Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie? Alebo riadi dom niekto ďalší? (Continental film)

Gilmour93

Nemá to chytrý dům Alfie vůbec jednoduché. Pošle paničce květiny, ona mu nabídne tykání, on ji vzápětí udělá ve vaně a co na to ona? Druhý den je naštvaná a chce si zase vykat. Tohle by rozhodilo nejeden procesor.. Po řemeslné stránce se to snaží tvářit alespoň evropsky, když už ne světově a pobaví i užití hlasu Tonyho Starka, nicméně s narůstajícími aktivitami malého Skynetu se vše zhoupne do tvůrčího tápání v thrillerové oblasti, logického vzduchoprázdna a nechtěné směšnosti. A mimochodem, nešlo si nevzpomenout na speciální čarodějnický díl Simpsonů, kde se „Ultrahouse 3000“ s medovým hlasem Pierce Brosnana marně pokouší odloudit Marge. Koupelnový gigolo Alfie by si za své empatické rozhraní zasloužil stejný osud. Službu u Patty a Selmy, kde by s odpojenou autodestrukcí a zahalen cigaretovým dýmem plnil roli popelníku.. ()

dubinak

Asi se mi vyplatí hodnotit film tak, jak jsem si ho užila, jak na mě zapůsobilo zpracování, vizuál, herecké výkony, prostředí, dialogy a raději se nebudu vrtat v tom, jestli je scénář reálný nebo nereálný jako většina zdejších komentářů. Moje vědomosti totiž nejsou natolik široké, abych věděla, zda je tyto technologie možné využít v opravdovém životě, protože kdybych se měla nad každým scénářem takhle zamýšlet, asi bych nesměla dát dobré hodnocení ničemu. Takže já říkám, že Důvěrný nepřítel se mi líbil tak nějak lehce nadprůměrně, protože vizuálně byl na velmi vysoké úrovni, herecky jakbysmet, vyloženě mě tam nic konkrétního neštvalo, naopak to na mě působilo až zahraničním dojmem. Scénáristicky to samozřejmě mouchy mělo, šlo to ke konci až do extrémů a taky to začínalo být zdlouhavé, ale velké pomluvy o tomto snímku říkat nemůžu. Na české poměry velice výživné. ()

honajz

Ty voe, tady někdo viděl Oko dravce, Síť a Nepřítele státu, jo, a taky jednu reklamu s chytrým domem a vražednými křesly a celé se to pokusil nějak násilím napasovat na slovensko-česko reálie. Marcinková mi tedy jako zrovna extra herečka nepřijde, podle mě hraje furt stejně, jestli v Martinovi, Topinkovi nebo tady, a tak to holt musí dohánět nahotou co dvacet minut filmu. Jinak fakt vidím, jak nějaký super comp hackne semafory u železnice - třeba u tchyně ve Zboží to spíná samotný vlak, když najede na koleje buď u Babína, nebo u Poděbrad, tam by do toho nějaký internet fakt zasáhnout nemohl. Z tohoto úhlu pohledu mi přišel velmi k smíchu poslední záběr, kde mají na karavanu solární panel - to se nebojí, že jim solární panel ten barák taky hackne? Nejlíp tady hraje Ondřej Malý, žel dostane hodně málo prostoru. Slušná kamera, naprosto skvělé lokace, co chvíli nahá Marcinková (i když...), ok, dvě hvězdy tomu nakonec dám. Ale žel je to celkově natolik stupidní a chybí tomu přesně dané mantinely, že těžko mě ten film může držet v napětí. Byly chvíle, kdy jsem si říkal, že ten super dům comp snad hackne i žehličku nebo knoflíčky u košile. A hádejte, co mi to připomnělo? Ano, to směšné, rádoby kybernetické CSI: Cyber, kde virus v nabíječce mobilu dokázal sundat letadlo. No a tady comp přes vanu o.š.uká Marcinkovou. ;-) Skvělý komentář od Sten2 ()

Morholt

Tohle nebylo vůbec špatné. Sice se tu našlo pár nelogičností a dokázal bych si představit víc nejistoty v tom, kdo za poruchou inteligentního domu stojí, ale to byly spíš marginální problémy. Fungovalo stupňující se napětí, možnosti domu se mi také líbily a především tu byla výborná Gabriela Marcinková, která celý film v pohodě utáhla. A oslovil mě i samotný závěr, u kterého tvůrci přemýšleli. Je pravda, že v globálním rámci se nejedná o žádnou novinku, ale česko-slovenské podmínky v tomto případě působí svěže a dávají filmu procenta navíc. Spokojenost. 75% ()

Martin741

Karel Janak sa snazi a snazi a sńazi ... ale prilis u toho vidiet kopirovanie zahranicnych vzorov. Nie ze by to vadilo, ale obavam sa ze Janak rezisersky nedospeje ani na svoju 50 -ku. Zacinal nezavaznymi tinedzerskymi komediami a naraz snaha o pomaly az mysteriozny fryler , a hned dokonca o Umelej inteligencii ? Podla Janaka jo, ale ja myslim, ze scenar je priserny, napisany len na kolene a to este aj hura systemom. Apropo, ceskoslovenske mysteriozne frylery sa tu stale jaxi neudomacnili. Uzivatel Kamil Fila znamy tu ako Tetsuo ma Ramzeszial pravdu to s tou brakovostou : 30 % ()

• „Důvěrný nepřítel byl pro mě malý zázrak. Od prvního přečtení scénáře, který je na česko-slovenské poměry velmi odvážný a originální, přes setkání s režisérem, kameramanem a herci, až po samotnou realizaci. Ta sice nebyla vždy jednoduchá, ale po každém natáčecím dni jsem měla pocit, že vzniká něco výjimečného,“ uvedla Gabriela Marcinková. (SONY_)
  • Zbraň použitá ve filmu je odstřelovací puška SVD dragunov. (K98)