V koutku srdce

• Francúzsko A Bluebird in My Heart (viac)

Čerstvě propuštěný vězeň Danny, který stále musí nosit kotníkový náramek, se usadí v ošuntělém hotelu provozovaném svobodnou matkou Laurence. Souhlasí, že vymaluje jeden z jejích pokojů výměnou za měsíční nájem, a také se nechá zaměstnat jako myč nádobí v nedaleké čínské restauraci. Danny, který se touží schovat před světem a zůstat stejně čistý jako kuchyně, jíž pečlivě drhne od špíny a nečistot, se rád drží stranou. Ale Laurenceina dospívající dcera Clara, jejíž táta je ve vězení, zoufale potřebuje otcovskou autoritu, a tak se Danny velmi pozvolna této role ujme. Když je pak Clara napadena, Danny zareaguje jediným způsobem, jaký zná, a znovu se dostane do potíží. (Cinemax)

celticek

Přesně dle mého gusta. Přímočarý, jednoduchý příběh, který tu byl asi 100x, ale ta poctivost mě vždy spolehlivě dostane. Dobrá hudba a zatím v každém filmu, v kterém jsem na něho narazil, výborný výkon Rolanda Møllera. No jo, když má člověk charisma a umí hrát, tak je to radost pohledět. Hned mi dal zapomenout na vyzobanou slunečnici Vašuta, který mi pokazil svým neskutečným neherectvím i 2 minuty v netflixovském seriálu Threadstone. Málem jsem se osypal. Jsem zvědavý, co Roland předvede v Janu Žižkovi od dalšího tragéda Jákla. Snad to trochu pozvedne. ()

EvilPhoEniX

Roland Møller je zárukou kvality a byť to má tvrdý Dánský rukopis, tak je to nakonec film Francouzsko-Belgický. Čerstvě propuštěný vezeň by rád začal čestně a znova, ale připlete se opět do problémů s nepěknými následky. Surové drama, kde nechybí znásilnění i mrtvoly a díky parádnímu Møllerovi se na to kouká dost dobře. 7/10. ()

dopitak

Syrový thrillery já rád. Nikdy v nich nebývá nic převratnýho (což někteří zdejší kolegové nevědí), ale mívají fajn atmosféru a ne vždy se v nich objeví moment, kdy si říkáte:"kurva proč?" Tady takový moment zrovna je, ale bez něj by nebyla druhá půlka a tak to zase tolik nevadí. Jenom je chyba fandit někomu kdo musí udělat takový rozhodnutí. Lola zase komplet bez, ale tentokrát to zase tak moc sexy nebylo. Trochu to připomíná dávnou Býčí šíji, belgický film co se objevil na Cinema Mundi. ()

Gilmour93

Springsteenova píseň Straight Time zase trochu jinak. S poklidným nástupem, civilním pojetím a nepříliš explicitním násilím. Někdo si v tom najde tu tíhu při hledání důvěry a zařazování se do „normálního“ života, někdo v tom uvidí jen pomalé, emočně vyprahlé drama, jehož třetinu stopáže zabere umývání nádobí v čínském bistru. Živočišnému Møllerovi ta vlastní kriminální minulost kouká z očí a pro podobné role drsňáků se zapáleným doutnákem agrese je jako stvořený. Jeho výpad do otevřených dveří auta nechal vzpomenout na vybrané způsoby Velkého Chrise v podání Vinnieho Jonese.. ()

Rockerman

Danny je propuštěn, ale má "obojek" na noze a tak musí sekat dobrotu. Krom toho ještě supluje tatínka jedné drzé -náctileté holce, jejíž otec také bručí. Chrání ji tak vehementně, takže když je Claře ublíženo vyřeší vše po svém a divákovi je hned jasné, za co nejspíš Danny seděl ve vězení. Moc zajímavý příběh jednoho neotřelého vztahu. ()