The Open House

Po smrti svojho otca musí Logan Wallace (Dylan Minnette) zabudnúť na svoj sen o úspešnej kariére športovca. S matkou sa musí odsťahovať do domu v horách, ktorý patrí ich známej. Opustený dom by mohol vyzerať ako ideálne miesto na zahodenia starostí za hlavu, lenže problém je v tom, že okolo Logana sa po príchode do nového príbytku začínajú diať čoraz desivejšie veci a je jasné, že miesto, kam s matkou prišli, nie je až také idylické, ako sa zdalo. (Marceloo)

Marze

Je to takové vágní, hodě vaty. Horové ingredience chybí nebo jako špatně pospojované a neztotožnil jsem se s postavami. Autor měl prostě malou představivost. Než vytvoříte temnou stránku příběhu, musíte mít jako základ funkční příběh. Bez hororové hudby by mohl film fungovat jako domácí drama. Stokrát opakovaný motiv kdy se do velkého domu v horách se přistěhují nováčci, se kterými si pak pohrávají nadpřirozené síly temna. Nízkorozpočtový film působí levně. například většina záběrů ve velkém domě je ve stále stejných místnostech. Jsou zde nelogičnosti (Logan stoupne na dřevěný schod, který se pod ní propadne, v dalším záběru na něj stoupne jeho matka Naomi propadnutý není a v dalších záběrech zase je. Nebo nová sousedka se různě objevuje a mizí a nevíme proč. Film patří mezi ty s otevřeným koncem, což je trochu zklamání. Má také nudný střih. Záběry jsou příliš dlouhé. Příjemná je gradace příběhu v závěru. ()

ricci.s

Veľmi rozporuplný horor. Ani neviem, či dobrý alebo zlý. V každom prípade dosť vyčerpávajúci. Prvá hodina atmosférická prechádzka po strašidelnom dome, no okrem nejakého buchnutia či miznutia vecí sa tam nedeje absolútne nič. Tu si najskôr zgustnú fandovia (pre mňa dosť nudných) hororov ako Innkeepers či House of the Devil. Pre mňa síce zdĺhavé a monotónne, ale zvedavosť narastala. Výsledok? Po obsahovej stránke za 0%, horšie to už dopadnúť ani nemohlo. Ako keby Netflix nevedel, kam danú látku dotiahnuť. Ale všetko má svoje pre a proti, takže napriek tomu to konečne aspoň poriadne "ožilo". Čo je tiež lepšie ako nič. Horor plný protikladov, pri ktorej divák dostane kombináciu nádherne atmosférickej nudy skombinovanú s akčnou a našťastie brutálnou stupiditou. ()

Davies182

Zívačka s fackou, která na konci probere spíš jak rána kladivem. Strašně nudnej "horor" (čti drama) s opravdu PŘEKVAPIVOU pointou! Zajímavě rozehraná hra s diváckými očekáváními z toho dělá víc než hloupej průměr, a jednoduše nemám srdce, dát tomu míň hvězd. Za finální nápad prostě tleskám ve stoje. ()

TheMraca

Opravdu těžké hodnotit, atmosféra jak první části tak druhé části super. V první jen v náznacích, lehké naťukavání, přesně jak to má být. Druhá část pěkně syrová. Až potud za 5 hvězd, ale asi jsem že staré školy, já prostě potřebuji vědět proč. Ať už je to úplná blbost, ale aspoň něco. Tahle je to za 2 hvězdy a to mám dobrou náladu. ()

oveckaoa odpad!

Poté co jim při nehodě umře manžel se stěhuje žena a její syn k příbuzné do baráku, který má na prodej. Mezitím jim někdo chodí po baráku a šteluje jim sprchu. Pak také ten někdo na ně zaútočí. Příjde mě jako by režiséři nevěděly co točit více jak hodinu se zde absolutně nic důležitého nestane a ke konci to nahodí jakože děj, ale zase bez vysvětlení. Nevíme kdo to byl (byl to některý z těch co si chtěl koupit ten dům nebo to byl jejich mrtvý fotík) kde se tam vzal (byl tam už jako by s tím domem) ani o co mu šlo. Potvrzuje se moje pravidlo, že lidé co režírují vlastní film ještě ho i produkují, píšou si k němu scénář (to aj nějaký mělo?) a zahrají si v něm to nezvládají. Navíc hlavní postava toho kluka je strašně nesympatická chápu, že přišel o otce a viděl jeho smrt a je z toho špatný, ale tím, že se bude chovat jak nevychovaný spratek ho k životu nepřivede. Za to hlavní postava té matky mě pobavila ve scéně kdy říká, že má moc starostí a práce a v celém filmu se dvakrát osprchuje dvakrát nakoupí a jednou si zajde vyfotit krajinku a pak si to zajde vyvolat takové starosti bych chtěl mět. Chtěl jsem dat 40 procent, ale za ten konec to shazuji k 0 teda k 5 procentům za to, že ten kluk chcípl bohužel se to mělo stát už zhruba v 10 minutě. ()

• V jednu chvíli ve filmu Logan (Dylan Minnette) poslouchá album „Dreams in the Rat House“. Existuje příběh HP Lovecrafta s názvem „Dreams in the Witch House“, kde je krysa nedílnou součástí děje. (KGBelik)