Obávaný pár vrahov napadne drogový brloh mexického gangu a všetkých prítomných zabije. Odnášajú si odtiaľ mačiatko, sú však vyrušení prichádzajúcou políciou a mačiatko im utečie. Prebehne časťou mesta a zastaví sa až pred dverami domu, kde býva Rell (Jordan Peele). Ten je práve v zúfalom rozpoložení, pretože ho opustila priateľka. Keď Rell zbadá mača, vezme ho k sebe a okamžite sa do neho zamiluje. Jeho radosť z nového člena domácnosti netrvá dlho. Po jednom návrate z kina, kam šiel so svojím bratrancom Clarenceom (Keegan-Michael Key), zistí, že niekto uniesol jeho mačiatko, ktorému dal meno Keanu. Aby bratranci získali mačiatko späť, musia preniknúť do pouličného gangu a vydávať sa za nemilosrdných zabijakov. Neuveriteľne roztomilé mačiatko sa však stane natoľko obľúbeným, že boj o jeho priazeň prerastie vo vojnu gangov. Bratrancom nezostáva nič iné, ako vziať zákon do svojich rúk. (TV Markíza)

P1tr

Keanu je velmi nevyrovnaná komedie, která střídá geniální momenty s těmi slabšími, díky čemuž nedokáže soustavně bavit, což je ohromná škoda, neboť v silnějších momentech je film opravdu vtipný a kdyby takový zvládl být častěji, šlo by o velkou pecku. Takhle se bohužel pohybujeme pouze ve vodách okolo průměru. Zdá se, že zdejší námět není dostatečně nosný pro celovečerní film a fungoval by spolehlivěji jako komediální skeč v bývalé show hlavních herců. ()

juta

Už dle názvu bylo zřejmé, že půjde o ptákovinu na odreagování, ale že by to mohlo být až tak vtipné a chytlavé, tak v to jsem teda nedoufal. Ústřední dvojička, hrající si na tvrdé gangstery je nejen vtipná, ale dobře se na ně i dívá a postupem času si je zamilujete a ani vám nebude vadit, že kočka Keanu se ve filmu téměř nevyskytuje. To ale právě skvěle nahrazuje tato nigga dvojka. Lepší čtyři. ()

VasaX

Key & Peele mají chemii, takže v pohodě utáhnou i celovečerní film. Keanu je taková komediální gangsterka, kde se postavy ústředního hereckého dua vydávají za někoho jiného. Takže v podstatě to, v čem jsou oba herci kovaní. Výsledek je pohodová odreagovačka, porstě takový extra dlouhý skeč z K&P produkce. ()

Wacoslav1

Mno moc mě to nebavilo. To koťátko je každopádně luxusní a hlavně za něj dávám ty 2* i když je na scéně jenom okrajově. Zbytek je nuda a křeč. Mě holt tenhle styl humoru kde každá druhá hláška obsahuje slovo negře, až na výjimky moc nebere. Hlavní hrdinové se jakože snaží furt hrozně cool hláškovat, ale moje sympatie si nezískali. Překvapí snad jenom pár celkem drsně odpravených postav střelnými zbraněmi, ale ani to mě nestrhlo. Ps : Pokud nemáte rádi kočky či dokonce zastáváte názor, že mačky jsou zlo, vyhněte se tomu.30% ()

AffectedFace

Zajímavá věc je, že jeden z hlavních protagonistů drží na posteru brokovnici, kterou v aktuálním snímku nespatříme. To samé ta kočka na posteru se zdá jako drsnej nepřítel, kterej bude mluvit a střílet, ale ve skutečnosti je to vlastně taková malinká oběť pro každýho. Snímek se snaží tvářit vážně a zároveň komediálně a docela mu to i sedí. Bohužel co mu fakt nesedí je milion klišé na každém rohu... Některé scény jsou tam zbytečně, ale uznávám, že se nedalo jednoduše předpovědět, co se stane dál, takže za to tvůrcům velké uznání a dík. Škoda, že Keanu Reeves se neobjevil na plátně, ale jenom ve formě třech dialogů a to ještě okopírovaných z Matrixu. No abych nezapomněl líbili se mi odkazy na různé filmy, kterých je tam požehnaně... např. Na hraně zítřka a již zmiňovaný Matrix, ale upřímně mi tam chyběl John Wick. Film beru jako pohodové oddechové béčko se snahou vytřít si prdel jinými filmy. 60% ()

• Roli kočky si během filmu zahrálo 7 koťátek. (kellne)
  • Celosvětová premiéra proběhla 13. března 2016 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu (Texas, USA). (ČSFD)