Martin bojoval dvadsať rokov pod zástavou cudzineckej légie. Je to chlap, ktorého inštinkty sú vražedné. Teraz však potrebuje úplne iné schopnosti: prichádza do mesta, kde žije jeho sestra, ktorá mu nemôže odpustiť, že nebol, keď umierala ich matka... Do mesta, kde je ťažké sa presadiť normálnou prácou, ale je ľahšie získať peniaze v nelegálnych súbojoch... Do mesta, kde stretáva dievčinu, kvôli ktorej chce hodiť celú svoju minulosť za hlavu. Láska obrusuje Martinove drsné hrany, nútia ho byť pozornejším človekom, ktorý dokáže nielen prijímať a vracať údery, ale tiež načúvať tomu druhému, chápať všedné starosti a obavy svojej milovanej Sáry... Bude to však stačiť na to, aby Martin konečne našiel naozaj pevný stredobod svojho nového života? (RTVS)

angel74

První spolupráce režiséra Jana Hřebejka se scenáristou Markem Epsteinem nedopadla vůbec špatně. V hlavní roli romanticky pojatého dramatu o vině a trestu, jejím odčinění, a následně i o jakémsi usmíření a odpuštění exceluje slovenský herec Milan Ondrík, s nímž zde tvoří pár zatím neokoukaná Marie Poulová. Dále se ve filmu Veterán blýskli především Jan Kolařík, Pavel Kříž a kupodivu i Vincent Navrátil. Taky musím vyzdvihnout hudební doprovod, o který se postaral Martin E. Kyšperský. Mírné nedostatky bych sice našla, třeba konec byl trochu uspěchaný, ale jinak se mi to docela líbilo. (75%) ()

Arsenal83

Nech sa nikto nehnevá, Ondríka mám síce rád v záporných rolách, tam mu to ide. No jeho rečový prejav... Je mu ťažko rozumieť už keď hovorí svojou rodnou slovenčinou, no česky som mu nerozumel asi dve tretiny hovoreného slova, normálne je lenivý otvoriť hubu dokorán a vysloviť text poriadne. Zaujal však aspoň žonglovaním. Miestami sa tu v pateticky spomalených scénach ozýva nepríjemná, rušivá hudba. Celkovo téma vojaka navrátilca, boje v klietke a pretiahnutá tvár Poulovej v úlohe 32-ročnej panny na mňa pôsobili dosť depresívne. ()

Saxos

Tak trochu o ničem. Když nevím, nacpu tam vše. Trochu mutlikulti, hošana, politického prospěcháře, nadrženou macechu, domácí násilí a samozřejmě polepšeného bijce. Zápory: strašně naivní příběh; absolutně bez emocí; špatně obsazená herečka v hlavní roli; závěr - co si domyslet? Klady: snad asi hudba. ()

Padme_Anakin

Své mouchy to má, to ne, že ne, přesto mě příběh Martina zaujal a vtáhnul, Milan Ondrík je působivý legionář (dobře se mi na něj koukalo, no..). K tomu Marek Epstein otevřel několik dost zásadních témat, ať už se jedná o zločin a trest, míru viny, věk, nevědomost, aktuální ožehavé otázky a v neposlední řadě odpuštění.. Prostě jsem zrovna měla naladěno a Marie Poulová se mi líbila.. A mám ráda horký písek.. ()

Kovaja

Na tenhle kousek jsem netrpělivě čekal a byl moc zvědavý jak zvládne drsnou roli pošuk M. Ondrík kterého mám moc rád. V ůvodní scéně když se jde na pumpě na wc opláchnout jsem si sedl na zadek z jeho vyrýsované postavy. To klobouk dole. Film měl spád ale jsem trošku v rozpacích, myslím že se z toho dalo vytřískat trošku víc. Ale dobrý :-)) ()

• Martin (Milan Ondrík) ukazuje tetování, kde stojí „Marche ou crève“, neboli „Jdi nebo chcípni“ a říká, že je to heslo francouzské legie. To ovšem nemá pravdu, oficiálním mottem (nepoužívá se slovo heslo) Francouzské legie je „Honneur et Fidélité“ („Čest a věrnost“). Nikoliv často zmiňované „Pochoduj nebo zemři“. To se stalo pouze nepsanou pravdou, vycházející ze zkušenosti. (sator)
  • Byt sestry Martina Illése se nachází na Pellicově ulici v Brně. Prostor na kavárnu si dojednává o pár metrů dál na ulici Pekařská, dvůr do kterého vstoupí a kavárna, kterou v něm vybuduje, se nachází na ulici Cejl v prostorách bývalé věznice. (klukluka)
  • Film byl od začátku příprav zamýšlen jako televizní. (klukluka)