Steven Spielberg vytvořil během své bezmála padesátileté kariéry nepřekonatelnou sérii průkopnických filmů. Ve snaze zmapovat vývoj této filmařské ikony čerpala oceňovaná dokumentaristka Susan Lacyová z více než třiceti hodin exkluzivních rozhovorů, v nichž se režisér rozpovídal o svém hořkosladkém dětství a celoživotní posedlosti natáčet filmy, o rané televizní kariéře "zázračného dítěte," o raketovém vzestupu ke slávě prostřednictvím neuvěřitelné série kasovních trháků, o pozdějším příklonu k vážnějším dramatickým filmům a také o osobních a profesních vztazích, které si během let vypěstoval. Nedílnou součástí dokumentu Spielberg jsou i příspěvky členů Spielbergovy rodiny, stejně jako jeho přátel a kolegů, a také ukázky i zákulisní záběry z natáčení mnoha jeho přelomových filmů. (HBO Europe)

luka4615

Neuvěřitelně komplexní, avšak až příliš dlouhý náhled do života režisérského génia. Dokumentární snímek Spielberg mapuje všechny zásadní filmy kariéry Stevena Spielberga, což je proloženo komentáři jeho nejbližších spolupracovníků, rodiny a samozřejmě i herců. Pro fanoušky jeho tvorby naprosto nezbytná "must see" záležitost. ()

P1tr

Extrémně dlouhý, ale také extrémně bohatý a zábavný dokument mapující kariéru jednoho z nejvýznamnějších režisérů všech dob. Spielberg se kouká na všechny významné filmy režiséra a nabízí k ním zajímavé informace a netradiční pohledy na věc, které vám přiblíží, jak funguje mysl a pracovní proces tohoto velikána. Kromě samotného obsahu přidává dokumentu na atraktivitě účast mnoha známých osobností, které také přispěji svojí historkovou troškou do mlýna. Takto by měly životopisné dokumenty vypadat - bezprostřední, zajímavé, bohaté a svižné. ()

Eldrick

Standartní dokument o nejúspěšnějším komerčním režisérovi všech dob, který má sice dneska vizáž židovského mudrce, ale záběry z jeho počátků vám ukážou, že se vlastně jednalo o otravně postiženého geeka, jež byl celý život tak strašně traumatizovaný vztahem ke svýmu fotrovi, že tenhle motiv musel srát téměř do každýho svýho filmu. Za mě je Špílberg z odstupem času vnímán převážně jako dětský režisér, na němž je fajn vyrůstat, ale zároveň je dobrý si uvědomit včas, kdy z něj vyrůst, protože Štefan to nedokázal. Z dětství překlenul rovnou k senilitě. Nedá se mu však upřít různorodost, jeho nejlepší fláky jsou právě ty, co infantilní vůbec nejsou (DUEL, JAWS, SCHINDLER, RYAN, MINORITY REPORT). Bohužel si však nikdy nedokázal odpustit ty svoje typicky hollywoodsky přeslazený konce, jimiž dokázal domrdat skvěle rozjetý biják (MINORITY REPORT). ()

Soundtrack

Steven Spielberg znamená pro film něco jako Wayne Gretzky pro hokej nebo Michael Jordan pro basketbal. Absolutní legenda a neoddiskutovatelný velmistr svého řemesla. Bylo fajn vidět dokument, který ho vyobrazuje v podstatě jako normálního člověka. Hned jsem dostal chuť znova kouknout na Čelisti, Jurský park, Vojína Ryana a další :) ()

T2

Riadne sústo tento dokument, však je aj o čom rozprávať. Steven Spielberg je režisérsky génius a je zaslúžene na vrchole už niekoľko dekád. Ak by sme zhodnotili jeho kariéru tak takú pestrú paletu filmových žánrov neponúkol doteraz žiadny režisér a asi už nikto ho neprekoná. Doslova takmer na všetko na čo siahol premenil v zlato. ()