Jeho stála partnerka Anne Lewisová (Nancy Allenová) tiež štrajkuje. Podarí sa mu objaviť tajnú továreň na výrobu smrteľne nebezpečnej drogy, ktorú v meste rozširuje gang psychopatického šéfa narkomafie Caina (Tom Noonan). RoboCopovi sa podarí zlikvidovať časť gangu, ale nedokáže zastreliť dvanásťročného chlapca Hoba (Gabriel Damon), ktorý patrí k vodcom gangu. Nie je to len preto, že je v jeho programe je zakázané zabíjať deti, ale spôsobujú to aj spomienky na jeho predchádzajúci život, keď mal rovnako starého syna. Šéf OCP (Dan O´Herlihy) chce skúpiť veľkú časť „starého“ Detroitu a vybudovať na jeho mieste nové lexusné mesto pre bohatých, jeho vývojové oddelenie pod vedením doktorky Faxxovej (Belinda Bauerová) súčasne pracuje na projekte nového typu kyborga, ktorý by nahradil svojho problematického kolegu. Keď RoboCopa pri ďalšom stretnutí s Cainovým gangom ťažko poškodia, doktorke Faxxovej sa podarí pri jeho oprave zasiahnuť do programu a poškodiť ho tak, aby RoboCop nebol schopný účinne zasiahnuť a bolo ho treba vyradiť a nahradiť. A kyborg je čochvíľa skutočne celému mestu na smiech. RoboCop však nie je len stroj, a tá časť, ktorá patrí Murphymu nakoniec úspešne zničí preprogramovanie Faxxovej tak, že sa sám skratuje a znovu vyrazí do akcie v starej forme, zbavený všetkých rušivých prvkov programu, o ktoré sa postaralo OCP. Veľká razia v Kainovej továrni na drogy dopadne úspešne, gang rozpráši a Caina smrteľne poraní. Faxxová však v nemocnici Caina zabije a jeho mozog použije na dokončenie RoboCopa 2. Cain nie je z tých, ktorí by sa dali ovládnuť a jeho šialený mozog v takmer nezničiteľnom kovovom tele je čoskoro hrozbou pre celé mesto. Jediný, kto je schopný sa mu postaviť na odpor, je RoboCop... (TV JOJ)

choze

Dvojka je jakousi bizarní úlitbou dětským divákům, u kterých zřejmě Robocop boduje nejvíc. Film je plný dětí (dokonce jeden ze záporáků je dítě) a infantilního humoru, ale zároveň zůstavá ultrabrutální eighties řežbou s desítkami mrtvých, která (pro představu) začíná scénou, v níž dvě štětky vypíchnou chlápkovi oko podpatkem a končí tím, že Robocop zlému policejnímu robotovi, co právě postřílel několik policistů, vyrve jeho (živý) mozek a rozklepe ho pěstí jako řízek. Jinak je to béčko radost pohledět - kde jinde uvidíte robota na motorce hrát si s obrněným vozem na to, kdo uhne dřív nebo souboj dvou robotů, končící zmíněným vyrváním mozku z (robo)těla? Obzvlášť mě pobavila karikatura černošského starosty. "VY SE S NIMI CHCETE DOHODNOUT? VŽDYŤ JSOU TO ZLOČINCI!" Starosta: "PROČ MUSÍŠ LIDI ŠKATULKOVAT? TO NESNÁŠÍM!" ()

ClintEastwood

Tak jsem si po letech udělal čas a podíval se v televizi na RoboCopa 2. No a docela jsem zíral, jak film oproti klasické jedničce ve všem ztrácí. Když si odmyslím, že se něco divácky zajímavějšího začne odehrávat až v závěrečné půlhodině a že je to spíš sled poslepovaných sekvencí, bez nějaké hlubší spojitosti, navíc s mizernými triky, zarazila mě téměř úplná absence brutality (no dobře, až na tu operaci, kterou stejně ustřihli), kterou se proslavil skvělý originál od Verhoevena. A taky jsem až dnes zjistil, že film natočil Irvin Kershner, režisér úžasného IMPÉRIA ze Star Wars ságy. Snižuji o hvězdičku hodnocení a ještě víc si po dnešku vážím ultimátně krvavého a dějově pestrého RoboCopa z roku 1987. ()

Xmilden

Pokračování dnes již kultovní záležitosti v roce 1990, dopadlo v očích širší veřejnosti zhruba stejně jako u Predátora. A to tak, že druhý díl je vlastně spíše vychtěná a podvyživená záležitost, na kterou se časem snesla hodně silná vrstva prachu a málokdo ji má vyloženě rád. Takže Robocop 2. Co nám nabídl. Méně krve, méně násilí, slabšího režiséra, méně vizionářství, slabého záporáka a překvapivě horšího Petera Wellera. Nevím zda-li to bylo údajnými spory na place, ale v prvním díle chrlil Robocop jednu drsnou hlášku za druhou, aby se v díle druhém klidně i na 15 minut zdekoval z plátna, aby vyklidil prostor pro svého protivníka. Přestože tedy se zub času do tohoto dílu zakousl podstatně nemilosrdněji, tak mě nejvíce baví posledních 30 minut. 60% ()

MM_Ramone

Totálne béčko! Rovnaká naivná a lacná zlátanina ako prvá časť. Ak sa mi gangstri v prvom dieli zdali na smiech, tak v tomto pokračovaní je to ešte väčšia absurdita. Veď najväčšiemu šéfovi krutej zločineckej bandy je niečo cez dvanásť rokov. Trápne smiešne! Dialógy sú tak stupidné, že to až nie je možné. Ale keďže úvodný film som hodnotil dvoma hviezdičkami, tak ostávam pri tejto miere a "Robocop 2" odo mňa dostáva rovnako dve hviezdy. Pretože je to taká istá kravina ako jeho predchodca. ** ()

PetrPan

Dvacetiprocentní propad v hodnocení a jen třetina hodnotících oproti prvnímu dílu. Zvláštní to jev. Přitom dvojka kultovního RoboCopa rozhodně není o třídu horší film. Verhoeven byl možná akorát odvážnější v krvavých scénách, Kershner šel zase, a s humorem, mnohem dál v představách vývoje společnosti. Reklamní vložky na tohle téma jsou třeba naprosté dokonalé. Klasická akční osmdesátková "dějová anarchie" mi tu pak přijde prakticky stejná jako v prvním robopoldovi. Karty jsou rozdány naprosto jasně, listy a srdce od sebe poznáte na první pohled, žádná velká psychologie se nekoná, možná snad jedině Murphyho zbytkové člověčenství tu zase dostává trochu prostoru, ale nijak se na něm zase nestaví. Akce je tu pak i víc než minule a je i kapku velkolepější a jediné drobné zklamání mi přinesl po těch letech Robocop verze 2, žil jsem v tom, že to byla vymakanější a pohlednější plechovka než tahle podivná čapatá kraksna. Čtyři základní příkazy a jeden s klasifikací tajný navíc. ()

• Nový příkaz RoboCopa (Peter Weller) č. 262 zněl: „Vyhnout se setkání s Orionem.“ Orion Pictures byla společnost zajišťující distribuci RoboCopa 2. (HellFire)
  • Speciální efekty byly vytvořeny pomocí počítače Commodore Amiga. (HellFire)
  • Glam metalová skupina Babylon AD vytvořila ke své skladbě "Kid Goes Wild" videoklip obsahující postavu RoboCopa (Peter Weller). Píseň je také součástí soundtracku k filmu. (Terva)