Na celém světě se díky mimozemským vlivům zblázní veškeré stroje a jejich jediným cílem se stáva zahubit své stvořitele - lidi. Hodně nesourodá skupina lidí je uvězněna v jedné dálniční benzince. Tu obléha několik kamionů kroužících stále kolem dokola. Nutně potřebují dotankovat, aby mohli napadat další lidi. Neustále přitom přijíždějí nové stroje a snaží se za jakoukoliv cenu přimět osádku benzínky k poslušnosti. Situace se stává kritickou... Tentokrát se námětu podle knihy Stephena Kinga zhostil sám spisovatel a pojal ji jako nefalšovanou béčkovou záležitost. (Ruut)

rozbris

V době před 22 lety [komentář vznikl ve dne 6.9.2008] kdy vznikl tento film to muselo uchvátit každého, ale dnes to je tak akorát do koše...no ale k loajálnosti k neuvěřitelnému scénaristovi a spisovateli a herci Stephenu Kingovi musím dát aspoň jednu hvězdu:-) Scény jsou amatérské, výbuch aut je docela trapný, herci nepředvšdli nic moc výkon (taky jaký měli že když byli pořád na benzínce:-)) a poslední zajetí jednoho ze členů na benzínce, poté co vezme ten prsten, je fakt k smíchu....No ve shrnutí námět dobrý, ale chtělo by to nové zpracování:-) ()

Krt.Ek

Mrzení (to je takový ten "ach jo" pocit), že po veleslibné úvodní půlhodince redukoval S. King boj o přežití pouze na souboj mezi uvězněnými na dálničním odpočívadle a oživlými kamiony. Abych parafrázoval Kostkáče, svět je plný strojů, tak proč toho nevyužit a dle hesla "všechnu moc imaginaci" nevyzbrojit i mixér nebo fén? ;-) Nicméně, kvůli soundu AC/DC pod čtyři hvězdičky jít nelze. 75% ()

matestlust

Od snímku,který režíroval sám veliký Stephen King,jsem čekal daleko víc.Možná mi dojem kazí to,že je až moc zřetelně vidět,jak King bere film hodně s rezevou a ne příliš vážně.Rozhodně se jedná o originální nápad,to bezesporu,ale pořád mi v tom chybělo něco,co by to všechno pořádně rozhoupalo.Celých 97 minut se nese v jednom tempu,které ani negraduje,ani neklesá,což vás po chvíli začne solidně nudit.Pár fajn ,,smrtí´´ je v tomhle případě jasnou věcí,to je ale asi tak,kromě již zmiňovaného originálního nápadu,vše. ()

dobytek

Už je to dost dlouho, co jsem tohle dílko viděl, takže moje hodnocení berte trochu s rezervou... Maximum overdrive je příšerná debilita, ale na druhou stranu si vzpomínám, že jsem se u toho fakt nasmál. Ten film je totiž naprosto neuvěřitelnej. Člověk to sleduje a pořád čeká, kdy se na obrazovce objeví, že je to nějakej další videoklip od šílenýho Ala Yankovice nebo tak něco, ale vono pořád nic. Třeba scéna, kdy si jde týpek koupit pití do automatu, z automatu vyletí plechovka, která ho trefí do koulí a ve chvíli, kdy se týpek předkloní a chytne se za koule, tak dostane další plechovkou přímo do xichtu. A jinej týpek se snaží od toho automatu ujét na kole, hodí držkotoul a přejede ho válec. Možná mam zvrácenej smysl pro humor, ale já se u toho válel smíchy. Největší část filmu se pak odehrává v nějakym motorestu, kde poslední akční hrdina Emilio Estevez likviduje všechny ty splašený náklaďáky. Sice nechápu, kde tam vyhrabal všechny ty bazuky, kulomety a granáty, ale to je celkem jedno. Tady fakt nemá cenu o ničem přemejšlet. Prostě tohle neni ani Béčko. To je spíš tak Zetko. Ale ten film si vůbec na nic nehraje, takže to ani nevadí. Navíc je to fakt prdel a to je hlavní. Rád bych ten film někde sehnal a podíval se na to znovu. ()

SOLOM.

Já jsem byl docela spokojený. King mohl klidně zůstat u režisérského křesla i nadále. I když pravda knížka byla lepší. Nejlepší na celém filmu je skutečně hudba a pecky AC/DC. Co se týká průběhu děje tak začátek na mostě mě doslova dostal a až do doby, kdy se to začalo točit kolem benzínky a kamionů jsem si film užíval. Jenže potom už šla kvalita strmě dolů a já měl co dělat, abych neusnul. ()

• Muž, kterému na začátku filmu bankomat nadává, je režisér Stephen King. (Dinsberg)
  • Sám Stephen King si pro nahrání soundtracku vybral AC/DC. (Dreadd)
  • Finanční neúspěch filmu Stephena Kinga natolik znechutil, že se již nikdy do režie filmu nepustil. (Nach)