Píše sa rok 1896 a na Klondikeu zúri zlatá horúčka. Jeff Webster, muž bez škrupúľ, ktorý sa nestará o nič iné iba o zbohatnutie, vidí svoju veľkú príležitosť v obchode s hovädzím dobytkom. So stádom cestuje z Wyomingu do Seattleu, potom loďou do Skagway a ďalej cez hory až do Dawsonu. Tu sa spolu so svojím partnerom Benom Tatumom zapletú do zlatkopeckého biznisu. Hoci sa stanú svedkami mnohých krívd a neprávostí na chudobných ľuďoch, Jeff sa stará predovšetkým o seba. Až do chvíle, keď sa nespravodlivosť dotkne jeho samého... Klasický western v hlavnej úlohe s Jamesom Stewardom. (STV)

Gromit

Westerny s Jamesem Stewartem byly vždycky o něčem jiném než třeba westerny s Johnem Waynem. Byly temnější, drsnější, ale také lidštější. Jejich hrdinové se potýkali s těžkými traumaty a dopouštěli se mnoha chyb, díky čemuž nám, divákům, byli výrazně bližší. Přesně to je případ i Vzdálené země. Zprvu sice působí poněkud konvenčním dojmem, ale s přibývajícími minutami se jednotlivé postavy začnou patřičně vybarvovat, aby se pak střetly v mimořádně působivém finále. A to vše se navíc odehrává v prostředí aljašské přírody. Ještě teď mi zní ten zvoneček v uších... ()

Gilmour93

Honák Jeff Webster Jimmyho Stewarta se podobně jako Hombre drží svých zásad, což znamená hledět si svých zájmů a do ničeho se moc nemíchat, nicméně zběhlému divákovi je jasné, že mu tenhle postoj nemůže vydržet věčně.. Gold rush western z toho nejsevernějšího divokého západu, který trochu trpí na ženský element, aby pak pro něj v závěru našel opodstatnění. Zazvonil zvonec a samolibosti je konec.. ()

rikitiki

Jakoby se to podstatné z filmu odehrálo v posledních dvaceti minutách. Před tím sledujeme nějaké ježdění a okrádání, přičemž hlavní důraz je na nezúčastněnosti hlavního hrdiny, který se stará jen sám o sebe. Když ale příběh začne být i pro něj příliš osobní, přece jenom se tím hrdinou stane. První část je průměrná, druhá docela silná. /9. 6. 15./ ()

Martin741

Reziser Anthony Mann /Serifska Hvezda, Spartacus/natocil len priemerny western s Jamesom Stewartom /The Rope, Mr. Smith goes to Washington/ v hlavnej roli. Dejovo film divaka dost nudi, a ma kopu hlucheho miesta, ale psychologiou postav, vyberom prekrasnej kanadskej prirody a obcas aj atmosferou sa snimok da dobre zniest. Vynimocne sa stalo, ze aj James Stewart divaka nudi, dialogy obcas dobre, obcas sklznu do podpriemeru. Coriine Calvet vsak skvela a vyber zaporaka v podobe Johna McIntire -a bol fuckt vyborny. Film vsak nie je az taky dobry, a ko sa pritomne mentaly tuna tvaria : 60 % ()

sud

Anthony Mann svými filmy ovlivnil a inspiroval zástupy westernových tvůrců a "Vzdálenou zemí" snad úplně nejvíc. Nesmlouvavost a naturalismus zlatokopeckého městečka ("McCabe & paní Millerová", "Jízda vysočinou"), bídák jménem zákona (za všechny např. "Silverado"), zvoneček na sedle ohlašující pomstu (Leoneho westerny) či nejednozačný charakter hlavního hrdiny (celý Newmanův "Hombre"). Hodně realistická a (na svou dobu) drsná závěrečná přestřelka a možná nejlepší a nejodpornější záporák z Mannových westernů (skvělý John McIntire - v českém dabingu mistrně podpořen Vladimírem Čechem). Za zmínku stojí i jímavá Kanadská příroda a samozřejmě jako vždy výborný James Stewart. Nadčasový western. 85%. ()

• Ľadovec Athabasca videný na začiatku filmu sa v skutočnosti nachádza v provincii Alberta (v Kanade). Globálne otepľovanie spôsobilo od roku 1954 (teda od roku natáčania) výrazný a viditeľný ústup ľadovca. Ľadovec ustupuje rýchlosťou asi 16 stôp za rok. (westerns)
  • Miesta nakrúcania: Ľadovec Athabasca (v štáte Alberta - Kanada), a Národný park Jasper (takisto v štáte Alberta - Kanada). (westerns)