Deň matiek sa nezadržateľne blíži a matky (a otcovia) ho budú prežívať každý svojím spôsobom. Na každého však čaká množstvo prekvapení.... Sandy (Jennifer Aniston) sa spamätáva z rozvodu s manželom, ktorého ulovila podstatne mladšia. Snaží sa zachovať si nadhľad a nestratiť samú seba. Miranda (Julia Roberts) je známa televízna celebrita, ktorá svojej kariére obetovala rodinu. Stále viac si uvedomuje, že v živote síce dosiahla všetko, ale vlastne sa o to nemá s kým podeliť. Jesse (Kate Hudson) žije v harmonickom vzťahu, ale vďaka predsudkom svojich konzervatívnych rodičov s nimi vôbec nestýka a ich existenciu zatajila aj manželovi. Neohlásená rodinná návšteva jej tak môže spôsobiť isté komplikácie. Bradley (Jason Sudeikis) pred rokom zostal sám s dvoma dcérami v teenagerskom veku a práve sa potýka s problémami, ako im nahradiť matku a zároveň odolávať útokom zo strany množstva dobromyseľných mamičiek, ktoré o neho prejavujú záujem. (Forum Film SK)

dopita

Je to strašně umělý a zároveň krásně nevěrohodný. Dějou se tam strašný voloviny, film obsahuje několik nechutně přeslazenejch scén. Hereckej ansábl toho nemá moc co předvádět, všichni si odvedli běžnej standard, ale vesměs všechny postavy jsou sympatický - kupodivu tentokrát nemám problém ani s Jennifer Anistonovou, kterou jinak vůbec nemusím. Já se ani na chvíli nenudil, nemám problém akceptovat kýčovitost a umělost příběhu, protože mě ta kýčovitost hodně baví. ()

Aljak

Trilógia Garryho Marshalla (nech mu je zem ľahká) bola dokonaná (škoda, že nie aj dokonalá). Pokračovanie v línii Valentine's Day a New Year's Eve bolo zjavne čitateľné, no toto mi prišlo úplne najslabšie z celej Marshallovej trilógie, ktorou sa očividne snažil (neúspešne) vyrovnať vynikajúcemu vianočnému filmu Love Actually (jeden z mojich Naj). Mother's Day mal síce pekný námet a naozaj sme tu videli v podstate väčšinu foriem materských vzťahov, no celé mi to prišlo všetko strašne idealistické a zároveň dokonalo neprirodzené. Postavy sú na začiatku filmu zmietané v osobnostných krízach (čo bol mimochodom dosť dobrý základ pre kvalitu filmu) - no všetky krízy zrazu akoby mávnutím čarovného prútika pominú (čo mi príde teda dosť absurdné). Napokon najkomickejšie z celého filmu vyznieva veta z popisu, ktorým sa nás snaží nalákať distribučná spoločnosť: "Den matek se určitě nezapomenutelně zapíše do historie romantických komedií – a na několik dalších desetiletí i do povědomí diváků". Ja osobne si budem akurát tak pamätať, že to bol mizerný film, v ktorom bol trestuhodne zahodený sľubný potenciál zo začiatku príbehov. No a ten dubákový účes Julie Roberts - to bol vrchol nevkusu (to len tak na medzi rečou). ()

IvcaSammet

Svátek matek mě opravdu velmi příjemně překvapil. Do kina jsem se vydala hlavně kvůli Jennifer Aniston. Předpokládala jsem, že půjde o další romantickou hovadinu, které absolutně nenávidím, ale obsazení mě nakonec přesvědčilo o tom, že i kdyby to opravdu byla hrozná kravina, bude to stát za to. Nakonec se ale z filmu vyklubala opravdu velmi příjemná komedie, ve které se překvapivě skoro žádná romantika neobjevila ... Ze začátku jsem se ve filmu sice trošku ztrácela díky velkému počtu různých postav a taky mě trošku vadilo to, že některé důležité informace pro dokonalé pochopení příběhu byly vysvětleny až za polovinou filmu. Samozřejmě ani tady se scénáristi nevyhnuli rádoby dojemným a "inspirativním" řečičkám, ale naštěstí se ve filmu objevovali jen v malé míře. Na pět hvězdiček Svátek matek sice nevidím, ale čtyři jsou opravdu zasloužené. Herecké výkony byly úžasné, scénář povedený. A navíc mě opravdu velmi potěšil otevřený konec mezi Jennifer Aniston a Jasonem Sudeikisem. Tento herecký pár spolu opravdu můžu vidět v každém druhém filmu! :) ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $24,398,153Tržby Celosvetovo $30,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ ďalší x-tí romantický vývar, ktorý sa prvú polovicu skôr len kolíše vo vánku a je skôr nemastný neslaný, našťastie v tej druhej začne troška lepšie fungovať chémia medzi postavami a začne sa aj brnkať na emócie, ako taká neškodná oddychovka to újde ale ináč len šedý priemer /videl v kine: 55%/ ()

sedm.1

Svátek matek je klasická hollywoodská agitační naivitka, plná šťastných, všechápajících a tolerantních postaviček, přesvědčující v každém záběru, každým slovem, veškeré diváky, o nádherném, jedinečném, neotřesitelném americkém rodinném snu, kde se všichni k sobě chovají tak krásně, ochotně a upřímně, že by z toho jeden fakt zvracel, jelikož ví, že k realitě to snad nemůže být ani kurevsky vzdálenější. V podstatě je to tudíž taková pohádka pro dospělé, matlající obecenstvu med kolem huby a kvalita těchto snímků pak spočívá vlastně jen v tom, jak snesitelně ten růžovoučký život bez mráčků tvůrci publiku ve výsledku podají. A jak se to tedy podařilo zpracovat v tomto případě? No, s odřenýma ušima to snesitelný je, a to hlavně díky sympatickému castingu a v několika scénách poměrně funkčně působícím emocím, nicméně těch negativ je přeci jen víc. Především zápletka, stojící na epizodních příbězích různých rodinek, v závěru propojených v jeden celek, působí hrozně nevýrazně a nezábavně, většinu postav pak zachraňují zmiňovaní herci, jinak je to ale panoptikum kýčovitých, nepřesvědčivých a nafrněných figurek, z nichž jsem si nenašel cestu ani k jedné z nich, dále zde zamrzí naprostá absence vtipnosti, a co se dramatických scén týče, tak to se jaksi též minulo s účinkem. Můj celkový dojem z této podívané je zkrátka takový rozkolísaný, budu tentokrát ale hodný, v podstatě mě to totiž vážně až tolik neiritovalo, a i v rámci podobně laděných falešných kýčů o bezchybném rodinném životě v júesej, se jedná o pěkný průměr. ()

• Zhruba v polovině filmu sedí Miranda (Julia Roberts) v restauraci, kam za ní přijde Lance (Hector Elizondo), který jí na závěr rozhovoru řekne, že „má teď tu správnou salátovou vidličku“. Jedná se o odkaz na film Pretty Woman (1990), kde si spolu zahráli. (J.A.K.)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (viac)