The Beach Bum

• Slovensko Beach Bum (viac)

Tak trochu ako keby sa Big Lebowski bratov Coenovcov posunul smerom ku Strachu a hnusu v Las Vegas Terryho Gilliama. Hlavný hrdina (Matthew McConaughey) vyzerá ako plážový povaľač, správa sa ako plážový povaľač a zo všetkého najviac to aj je plážový povaľač a vagabund. Večne je pod vplyvom čohokoľvek omamného, ​​čo je práve po ruke, a žije vo veľkom štýle mimo akýchkoľvek pravidiel. Životom prechádza podľa vlastne vytvorených pravidiel a hovorí si Moondog. K tomu je ale básnik a je až nechutne bohatý. Občas si na to dokonca spomenie, rovnako ako na to, že má dcéru a ženu (Isla Fisher), ktorá ho miluje a súčasne podvádza so slávnym Snoop Doggom. Moondog sa potáca a svoje neuveriteľné eskapády vyvádza rovnako tak na ulici ako na luxusných večierkoch. Po jednom z nich narazí autom do stromu a musí ísť na odvykačku. Lenže tam nie je žiadna zábava a už vôbec tam nie sú drogy, ani poriadny alkohol, preto radšej utečie. Vďaka nehode príde o všetko. Ostáva ale v pohode a pritom stále niečo píše. (Bontonfilm SK)

herr_carter

Ojojoj..můj oblíbenec Matt mě poprvé v životě totálně unudil skoro až k smrti ! Tohle nebylo na celovečerní film, ale maximálně na nějaký spot, nebo krátkometráž...Isla běžně perlí, tady jsem si oddychl když konečně zařvala, stejně otrávený jsem byl i z Doga...pro mě špatné, otravné a naprosto zbytečné............. moje hodnocení = 2,5 z 10. ()

angel74

Slizce vypadající i hrající Matthew McConaughey se s rolí básnického génia Moondoga až nebezpečně sžil. Kdyby se tu našlo víc komických situací k pobavení, tak si dokážu představit, že na téhle bezdějové spářce zase někdy ulítnu. Takhle mi nezbývá nic jiného, než se alespoň v duchu pochechtávat nad vtipnou scénou z plavby za delfíny v podobě žraloků, kvůli které stálo za to film vidět. (60%) ()

luka4615

The Beach Bum je především krásně nasnímanou psychedelickou jízdou, která je ovšem ve své hlubší podstatě zoufale nudná a prázdná. Režisér Harmony Korine nám zde sice představuje barvité charaktery (Kapitán Wack!), které si svůj dekadentní styl života užívají, nicméně pár minut po projekci zjistíte, že na jednotlivé scény či hlášky pomalu ale jistě zapomínáte. Jediným pozitivem tedy ve finále zůstanou nádherné západy slunce a Matthew McConaughey zhulený jak paprika. Nic víc, nic míň. Škoda. „I mean, fuck, we're here to have a good time. I just wanna have a good time, until this shit's over, man. This life's gig a fucking rodeo and I'm gonna suck the nectar and fucking rawdog it till the wheels come off.“ ()

Visáč

Hunter S. Korine uvádí Big Lebowského pro 21. století. McConaugheyho herecká exhibícia a potvrdenie jeho comic talentu. Korineho paradoxne najvyspelejší počin a druhý majstrštyk (po Kids). Jonah Hill a vyprášený Efron sú top. Bez tej poslednej scény by som sa pokojne zaobišiel, ale i tak je to takmer instantný kult. ()

TomPrusik1 odpad!

Harmony Korine dostal skvělý nápad. Pozvu pár slavných herců, všichni se zhulíme a natočíme film. Okej, to pro spoustu lidí může znít skvěle, ale pro některé jedince to znamená 95 minut nudy, při kterých přemýšlí, zda je svět ještě v pořádku (v Globusu ale pořád je, nemějte strach). Došel jsem k názoru, že v tohle filmu rozhodně ne. Nejsem nějaký odpůrce drog a dekadentních způsobů života, ale zde mi to přišlo jako hrozná nuda. Nevim proč bych se měl smát někomu, jak zapaluje půlmetrové brko, chodí s bílou kočičkou a nechá si ukousnout nohu žralokem? Dobře, možná jsem si měl před filmem taky něco dát a pak bych na film koukal jinak. Příběh by se dal vysvětlit asi 3 větami, takže za moc nestojí. Chápu, že někomu může přijít super hodinu a půl na zkouřené lidi, ale mě to fakt nebralo. ()

• Hlavní postava Moondog (Matthew McConaughey) pronese ve filmu 4 básně. Ta ústřední, co je pronesena na začátku i na konci, je „A Beautiful Poem“ od Richarda Brautigana, „Piano“ pak byla přiznaně obšlehnuta od D. H. Lawrence, dále zazní „Be Drunk“ od Charlese Baudelaira a „Song at Sunset“ od amerického klasika Walta Whitmana. (JayZak)
  • Snoop Dogg při natáčení tajně vyměnil McConaugheymu rekvizitní marihuanu za svoji odrůdu. Podle McCounagheyho vyprávění pak následovalo devět hodin zábavy, během nichž prý snad ani jednou nepromluvili v angličtině. [Zdroj: Refresher.cz] (Duoscop)
  • Holčičku na lodi „Dolphin Tour“ hraje dcera spisovatele a režiséra Harmonyho Korine. (ČSFD)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)