Vládkyňa zla 2

• Česko Zloba: Královna všeho zlého (viac)

Prešlo päť rokov. Kráľovná čiernej mágie žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora pomaly dospieva. Nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami sa úplne vytratila. Svadba medzi princom Filipom a Aurorou je dôvod k radosti a mnohí dúfajú v spojenectvo. Nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné putá. (Saturn)

Gilmour93

Zloba si dělá kozy? Kouzlo lehké podvratnosti prakticky zmizelo a krom technické preciznosti jediným společným znakem je, že princ, ač opatřen novou tváří, je exemplární jelito. Když se ztékají hradby a Růženina zlá tchýně přebírá manýry Cersei z Králova přístaviště, může se zdát, že se v Rønningovi probouzí fanda Game of Thrones, ale to všechno jsou jen falešné naděje. „Disney Flavours“ jsou tady tak výrazné, že vše mimo stranickou linii spolehlivě přehluší.. ()

Malarkey

Každý, kdo má rád filmy, ví, jak druhé díly prvních úspěšných filmů bývají zakleté. No a jelikož Zloba byla poměrně svébytná pohádka s výraznou příměsí fantasy, na pokračování se nenechalo zase tak dlouho čekat. No a výsledek? Na druhý díl kupodivu dobré, leč standardně slabší, než první díl. Proč třeba ten podtitul královna všeho zlého? Měl jsem za to, že to, že Zloba není zlá, jsme si stihli vysvětlit už v prvním díle. Tak proč na to opět narážet? A takových momentů, které popírají první díl je tu daleko více (tajná rasa, povstání z popela atd.). Na druhou stranu ale Joachim Roenning není žádnej neználek, a tak si přichystal překrásné digitálno s epickou závěrečnou bitvou, což jsem ani nečekal a neskutečně si ji užil. Takže ač jsou ve filmu jednoznačně momenty, které jsem nepochopil, tak pořád se jedná o tak pěknou fantasy, jakou Vám Hollywood často nenabídne. ()

marhoul

Scénář plný poselství... oprava: scénář plný klišé je slabší. Někdy je méně více. Přes několik pěkných nápadů je to vycucávačka z prstu. Zjevně se chtělo posedět na několika židlích zároveň, být děsně poučný a doslovný, no a tak je výsledek v druhé půli přeplácán natolik, že mi obočí vyletělo na oběžnou dráhu. Ale budiž. Dívanda je to perfektní, nápaditá, pestrobarevně pestrobarevnou střídá temně temná, každá maličká hovadinka je výtvarně precizní a zábavná, Angelina v roli nádherné Zloby nemá absolutně chybu, Michelle Pfeiffer je jí trefnou soupeřkou, která mě, (přestože je stejná, jako ve Hvězdném prachu), vyloženě potěšila, obsazení je kompletně pěkné a vizuálně celé skvělé. Dětská duše se v dospělém těle možná zatetelí a nemusí až tak řešit, přijde si na svoje, já si ale kladu otázku, pro koho Druhá Zloba je? Pro dospělé a dospívající zajisté ano, jenomže: zpočátku je to pohádka vhodná i pro maličké diváky, kteří si užívali první film x krát dokola (já s nimi), ale postupně se dostáváme k pojetí natolik drsnému, že si nejsem jistá, zda bych to svému mladšímu, tomu pětiletému, zatím pustila... Uzamčení obyvatel Blat v kostele a jejich hromadná likvidace práškem..., okřídlené bytosti strádající v exilu na hraně existenčních podmínek, akční bitvy plné nenávisti, brutality a zkázy..., do toho samozřejmě zloba, lest, pomsta, to vše takto namícháno dohromady mi připadá pro dětičky docela za čáru a natolik vyčnívající, že závěrečné "honem rychle žijme v míru, teď se všichni obejmeme, někteří i vezmeme, a co bylo, bylo, už to více nebude", na mě zapůsobilo asi jako nádherně zlatý, plážový písek snově pohádkových Fidži nalepený do mé oblíbené, šťavnaté pomerančové žvýkačky. Viděno v originálním znění. ()

Beckett51

První Maleficent se mi líbila hlavně kvůli temné snaze nabourat běžná pohádková klišé a ukázat svět známé pohádky z trochu jiného pohledu. Pokračování ale (z nějakého mně neznámého důvodu) úplně obrací a my najednou sledujeme přehlídku těch největších novodobých pohádkových klišé, umocněnou nepříliš vnímavým střihačem, kde na sebe scény mnohdy logicky nenavazujou a počet obludek/lidí se mění ze scény na scénu dle potřeby. Vrcholem budiž absolutně podivně napsaný postavy, kdy hlavní postava najednou působí spíš jako jakási nesvéprávná loutka (i když Angelinou velmi dobře zahraná) a většina vedlejších postav jen tak bez většího smyslu přicmrndává. Abych ale jen nehanil, tak musím vyzdvihnout vizuální stránku filmu, která je opravdu barvitá, velkolepá a krásně pohádková - jinak řečeno, přesně taková jaká by měla být. Škoda jen, že vše ostatní je o třídu horší, než první díl. ()

M.i.k.e

první Zlobu jsem viděl před lety,těšil jsem se na ní od prvního traileru,líbila se mi a jak dopadla si vzpomínám matně.Druhý díl jsem viděl cca před hodinou,trailery mě nepřesvědčily a bohužel se potvrdilo,že nízká očekávání byla oprávněná.Druhá Zloba sice pořád hodně dobře vypadá a některé scény jsou i poměrně působivé,ale bohužel vší snaze sráží vaz retardovaný příběh,který mi úplně nedával smysl a většinu času smrděl leností disneyho scénaristů.Bohužel je poslední dobou víc a víc patrná disneyho snaha pouze vytřískat co nejvíc ze známé značky bez jakékoliv přidané hodnoty,či náznaku inovace.Dojely na to Star Wars,dojela na to Zloba a obávám se že rozhodně nejde o poslední kusy.Elle Faning tady ve mě navíc nahlodala pocit,že vůbec není dobrá herečka (a nebo je tak geniální,že se přizpůsobila disneyho stylu tvorby a podle toho i hraje)...60% ()

• Než se Zloba (Angelina Jolie) zhmotní na věži, kde ji zasáhla královna (Michelle Pfeiffer) šípem, tak z ní utečou dva vojáci. V dalším záběru ale utíkají z věže zase. (Duoscop)
  • Premiéra filmu měla původně proběhnout 29. května 2020, ale nakonec byla přesunuta na 18. říjen 2019 kvůli tomu, že studio Disney bylo z práce režiséra Rønninga tak nadšeno, že nechtěli čekat do května 2020. (Varan)
  • Natáčelo se od 29. května do 24. srpna 2018 v Anglii (Londýn, Buckinghamshire) a v Illinois (Chicago). (Varan)

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (viac)