Čerstvo rozvedený muž sa musí naučiť starať o svojho syna a napokon musí bojovať na súde o právo na starostlivosť. Ted Kramer je typický zamestnanec, pre ktorého je kariéra na prvom mieste. Jeho manželka Joanna to už ďalej nemôže znášať a tak sa napokon rozhodne, že ho opustí. Ted musí odrazu čeliť povinnostiam, o ktorých nemá ani tušenia: musí sa starať o domácnosť a o svojho malého syna Billa. Keď sa to napokon všetko naučí a začne si zvykať na nový život, objaví sa zase Joanna a chce naspäť svojho syna. Ted to však odmietne, už sa ho nechce vzdať, a tak idú obaja na súd, aby bojovali o právo na svoje dieťa. (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Jedna z najlepších vzťahových drám histórie a to nemám až tak rád ani Hoffmana ani Streepovú, ale tu ich role boli zahrané fantasticky. Úžasne zahraný otec, ktorému ostane "na krku" dieťa a musí sa o neho postarať sám. Pohnútky matky som nepochopil, ani na začiatku, ani na konci, ale určite vzbudili veľké emócie. A to robí len fakt dobrý film. ()

Allien.9

Oscary ověnčená klasika (celkem jich získala 5), která má oproti jiným snímkům tu výhodu, že je nadčasová. Zlatá soška pro "pana herce" Dustina Hoffmana je zcela zasloužená, u Meryl Streep už bych se rozmýšlela, ale jelikož ji zrovna dvakrát nemusím, tak budu nejspíš mírně zaujatá.;-) P.S.: Díky bohu za ten konec.:-) ()

boshke

Kvality se filmu jistě upřít nedají. Ale já byl většinu času spíše nasranej. Hlavně kvůli Joanně. Ta si prostě z ničeho nic ze dne na den sbalí kufry, políbí Billyho na čelíčko, řekne mu, že ho miluje, a odjíždí na rok a půl hledat sama sebe. Pak se vrátí, suše Tedovi oznámí, že už se našla a že se s ním bude soudit o dítě, které rok a půl ani neviděla. Ano, Ted očividně do jejího odchodu nebyl nejlepším otcem, snad ani manželem, ale ona se prostě zachovala jako sobecká, blbá husa. Úplný závěr to, dejme tomu, celkem zachraňuje, ale tak jako tak se nelze ubránit dojmu, že kdyby to milé Joanně seplo dříve, ušetřil by každý tak půl mega na právníkovi a Billy by nemusel mít pocuchané nervy... Jak píši, film je to bezesporu dobrý, herecké výkony na jedničku, ale nedokážu si představit, že si ho ještě někdy pustím... 90% ()

Sarkastic

Herecký koncert Hoffmana a Streepové. Jestliže od dramatu očekávám, že mě nějak citově osloví (jakože já očekávám), tak u tohoto se to podařilo dvojím způsobem, protože jsem byl na konci filmu zároveň rozhořčený, ale také dojatý, a to se mi tak často nestává. Ano, je dost logické, že ženská část publika bude fandit Joanně a ta mužská Tedovi, ale tvůrcům filmu šlo o to, aby obě skupiny dokázaly pochopit (alespoň trochu) tu opoziční, což se (řekl bych) podařilo. Opravdu výborný snímek, který vřele doporučuju a jsem si téměř jistý, že ještě dlouho po jeho skončení budete o dané problematice přemýšlet. Zajímavý komentář: Oskar ()

Malarkey

Řekl bych, že tvůrci tenkrát spojili to nejlepší, co spojit mohli a až tak moc si věřili, že to nejlepší z tehdejší doby zakomponovali do rodinného dramatu, které je zakončeno, pro mě nenáviděnými, soudními procesy. Výsledek nakonec ale naštěstí není tak zlý a to především proto, že Dustin Hoffman a Meryl Streep předvádí své klasické maximum. ()

• Meryl Streep bola v čase natáčania tehotná. V poslednej scéne bola v pokročilom štádiu, preto má na sebe Joanna pláštenku. (megajalec)
  • V slávnej zmrzlinovej scéne si Billy napriek upozorneniam otca dá do úst lyžicu zmrzliny. Ted vypení a vezme ho na rukách do izby. Napriek tomu, že mal Billy plnú lyžicu zmrzliny, keď ho otec vezme, lyžica je prázdna. (megajalec)