Prekliate dedičstvo

• Česko Děsivé dědictví (viac)

Asia_Power

Na Děsivé dědictví jsem se těšila tak moc až jsem byla ochotná na něj jít do letního kina, kam jinak ani nepáchnu, a po zážitku co jsem zažila už vím zcela přesně proč. Jelikož Děčín je město plný kreténů tak i když máme normální kino, které vždy hrálo celý rok a jako bonus jsme v létě mohli chodit čumět na podstatně menší plátno na parkoviště u Labe do "letního kina" spolu s bezdomovci, tak letos se vedení města rozhodlo na léto kino zavřít a nechat fungovat jen to letní. Jelikož parkoviště u Labe se úplně neosvědčilo a po něm Mariánská louka plná fetek taky ne, rozhodlo se město letní kino umístit na děčínský zámek. Neskonalá paráda. K zámku totiž vede půlkilometrovej krpál a nic neni lepší než vláčet 32 kg sežraných rakem ve třiceti stupních do vymrdanýho kopce. Alík je na rozdíl ode mě inteligentní a od nápadu jít na film na zámek mě odrazoval, ale já si prosadila svou. Tak jsme šli. Po sto metrech toho zkurvenýho kotáru jsem si chtěla volat záchranku a nechala jsem se zcela nedůstojně zbytek cesty donést na Alíkových zádech až k bráně čímž jsem se mu postarala o kardio a trénink nohou. Alík zacvakal lístky, já slezla ze zad a šli jsme si sednout na svá místa, který byly dle libosti a pravidla, kdo dřív přijde ten dřív sedí. Jelikož místa jsou limitovaná a lístky ne, měli jsme kliku, že jsme dorazili brzo jelikož lidé funící po nás pomalu zaplnili zbylý místa a další si pak za plnou cenu mohli sednout na zem do prachu kdy místní kastelán blekotal, že čekali menší účast. Mně to bylo u prdele, já pohodlně seděla a bavila se, jak načančaný holky v bílejch šatičkách s klenim sedaj do prachu a vyčítaj svým hošanům, že je jejich vina, že je od zrcadla z koupelny nevyhnali o hodinu dřív. Napjatě jsem čekala až pustí film. A čekala jsem mnohem déle než bych tušila jelikož dementi pouštící film zjistili, že v půl desátý je, Buddho div se, vidět a díky tomu na plátně bylo vidět úplnou píču. Jak retardi jsme tedy čekali až se setmí což se stalo kolem 22h. Půl hodiny skluz ale mrdat to, konečně uvidím Děsivý dědictví . Film začal a já zjistila už během první věty, že něco je špatně a ejhle měla jsem pravdu. Sic anglicky válím a Alík rozumí taky, jenže i tak bych u filmu, kde všechen zvuk šel z jednoho!! repráku a navíc zastřeně, ocenila titulky nemluvě o grupě neanglicky mluvících čechů. Jenže titulky nebyly. Po asi desáté větě to lidem kolem nás došlo a začalo se hromadně reptat něco ve smyslu - Co to do píči je? Kurváááá titulky nejdou !!! Hej promítači, ty debile dělej něco !! a tak dále. Promítač nás asi po dvaceti minutách kdy se dle všeho vzbudil vyslyšel a horor nám pauznul s tím, že to hned opraví. Díky mrmlání všech okolo se vzbudili pávi, co jsou v zámecký zahradě a začali řvát jak na lesy. Jako bonus se z blízké hospody přidal opilecký zpěv a na zámku se rozsvítila dvě okna a bylo slyšet nějaké chorálové bo orálové zpěvy. Po dalších dvaceti minutách byl obraz pořád zastaven, lidi nepříčetní a já se slovy - Vole mrdat, jdeme domů !! začala diváckou vzpouru jelikož spolu se mnou se zvedla polovina osazenstva a do minuty jsme se hrnuli ke kukani, kde babka prve dávala lístky, všichni. Babka tam překvapivě už nebyla, ale před kukaní stál silně nervózní týpek a za zběsilých omluv nás ujišťoval, že když druhý den zajdeme do Sněžníku tak všem nám vrátí peníze. Takže výsledek - Půl hodiny čekání na film, dvacet minut filmu bez titulků, dvacet minut pauza ááá choďme šeci do pyče. Byla jsem tak nasraná, že dolů jsem sešla sama a když jsme se o půl hodiny později dostali domů, sedla jsem k počítači, vlezla na net a film za deset minut stáhla. Lahev vína, brambůrky, tuna čokolády, trocha THC, Alíkovo rameno místo polštáře a film jsem si užila 1000x víc než ve vypíčeným letním kině. Jo a k filmu - Stál za všechny ty komplikace, jelikož po kurva dlouhý době husto-kruto-přísně vostrej horor co mě tak chytnul, že nebudu ani spoilerovat. Akorát jedna věc - Nevěřila bych, že existuje šerednější holka než co hrála v Tichém místě...ejhle existuje. Jestli ty dvě příšery uvidím jednou společně na plátně tak to bude teprve horor !! () (menej) (viac)

Cappuccino

Hereditary sa zaujímavým spôsobom výrazne odlišuje od ostatných (najmä mainstreamových) hororov 21. storočia. Na môj vkus ide možno miestami až o príliš psychotickú jazdu, u ktorej som nebol na záver schopný všetko vstrebať, ale zároveň som sa cítil dostatočne pohltený výborne gradovaným napätím a bizarnou atmosférou natoľko, aby si odomňa Dedičstvo zaslúžilo dosť slušných 8/10. ()

juta

Tak je tu zase jedna slušná, atmosferická věc, která svou stylizací a hlavně hudebním doprovodem dokonale rozproudí nepříjemné pocity. Za to by si mohli dát tvůrci jedničku. Diváka drží v napětí hodně dlouho a pak se všechno začne dávat dohromady a tam je takový malinký zádrhel a není to úplně ono, ale jinak výběr dětské herečky byl dokonalý a maminka v podání Toni Collette je taky dost crazy, ale chvílema už toho taky na mě bylo moc, jakoby trochu přehrávála, ale přesto dobrý herecký výkon. :-) ()

Radko

Prvá polovica filmu výborná. Netradičný horor, podaný formou rodinnej drámy. Rodová zaťaženosť nevykazuje tak očividné črty, ako vo väčšine iných hororov. Ostáva decentne skrytá rúškom znepokojivých náznakov či tragédií. Všetko je rozumom uchopiteľné a vysvetliteľné. Žiaľ, táto skvele budovaná koncepcia ide do kelu v druhej polovici. Tam posadnutá bosorka lieta domom. Dochádza k samovznieteniam. Nachádzajú sa rozložení mŕtvi. Neviditeľní duchovia čmárajú kresby a odkazy. Z povaly sa roja hory múch. Všade sú odrazu sviečky. Zopár efektov zaujalo. Výsledok ale pôsobí takmer nestrašidelne. Záverečná scéna navodzuje zaujímavú úvahu. Zmení sa v spoločnosti niečo, ak by sa oficiálne náboženstvá premenili na kulty uctievania záhrobných a pekelných síl? Forma i obsah sú totiž veľmi podobné - všetci si želajú blaho na Zemi, večný život (fuk či nebeský alebo pekelný). Ovečky sa poslušne sa modlia k Najvyššiemu zástupcovi duchovných síl na Zemi. Nechýbajú rituálne obete. 55%. ()

Superpero

Praštěná pointa mě docela nadchla a díky ní se mi ten film líbil. I když to vlastně nedává moc smysl, tak to prostě bylo i docela vtipný. Což se nedá říci o zbytku filmu, který se snažil být velice nepříjemný (a dařilo se mu to). Všem tam šibe, mají náladu pod psa a rozhodně to není nic optimistického ke sledování. Je to až moc pomalé a občas mi přišlo, že nesleduji horor, ale dánské psychodrama o rozpadu rodiny. Hodně mě potěšila Ann Dowd. Ta má teď monopol na tyhle nejednoznačné záporné postavy. ()

• Alex Wolff (Peter) si chcel pre scénu, kde si búcha hlavu o stôl, skutočne zlomiť nos. (Astonko)

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit

22.05.2022

V posledních několika týdnech do kin vstoupily hned dva filmy s tematikou multiverza, Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Everything Everywhere All at Once. První z nich se podle předpokladů… (viac)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

08.04.2021

Vycházející herecká hvězda Maria Bakalova z dvojky Borata si ještě spolu s Amandlou Stenberg (Nenávist, kterou jsi probudil) zahraje v hororové novince Bodies, Bodies, Bodies od distributora A24. O… (viac)

Joaquin Phoenix spojí síly s režisérem Slunovratu

Joaquin Phoenix spojí síly s režisérem Slunovratu

19.02.2021

Filmař Ari Aster má na kontě chválené horory Slunovrat a Děsivé dědictví, Joaquin Phoenix se zase objevil v několika skvělých nezávislých filmech a pak dostal Oscara za Jokera. A teď oba tvůrci spojí… (viac)