John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

Sany33

Shaft je príjemnou jednohubkou so skvelým Samuelom L. Jacksonom . S privretými očami mu preto udeľujem deväť bodov z desiatich. Sem-tam sa pobavíš na vtipe, užiješ si hláškovanie a debilné pripomienky Shafta a poteší aj akcia. Ide o oldschoolovú akčnú jednohubku, ktorá zanechá dobrý dojem a ja osobne dúfam, že sa dočkáme ďalšej časti. Ideálne znova so všetkými tromi generáciami Shafta. Niečo mi hovorí, že by do toho páni išli okamžite. 90% PS: Celosvetové práva na distribúciu obdržal Netflix. Film si tak môžeš pozrieť v pohodlí domova ()

ScarPoul

Myslel som si, že takéto filmy už vymreli. A ono nie. Plnohodnotná hláškujúca buddy krimi komédia, ktorá robí česť svojmu žánru. Hoci Tim Story ku koncu akoby stratil nadhľad a servíruje nám už tisíc krát vyriešené ukončenie, bez všetkých tých malých perličiek, čo zvyšok filmu robil takým záživným. To zamrzí. Odhliadnuc od toho, je to ale dobrý film. Hlavne Samuel si túto svoju úlohu užíva. V zásade nemám k tomu čo viac napísať. Je to pohodová oddychovka, bez trápnosti a hluchých miest. Len s tradičným americkým koncom. Pokračovanie by som uvítal. Ak by bolo teda v podobnom duchu. ()

Lukoboss

Je to celkem taková one-man show, protože nebýt hláškujícího S. L. Jacksona, tak nevím, co by z toho filmu zbylo. A i přes to tomu dám mírnej (nad)průměr, protože vyloženě níž by to asi spadnout nemělo. Navíc se snímek dost nevybíravě a zároveň s vtipem naváží do dnešní oblíbené gender, girl power podoby světa, která je dnes tak moderní a oblíbená. No jo, je to spíš takovej "chlapskej" snímek, někomu to sedne, někomu ne, ale to už se nedá nic dělat. ()

Spiker01

Na papíře zní spojení tří generací Shaftů cool, ve skutečnosti by stačil jen ten jeden. Samozřejmě Samuel L. Jackson, který je jen o 6 let mladší než jeho filmový otec první Shaft, s klidem ale může i po sedmdesátce stále hrát šedesátníky, ale co je důležitější, pořád je naprosto neskutečný “bad motherfucker,” který trousí jednu hlášku za druhou a vyzdvihuje film fušera Tima Storyho nad zábavný průměr. O juniorovi mluvit netřeba, je samozřejmě v novém Shaftovi (snímek se i potřetí jmenuje stejně) nejdéle, ale Samuel naštěstí tolik nestrádá. A všechny scény staříka Richarda Roundtreeho jsme viděli v traileru, nicméně pochybuji, že nový film na Netflixu uvidí pamětníci originálu. PS : Ve filmu je skvělý odkaz na záměnu s jedním známým hercem. ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $21,360,215Tržby Celosvetovo $21,360,215▐ Škoda toho upišťaného Shaftovho syna, či občas toho prílišného vatového blabotania lebo ináč to celkom dobre sype. Fajn nádych retra, potešia aj nejaké tie hefty, či sexuálne narážky. /60%/ ()

• Na konci filmu po prestrelke rozreže JJ (Jessie T. Usher) svojej priateľke putá, avšak o pár scén nato má ruky opäť zviazané. (johnsnow)