Film Nenávist, kterou jsi probudil vznikl podle románového bestselleru spisovatelky Angie Thomas a vypráví příběh studentky Starr Carter, která žije ve dvou odlišných světech: v chudé komunitě tvořené převážně černošskými sousedy a v bělošské škole, kterou navštěvuje. Ve chvíli, kdy se Starr stane svědkem vraždy svého nejlepšího přítele, kterého chladnokrevně zastřelí policista, ocitá se pod tlakem z obou stran. Je jen na Starr, aby pozvedla svůj hlas a postavila se za pravdu. (Bontonfilm)

chelseaman22

Jsem velice překvapen, že tento film nevyhrál nějakou tu zlatou sošku Akademie, když je skrz naskrz černý jako noc v neosvětleném sklepě. Poselstvím tohoto filmu je, že Nword se nepoužívá, a že černoch by neměl používat hřeben, protože ho to může stát život. 49 % Celosvětový příjem k 26. 3. 2019: $34,934,009, což je 1,52 násobek rozpočtu ()

Ashar

Nevím, jak je černému v Americe, nevím jak je cikánovi v Evropě, vím jen, že stále je tu rasizmus ať z té či oné strany. Jedna strana se vymlouvá na druhou a hrajeme si na soužití, které nám stále nejde. Jediná cesta vede ke vzájemnému pokřížení ras, až vznikne buď rasa žíhaná, pak si budou lidi počítat, kdo má více skvrn bílých nebo černých, nebo rasa takových středně snědých lidí a to bude nejpravedlivější. Pak bude konec rasizmu, co se týká barvy pleti. ()

M.i.k.e

zpracovat podobné téma je vždy ošidné...jednak proto,že podobných filmů v posledních letech vznikla spousta,druhák proto,že je velmi snadné udělat z podobného snímku patetickou a jednostranou srágoru.The Hate U Give naštěstí takové není.Ne snad že by nevyznívalo jednostraně ve prospěch utlačovaných a bezdůvodně střílených černochů,ale tvůrci se tu alespoň trochu snažili ukázat,že věci nejsou úplně černobílé a dát filmu trošku širší vhled.Díky tomu tak film slušně funguje hlavně po emoční stránce.Velkou zásluhu na tom má Amandla Stenberg,která podává opravdu vynikající výkon.V ranku podobně laděných filmů patří Hate u Give určitě do top 5...80% ()

Mamlas odpad!

Mladý černý drogový dealer neuposlechne výzvu policisty a je zastřelen. Pak ve filmu 2 hodiny klábosí zástupci černé komunity o tom, jaké to bylo nespravedlivé. Sem tam udělají nějakou demonstraci, rozbijou pár aut a zase melou o tom, jak jsou k nim bílí nespravedliví. Nudou obtěžující film vyprávěný malou holkou a na téma, které mě ani za mák nezajímá. ()

sedm.1

Tento film přinesl přesně to, co jsem rozhodně nechtěl, ale zároveň co jsem bohužel očekával, tedy naprosto neobjektivní pohled na jeden osudový čin, na který je zde ovšem pohlíženo pouze očima ,,nevinné, pořádkumilovné a mírumilovné komunity afroameričanů,, , jenž ,,pouze,, hájí své práva. Ne, rozhodně nejsem rasista, ale vzhledem k všeobecně známým okolnostem, panujících právě v USA, by si měl každý soudný člověk uvědomit, jaký na druhou stranu mají postoj právě afroameričané k americkým zákonům a pravidlům, takže mi vážně nebylo po chuti sledovat dvě hodiny nekompromisního a bezpáteřního odsuzování těch milých, hodných, uvědomělých, beztrestných černoušků tou skrz naskrz prohnilou ,,bílou rasistickou havětí,,! Jako sorry, ale i v tom samotném filmu ta otázka padne, Měl se nechat ten polda tedy radši zastřelit? No dost filozofování, jen prostě vyjadřuji svůj názor na dění v tomto snímku, že zdaleka nic není tak černobíle, jak se zde snaží tento film podat a jenž naprosto nemístně stojí jen na jedné straně, se svou neotřesitelnou pravdou. Každopádně, pokud bych měl hodnotit The Hate U Give čistě jako film, bez kontroverzního náhledu na jeho obsah, tak mé dojmy se pohybují někde na hranici lepší průměrnosti, dramatické i emoční scény poměrně fungovaly, atmosféra prostředí byla vystižena asi též vhodně, herecky pak tomu nelze vyčíst vůbec nic, co mi naopak chybělo, byl svižnější spád, více vypjatějších scén a ten přeslazený závěr si mohli tvůrci fakt odpustit, nehodil se. Odsuzuji jakékoliv násilí, jsem zastánce hesla Všichni jsme si rovni, a nikdy by mě ani nenapadlo mít jakékoliv rasistické myšlenky, ale přesvědčovat mě tak tvrdošíjně o své pravdě způsobem, jakým to bylo zpracováno právě v tomto snímku, tak s tím souhlasit také nemohu. ()

• Chrise (K.J. Apa) měl původně hrát Kim Lawley, byl však z obsazení filmu odvolán kvůli nahrávkám s rasistickým obsahem, které se objevily na jeho YouTube kanále. (kesinaa)
  • Při jízdě autem King (Anthony Mackie) poslouchá v rádiu písničku „Ghostface Killers“ od interpreta Offset. Tato píseň je dost rasistická, jejím hlavním tématem jsou drogy. (kesinaa)