Eli

Zoufalí rodiče přivedou jedenáctiletého chlapce stiženého vysilující nemocí na odlehlou kliniku, kde má podstoupit experimentální léčbu. (Netflix)

luka4615

Upřímně, už jsem v to ani nedoufal, nicméně toto je v rámci hororového žánru velkým a povedeným překvapením. Eli zaujme především precizním budováním atmosféry a nečekaným finálním rozuzlením, u něhož jsem napětím téměř nedýchal. Jen škoda několika otravných hororových klišé, které se bohužel vyskytnou i zde. Až na tento drobný detail se tedy jedná o skvěle zpracovanou záležitost, u níž si budete užívat každou minutu stopáže. Tohle je zkrátka duchařský horor podle mého gusta! ()

WathanajX

SPOILERY! Poněkud zvláštní hororová verze bubliňáka, která ale stojí za to. Klady: Výborný nápad, úžasná atmosféra a záhadná léčba to vše dává dohromady zcela novou atmosféru hororu, kterou jsem byla opravdu velmi mile překvapena. Herecké obsazení velmi dobré zvláště hlavní postava filmu. Klasické ale dobře provedené lekačky tady odvádí velmi dobrou práci a přiznám se, že jsem z toho baráku měla celou dobu husí kůži. Příběh o chlapci, který je alergický na svět mě dost zaujal a největší hrůzu jsem, než z domu nakonec měla z jeho léčby. Líbilo se mi ty neustálé změny pohledů na všechny postavy. Na začátku má každý celkem jasno kdo je "hodný" a kdo "zlý" ale v průběhu filmu a s novými informacemi divák postupně začíná vše přehodnocovat až do finále. Zápory: Celý film se mi honily hlavou scénáře, jak jsem si představovala, že by mohl být děj uzavřen. Bohužel to, jak film doopravdy skončilo mě opravdu vyrazilo dech, a ne úplně v dobrém slova smyslu. Čekala jsem toho spoustu. Nevydařené šílené pokusy na dětech nebo i zombíky a duchy ale to, že se film nakonec uchýlí opět k Satanovi a církvi jsem vážně nečekala. Satana a podobné nesmysly můžeme najít v každém druhém špatně hodnoceném hororu. Jen jsem vážně doufala, že se filmu tahle blbost vyhne. Opravdu škoda ale konec byl pro mě vážně zklamání. Hodnocení: (3*) za skvělý nápad, atmosféru a herce ()

Flipnic-RE

Z prvu mix duchařiny s children-torture-porn (nevím, mě osobně ten film na dnešní poměry přišel docela brutální a násilnej...) se vygraduje do ... No nebudu spoilerovat, sám to nemám rád. Ale každopádně poslední třetina filmu je slušně vygradovaná a v pohodě. Jinak teda tam hrajou nesympatický herci, nebo spíš ty postavy jsou nepříjemný. V čele stojí votec, kterej je fakt na facku. Polohysterická matka, podivná doktorka a dvě zdravotní sestry vyhrabaný z chillskýho undergroundovýho porna z 80.tejch let ... I ten kluk mi lezl docela na nervy, ale pak se docela na konci vypracoval. Zápletka byla jasná, ale ne tak úplně, jak se zdálo. Horor, na kterej rychle zapomenu (pokud nebude pokračování, protože to tak vypadalo). Ale bylo to hezky natočený a takový v pohodě ... ()

dubinak

Tenhle film má nevýhodu, že asi tak hodinu stopáže nemá o čem být. :) Kdo viděl, pochopí. Protože je to akorát takové to misleading diváka, co by se s tím klukem asi tak mohlo dít a proto vyplníme stopáž duchařskými scénami, podivnými lékářskými zákroky a rodinným dramatem. Až ke konci to nabírá slušné tempo a ukazuje to pravou tvář, takže asi hlavně kvůli závěru se Eli vyplatí vidět. Na 98 minut je to ale docela málo, a tak se to asi hodí zase zařadit do průměrné Netflixové sekce. ()

akisha

Lidi, nečtěte komentáře a nejdřív se na to podívejte - jako horor je to kvalitní podívaná. NÁSLEDUJÍ SPOILERY: Já udělala tu chybu, že jsem přečetla pár komentů, a jak se člověk dozví, že ke konci přijde nějaký mega zvrat, a to už to pak není ono, protože hned začnete nad mega zvratem přemýšlet, a je po zážitku. I tak ale se 80% prima duchařiny skvěle sleduje, a ten konec mě sice zase tak neodzbrojil, ale určitě oceňuji, že to je nečekané a originální vyústění. Dobrých hororů je jako šafránu, tenhle k nim rozhodně patří a neměl by uniknout vaší pozornosti. ()

• Natáčanie začalo v januári 2018 v New Orleans, Louisiana. (Scraffy)
  • Společnost Netflix získala distribuční práva na tento film od Paramountu, když studio údajně nemohlo přijít na to, jak film uvést na trh. (LUKICKK)
  • Když odjíždí rodina z motelu, tak je po nich hozena láhev, po které zůstane na zadním skle mokrá stopa. Při výjezdu z parkoviště je ale sklo čisté. (Duoscop)