Mandalorián navštívi prepychový svet. (Disney+)

Algernons

Závan prvních dvou sérii Mandaloriana, boční dobrodružství, které představuje zajímavý svět a jednoduchou zápletku, která je i předvídatelná. Avšak baví vás každou chvíli, ať svým obsazením a postavama, tak budováním světa nebo maskamy a učitou laciností, která ke Star Wars patří víc, než navoněný moderní pojetí dobroružného SciFi. Po všech stránkách zábavná epizoda, která má nečekané vyústění, které využívá přichystanou půdu z předchozích epizod. Největší silnou stránkou Manda je to, jak se vždy jednotlivé příběhy zdají obyčejné a bezvýznamné, než se později projeví jejich důležitost. Člověk pak nikdy neví, co a jak později využjí, protože to tvůrci maskují vedlejší zápletkou. ()

kyjo

S výjimkou vizuálu byl tenhle díl dost odfláknutej. Špatný herecký výkony. Někteří herci jakoby se vůbec nesnažili hrát, spíš jen nezaujatě pročítali scénář. Zápletka celkově nedává moc smysl. Souboj na konci dost cringe. A může mi někdo vysvětlit, proč planetu s údajnou "přímou demokracií", což tam zopakovali asi desetkrát, řídí šlechta? ()

jim_clark65

V ďalšom pokračovaní seriálu "The Book of Bo Katan" sme svedkami neskutočného detektívneho dua ala Dempsey a Makepeacová, ako riešia šablónovitú bočnú videohernú úlohu, ktorá znova pripomína podpriemerné infantilné epizódy zo začiatku Clone Wars. Filoni a Favreau zo seba zjavne nie sú schopní vytĺcť už nič poriadneho a zase sa spoliehajú na určité notoricky chorobné veci, ako sú napr. prestrihy na Alzáka a jeho infantilne stupídne reakcie (však už má vyše 50 rokov, mal by sa konečne uvedomiť, nie?!?) alebo vsadenie hosťujúcich hercov do epizód aby mohli Disney "shills" začať tlieskať, ako pri každom stupídnom "easter-eggu". Black spolu s Lloydom boli celkom v pohode, ale komu prišlo na um napchať do tejto časti Lizzo?? nielenže je ten scenár a dialógy o ničom, ale ešte tam dali neherca alebo skôr "paherca", ktorý to nemá, ako zachrániť. Potom nastávajú ďalšie logické lapsusy, ako napr. na danej planéte nie sú povolené zbrane ale Mandovia ich môžu nosiť, pretože je to súčasťou ich viery. Viera, ktorá s tou ich helmou a inými kravinami nedáva zmysel. Pekne si autori našli cestičku, ako vybudovať tento zbytočný, nudný a sprostý príbeh pre danú epizódu. Taktiež je zjavné opätovné rozoberanie a vysvetľovanie deja, alebo popisovanie konania postáv samotnými postavami, akoby divák patril do pomocnej školy. Som naozaj zvedavý, kam smeruje táto séria, pretože to zatiaľ nie je jasné, len si tak plávame a občas niečo uvidíme na horizonte ale nakoniec sa to javí, ako prelud. Definitívne je z tohto seriálu nový Book of Boba Fett, keďže samotný Mando aka Din Djarin je už naozaj vedľajšou postavou, príbeh je v podstate o tom, ako sa Bo Katan dostala späť k starej viere v "Mandalorianstvo" (čo ani neviem poriadne, čo je, pretože si pravidlá vymýšľajú z epizódy na epizódu) a teraz sa chce stať novou vládkyňou Mandalorianov. Ale sme temer na konci série a príbeh doslova nikam poriadne nevedie, iba tápa a občas sa hrá na to, ako to niekam smeruje, aj keď je skutočný cieľ v nedohľadne. ()

Remivsremi

Bryce Dallas Howard opět dokázala, že si je v režijní sesli více než jistá. Ale na epizodu jsem celkově naštvaný, protože ukázala nástin možný příkladu pro Manda. Detektivní případ v skoro až neonoirovým nádechem, kde by se dala zkoumat zajímavá a potencionálně smrtelně nebezepečnáhrozba náhodných poruch přeprogramovaných droidů. Nebo válečná mise roztříštěného národa, který si musí najít a vybojovat vlastní identitu. Mnoho cest, ale zvolená je ta nejméně poutavá. Opět je tady roztříštěnost, spěch a skoro žádný drive. Velká, promarněná šance. ()

warrenur

"If we shut them down the droids, our sitizens wouldn't know how to survive." :) K tomuto bodu sa dufam, coskoro, ako ludstvo priblizime. :) Hlupunke ako krcma plna droidov...meh. Tato epizoda opat potvrdila, ze jeden-dva kvalitne diely za seriu je to maximum, co dokaze poskytnut beznemu divakovi. 30% ()

• Karthon byl vězeňský měsíc, na kterém se nacházelo vězeňské nápravné zařízení Karthon Chop Fields spravované Novou republikou. Místo sloužilo k likvidaci imperiální techniky. Během imperiální vlády byly některé materiály a zdroje z měsíce využity na stavbu druhé Hvězdy smrti. V roce 9 ABY byl zde vězněn Migs Mayfeld, byvalý imperiální sharpshooter (ostřelovač) a žoldák. (Veskoslav)
  • Odměna na Mon Calamari prince byla vypsána už před několika lety. Můžeme to vidět v 1. sérii, kdy Din Djarin (Pedro Pascal) hledá novou zakázku u Greef Karga (Carl Weathers), který je v té době ještě vůdce cechu nájemných lovců odměn. (Veskoslav)
  • Mon Cala je domovský svět dvou rozdílných ras. Mon Calamari a Quarren. Obě rasy během klonových válek přivedly svět na pokraj občanské války, kdy jedna strana byla vztažena pod falešnou záminkou na straně Separatistů a Mon Calamari zůstali loajální republice. Po pádu republiky v roce 18 BBY provedlo Impérium masivní invazi. Jedním z důvodů byla přítomnost jedijského padawana Ferrena Barra. Jedním z jeho mistrovských triků bylo to, že pomocí ovládání mysli obrátil klonové vojáky proti inkvizitorům pomocí rozkazu 66. Po úspěšné invazi a zatčení krále Lee-Chara planeta zažila masivní exodus pomocí triku, kdy lodě byly maskovány jako budovy. Mon Calamari se stali stěžejní silou Aliance, protože postavili většinu vlajkových a těžkých křižníků Aliance. (Veskoslav)