Vše nasvědčuje tomu, že Walter Wade zavraždil mladého černošského studenta a bude za svůj čin potrestán. Jenže tento uhlazený vrah je z prominentní rodiny, která může ihned složit vysokou kauci a "uklidit" synka z dosahu policie. Po dvou letech se Walter tajně vrátí do Spojených států a detektiv Shaft , který ho vypátral, je přesvědčen, že teď konečně dostane slovo spravedlnost. Ale i tentokrát ji peníze umlčí. Shaft na protest vrací policejní odznak a na vlastní pěst, spolu s bývalou kolegyní Carmen, začíná shromažďovat důkazy a hledat jedinou přímou svědkyni, která se skrývá. I její život je v ohrožení. Na první pohled jednoduchý a jasný případ má až nečekaně dramatické pozadí a ve finále zcela překvapivé rozuzlení... (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

Kriminálky z prostředí gangů, kde každý výstřel znamená trefu do černého, mne obvykle moc nebaví. Ovšem nový Shaft mne bavil o hodně víc, než ten původní. Asi je to tím, že Shaftův humor vybledl do barev pochopitelných i bílému pacifistovi a určitě proto, že tentokrát neplatí obvyklé tvrzení blaxploitation filmů, že pouze černá barva značí skvělý charakter. Takže černá sem černá tam, já jsem viděl zábavný film, ve kterém by mne ten hláškující detektiv bavil, i kdyby žlutý, fialový s růžovými tečkami či zelený s anténkami. ()

KarKulA

Co si budem namlouvat, ten film je totální sračka ve které si velkej Samík mastí svoje pochroumané ego z dětství (a možná při spokojeném pohledu na sebe i něco jiného) a hraje si na tak cool týpka, že je div že od něj neodletují rampouchy (wooo. ...). To co zvedá tendle film ze stoky kinematografie jsou ale dva naprosto bezchybní záporáci v podání Jefferey Wrighta a Christiana Balea (ten si tady zopakoval slabší odvar psychopata dle mustru Amerického psycha), kteří tomu dají jiný rozměr a díky kterým se paradoxně na tendle film i ráda podívám. ()

Flego

Všetko sa to tvári ako cool... nemôžem si pomôcť, je to len priemerná krimi, kde s buldočou trpezlivosťou ( ? ) šliape černošský detektív na krk bielemu parkhantovi. Film z roku 1971 som nevidel, mal však v dobe vzniku veľký úspech hlavne u černošského obyvateľstva. Dnes mi tento ukazovaný opačný rasizmus pripadá zbytočný, fádny, nehodiaci sa... ()

Shit

Skvělá oddychvka, žádnej složitej děj, dobrá akce se svižnou hudbou a černoch, kterej nemá rád černochy. Rozhodně jsem se nenudil. Samuel L. Jackson tady byl fakt dobrej a skoro to vypadalo, jakoby mu ta role byla ušitá na míru, samozřejmě že o žádným super herectví se tady mluvit nedá, ale to mi vůbec nevadilo a já se u toho výborně bavil ()

Piškotka

S. L. Jackson jako novodobý bojovník za spravedlnost hrál skvěle. Vidět ho holohlavého s dlouhým černým kabátem zametat potemnělé uličky, metat svým odznakem kolem uší soudce a nebrat si tak žádné servítky, vyznělo značně nadneseně a ironicky. Amerika se tímto rádobyideálem pyšní i v jiných filmech. Samotná kostra filmu byla více než zajímavá a reálná. Akorát samotné zpracování bylo poslabší. ()

• Takmer celé filmovanie snímky prebiehalo v New Yorku, vrátane známych častí, akými sú Queens, Brooklyn či Harlem. (MikaelSVK)
  • Slovíčko "fuck" bolo vo filme použité celkovo 165-krát. (MikaelSVK)

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton

30.04.2019

Ve věku 51 let zemřel americký scenárista a režisér Daniel John Singleton. Jeho filmovým debutem byl snímek Chlapci ze sousedství s Laurencem Fishburnem a Cubou Goodingem Jr., za který byl nominován… (viac)