Armády se střetnou ve velkolepé závěrečné bitvě. Ta rozhodne o osudu králova snu o Anglii i Uhtredově naději na zajištění budoucnosti jeho rodiny. (Netflix)

Necrotongue

U předchozího dílu jsem se doslova rozhvězdičkoval, při hodnocení finální epizody páté série a vlastně i celého seriálu jsem se ale mohl opět umírnit, protože mě její děj v některých ohledech zklamal. To, jak se uzavřel Uhtredův příběh, který tak opsal plný kruh, se mi líbilo, problém mi způsobilo dění, jež tomu všemu předcházelo. Dobývání pevnosti zavánělo tak silnou nedostatečností scénáře, až jsem si musel chca nechca vzpomenout na dynamické duo Benioff / Weiss, které by útok na jakékoli opevnění zahájilo útokem dothracké lehké jízdy. Tady to bylo sice výrazně jiné; na bránu útočilo cca patnáct mužů s beranidlem, zatímco armáda postávala opodál a fungovala jen k doplňování padlých mezi těmito patnácti dříči, přičemž hrdinného krále jaksi nenapadlo cestou nahnat kmány do lesa, aby svázali nějaké ty žebříky. Takhle tam všichni postávali jako pracující, kteří čekají na ranní autobus. No jo, tvůrci už měli i světlejší momenty. / Poučení: Když se bohové opravdu snaží, vytlačí i nějakou tu vlhkost. ()

italka63

Dokoukáno, dobojováno a tenhle podceněný seriál má zde v poslední epizodě hodnocení 99 ze 100 a musím uznat, že plným právem a Alexander Dreymon si tuhle roli užil a prošel s ní vším, humorem, nadutostí, láskou, tragédiemi, bitvami. Odvahou i vírou v Bohy, ať byl jen jeden, či ve Vallhale plný sál. Ke všemu se na tohohle týpka, co bazíruje mezi Sasy a Dány v době nelehké, moc dobře kouká a tudíž tak malinko v skrytu duše doufám, že by šla natočit další řada. ()

Arkanoid

Celkom poriadna bitka, kedy o jej výsledku rozhoduje každú chvíľu niekto inú, čo ju robí veľmi napínavou. Stiorra našťastie tiež nesklame a Uthred rozhoduje sám za seba. Athelstan tu má tiež kvalitné scény. Film môže byť zaujímavý. Ako epilóg tu máme spomienky hlavného hrdinu asi zo všetkých sérií seriálu, ale nie je to emocionálnejšie ako Wonderful Life edit z The Sopranos. Dôstojná bodka seriálu. ()