Rok 1943. Mladí muži narukovali do války a bohatí podnikatelé náhle přišli o baseballové týmy, které používali k reklamě. Proto na sebe dlouho nenechala čekat myšlenka, že po dobu války mohou ženy nahradit muže. Pěkný nápad, leč poněkud hůře uskutečnitelný, jedná-li se o tak výlučně pánskou záležitost, jakou je baseball. Přesto se jednoho dne na malé farmě objeví hledač talentů a odvede s sebou dvě sestry - vdanou Dottii a jelimánka Kit. Dívky se připojí k ostatním a po tvrdém výcviku jsou skutečně utvořena čtyři baseballová dívčí družstva, která hrají svoji vlastní ligu. Z Dottie se stane prvotřídní chytačka a Kit má neustále problémy s tím, jak vystoupit ze stínu své starší sestry. Bývalý výborný hráč Jimmy Dugan, který se pro zranění musel vzdát kariéry a věnuje se především pití, je k mužstvu přidělen jako kouč, čímž je jeho ješitnost těžce zraněna. Dívky jsou odkázány samy na sebe a teprve po několika zápasech Dugan vystřízliví a zjistí, že jeho svěřenkyně přece jenom něco umějí. Válka zasahuje v podobě smutečních oznámení i do dívčí ligy. Jednoho dne však vše skončí a vojáci se vrátí, mezi nimi i Dottin manžel. Dottie okamžitě ligu opouští a chce se věnovat jen rodině. Přichází však utkání, při němž se má rozhodnout o bytí a nebytí dívčí ligy. Proti svému bývalému družstvu nastupuje Kit. K trenérovu překvapení se na místě chytače opět objevuje Dottie, aby podržela svůj tým... (oficiálny text distribútora)

pakobylka

Lehkonohá, nenucená, decentně úsměvná záležitost, která je pevně rozhodnutá učinit malý krok pro americký baseball, ale velký krok pro americké ženy ... nebo snad naopak (?) Je přioděná do vkusně střiženého kabátku, sešitého nitěmi dávných vzpomínek, tudíž disponuje neotřelým dobovým půvabem - nelze jí upřít ani upřímnou náklonnost ke všem zapáleným hráčkám ... a pochopitelně i k americkému národnímu sportu. P.S.: Tom Hanks jakožto Jimmy Dugan je ... no ... svým způsobem prostě neodolatelný. ()

Lacike

Moja obľúbená komédia z prostredia ženského baseballu. Jednak je to tak decentne vtipné a zároveň sa dokonale vydarili postavy celého tímu. Či už hlavné ale aj vedľajšie bez nejakých väčších epizódiek. Do veľkej miery za to môže skvelá hviezdne herecké obsadenie. Ešte aj Madonna to výnimočne uhrala a Rosie O'Donnell nie je protivná. Dokonca ma po toľkých pozretiach prekvapilo, že tú večne nafrnenú sestru hrá Lori Petty. S normálnym účesom som ju ani nespoznal. Aj keď sa babinec vydaril, tak najzábavnejší na celom filme je Tom Hanks ako večne ožratý, životom sklamaný tréner. Je to jednoznačne najvtipnejší výkon jeho kariéry. A vzťah medzi ním a postavou Geeny Davis má tiež pekný vývoj. Film občas aj zvážnie. Nakoniec ešte spomeniem krátku ale o tiež vtipnú úlohu Jona Lovitza. Škoda, že nemal väčší priestor, ale aj tých pár minút ako vždy využil dokonale. Finálny zápas je tiež dostatočne napínavý, takže výsledkom je kvalitná športová komédia, ktorá sa dá pozrieť aj opakovane. 9/10. ()

samuelsson

Nádherne vykreslený film, kde sa obrovský skepticizmus premení na optimizmus. Neuveriteľné! Až som mal chvíľu chuť naštudovať si pravidlá baseballu, aby mi „docvakli“ všetky súvislosti. Perfektný scenár, ktorý nie je moc vážny, ani moc alibistický, zato je však vtipný a úprimný. Na môj vkus trochu moc precitlivený. Toto všetko je doplnené geniálnym Tomom Hanksom, kde sa prejavil jeho herecký talent v plnom rozsahu (proste neopakovateľný), len mu mohli dať trocha viac priestoru pred plátnom... A League of Their Own je určite niečo viac než film o ženskom baseballe v USA, je to film o viere a odvahe vytvoriť niečo, čo ešte nikdy predtým nebolo, aj napriek zosmiešňovaniu a nedôvere. Až na ten zdĺhavý "geriatrický" koniec nemám čo vyčítať. Odporúčam vidieť, hlavne pre fanúšikov Toma Hanksa. ()

shyster

Příjemný odpočinkový film odehrávající se v prostředí ženského baseballu. Ve filmu najdete všechny typické klišé pro sportovní příběhy. Ale filmu to vůbec neškodí. Ikdyž se Velké vítězství nezařadí do vaši filmové sbírky vedle Občana Kane atd., ale pokud ho budou dávat v televizi, tak se rádi před ní usadíte a podíváte se znovu na zábavné kreace Toma Hankse, na výborně hrající Geenu Davis a i na překvapivě dobrou Madonnu. 70% ()

Padme_Anakin

Pro mě velice příjemné překvapení, vtipná sportovní záležitost (ženy a baseball v roce 1943) s báječným hereckým obsazením, Tom Hanks v roli nacamraného trenéra úžasný (mimo jiné on i skvěle plive!) a sesterská rivalita dodala potřebný emotivní náboj, moc pěkně natočené s krásnou hudbou, hodnotím nadmíru kladně, spokojenost, bavila jsem se. ()

• Produkce filmu byla překvapena disciplínou Madonny. Když pro ni poprvé přijeli, aby ji dovezli na natáčení, očekávali, že budou tahat rozmazlenou hvězdu z postele. K jejich překvapení zpěvačka právě dokončovala svůj ranní jogging a vždy byla jednou z prvních na place. (kenny.h)
  • Herečky, ktoré sa zúčastnili konkurzu pre postavu Dottie Hinson museli ukázať, že vedia hrať bejzbal. (Original.M)

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)