Psia duša 2

• Česko Psí poslání 2 (viac)

Psia duša 2 je voľné pokračovanie úspešného filmu o vernom psom kamarátovi, ktorý nakoniec nájde svojho strateného pána. Bailey je dobrý pes. Má za sebou niekoľko rušných a pohnutých životov, ale svoju misiu splnil a teraz si spokojne žije u svojej rodiny. Až kým sa neobjaví nový prírastok – malá Clarity, ktorá bude tiež čoskoro potrebovať svojho verného štvornohého ochrancu. A Bailey svojmu pánovi sľúbi, že sa o ňu postará. Podmanivý príbeh nádeje, bezhraničnej oddanosti a najmä lásky chytí za srdce nielen majiteľov domácich miláčikov. (Forum Film SK)

tron

Potrpím si na filmy o psoch, takže im v prípade potreby som ochotný čo-to odpustiť. Ale v prípade Psej duše 2 to spočiatku bolo extrémne sladké a gýčové i na mňa a to už je vážne čo povedať. Potom to prestalo byť sladké a gýčové a začalo to pripomínať drámu Davida Lyncha s psychopatickými stalkermi, mŕtvymi otcami, zničenými dôchodcami a matkami alkoholičkami. Avšak keď som to s filmom v polovici začal prudko vzdávať, situácia sa vylepšila a po „ľahnutí“ si pred Trentom to ako celok začalo ísť prudko hore, hoci to k dokonalosti malo fakt riadne ďaleko (uponáhľaný koncert vo večernom podniku, celý čas to k tomu smerovalo a napokon to odbavili behom pár desiatok sekúnd, Cuja na nich). Kathryn Prescott šarmantná, Henry Lau sympaťák a koniec patričný doják. ()

Ukrizku

Předloha i režie v naprostém souladu s kamerou nechávají opět vyniknout okouzlující psí bytosti. Druhé poslání znovu relativizuje definitivu smrti. A i když je permanentně důvod k pláči, v pulzujícím orgánu je cítit naděje na velké štěstí. Kdo totiž ocení zvířecí oddanost, dostane mnohonásobně nazpět. Pes je v podstatě za minimum pozornosti ochoten obohatit život člověka bonusem, který lze ve své bezpodmínečnosti mezi lidmi těžko hledat. Psí samomluva je vtipná, trefná a příjemně moudrá. Tenhle film dělali skuteční psí profesionálové. ()

silentname

"A Dog's Journey" veľmi dobre pokračuje tam, kde skončilo "A Dog's Purpose". Tentokrát však Ethan požiada svojho psa o to, aby ochránil jeho vnučku, CJ, ktorú jedhého dňa jej mama Gloria od nich vezme preč. Opäť ako pri minulom filme by som povedal, že ide o príjemný film so silnými momentkami a súčasne aj s vtipnými momentkami. A opäť to funguje. Myslím si, že film sa nezaobíde bez niektorých klišé, no na druhú stranu s nimi aspoň vie dostatočne dobre pracovať na to, aby sa film posúval správnym smerom. Jediné čo filmu trošku chýba je vysvetliť jeho plynutie času. Nie je mi totiž absolútne jasné v akom roku na konci sme. Ako to mali všetko vlastne rozčasované, aby to nejako dávalo zmysel. Lebo rokov utieklo dosť. A film to nikdy poriadne nevysvetlí. Musím ale ešte pochváliť mladú Kathryn Precott. Tomuto filmu skutočne dala aj ona sama svoju dušu a srdce a je to vo filme veľmi dobre cítiť. Všetky momentky s ňou sú podľa mňa skvelé. A fungujú veľmi dobre. Páči sa mi love story vo filme. Myslím si, že je veľmi uveriteľná a medzi hercami je dobrá chémia. A potom Josh Gad opätovne dabuje hlas Baileyho / Molly / Maxa. A je opäť vynikajúci ako bol aj naposledy. Neviem ako to dokázal, ale veľmi dobre prežil všetky momentky. Či dramatické, či komediálne. Osobne by som bol za to, aby sme týmto filmom skončili, lebo záver to perfektne spracoval a veľmi dobre nám ukázal, že sme na konci. Všetko ďalšie by bolo podľa mňa vysoko nasilu a mohlo by to len pokaziť dojem. Takto máme na konte 2 veľmi dobré filmy, ktoré rozhodne na mňa spravili príjemný dojem. Ak ste milovník psov, tak to určite budete milovať. A jednoznačne tvrdím, že ak ste milovali prvý film, tak budete rovnako milovať aj tento film. Hodnotenie: A- ()

Stanislaus

Druhé Psí poslání v podstatě kopíruje svého předchůdce - hlavní psí hrdina se akorát převtěluje do jiných ras a doprovází na cestě životem jinou postavu. Nicméně i v tomto případě jsem se nechal unést na krásně odvyprávěném příběhu, který je sice skrz naskrz americký, plný klišé, ale přesto milý, dojemný a od srdce. Nebudu popírat, že je můj úsudek ovlivněný přítomností psů, u kterých se člověk prostě dojme víc, pokud se jim přihodí něco špatného - koncentrace cibule v kinosále byla místy opět neúsnosná. Rovněž se mi líbilo, jak tvůrci zobrazili postupně se rozvíjející vztah mezi CJ a Trentem a jakým způsobem ztvárnili přechod mezi jednotlivými psími životy. ()

ArsenalEagle

To byl zas takovej doják, až to snad ani hezký není. Želví slzy tekly nezadržitelně proudem... Emoční ždímačka, tfuj. Stejně jako v prvním dílu, i tady nechybí vtip a chemie. Chápu, že někomu to nemusí být po chuti, že po dokonalé jedničce přišlo pokračování, jenže žijeme v době, kdy sequel a remake je víc než něco originálního. A já sakra budu mít radši výborně natočená pokračování výborných filmů, než těch průměrných. Dvojka psího výletu neztrácí snad nic ze svého kouzelného já, nabízí spoustu nového a není to jen opakovačka toho, co už tu bylo. Nakonec bych rád vyzdvihl casting, Dennis Quaid opět skvěle a mám ho radši a radši, smutný výměna v roli Hannah v dané situaci nemohla dopadnout lépe, ale největší gól byl casting CJ, protože jak výběr malé Cassie z Antmana nebo už "velké" Káti Prescottů se povedl víc než na jedničku, doufám že obě tyhle herečky uvidím častěji. A takhle dobře zahrát mrchu a někoho, koho budete nenávidět, to se podobně jako Betty Gilpin také nepovede vždycky. ()

• Plemená psov, ktorými Bailey je v každom živote, sú starší svätobernardský/austrálsky ovčiak, sučka bígla menom Molly, samec anglického mastifa menom Big Dog a Yorkshirský teriér menom Max. (Arsenal83)
  • Natáčení začalo v srpnu 2018, natáčelo se v Kanadě. (Varan)
  • Natáčelo se pod názvem „Molly and Max“. (ČSFD)